Критика люстраційного закону щодо його неперсоніфікованості є необґрунтованою. Про це в ефірі Hromadske.tv заявив член Громадської ради з питань люстрації при Міністерстві юстиції України Карл Волох.

«Якщо ми будемо вивчати кожного посадовця окремо через суди, як це відбувалось Польщі, то люстраційний процес може затягнутись більш ніж на 20 років», – підкреслив активіст. На його думку, українське суспільство більше не терпітиме на посадах хабарників протягом тривалого часу.

Член ради зауважив, що жодних послаблень або врахувань суб'єктивних факторів при виконанні закону бути не може, оскільки це дискредитує прозорість його виконання.
Карл Волох зазначив, що у відомстві оскарження йдуть за принципом «людина перейшла дорогу на червоне світло», є відповідні докази, а посадовці намагаються оскаржити очевидні речі.

«Є імперативна норма закону – займав відповідну посаду, підпадаєш під люстрацію, повинен йти, ніяких виключень бути не може», – резюмував член ради.

«В питаннях очищення влади особливо детально та прискіпливо необхідно підходити до майнових питань посадовців, всі інші критерії чітко визначено законом», – підкреслив Волох.