До кінця січня 2015 року 7 тисяч співробітників Служби Безпеки України будуть перевірені відповідно до норм Закону України «Про очищення влади». Про це повідомив член Громадської ради з питань люстрації при Міністерстві юстиції України, член Громадської ради з питань очищення і оновлення СБУ Сергій Іванов.

Також він зазначив, що в умовах війни, в яких знаходиться Україна, очищення СБУ надважливе. «Перед СБУ стоять виклики протидії тероризму, колабораціонізму, посягання на територіальну цілісність держави, як з боку іноземних громадян, так і громадян України, в тому числі високопосадовців», – наголосив активіст.

Громадську раду з питань очищення і оновлення СБУ було створено 25 листопада. Відкриваючи перше засідання Громадської ради голова СБУ Валентин Наливайченко підкреслив, що відкритість служби в питаннях люстрації є принциповою, оскільки саме СБУ стане виконавцем суспільного запиту з очищення влади. За його словами, Служба безпеки України надасть допуск до всіх необхідних матеріалів для вивчення, розсекречення та подальшого опублікування.

Раніше керівник відомства зазначав, що ще до прийняття Закону «Про очищення влади» у відомстві було звільнено з роботи більше 2500 співробітників. З них 108 — керівного складу, начальники або їх заступники.