Реалізацію Закону «Про очищення влади» чекатиме саботаж та намагання отримати реванш, проте українське суспільство зобов’язане втілити люстраційний закон як найкраще. Про це на своїй сторінці у Фейсбук заявив голова Громадського люстраційного комітету, член Громадської ради з питань люстрації при Мінюсті Єгор Соболєв.

«Харківський суддя своєю ухвалою зупиняє люстрацію працівника прокуратури; представництво ООН в Україні запрошує дані про люстрованих вагітних та хворих; СБУ не помічає у своїх лавах сотень вихідців з КДБ. Все це перші прояви організованої боротьби системи проти її очищення», – наголосив громадський люстратор.

Соболєв констатує, що попри ці спроби саботажу, очищення влади вже почалося, оскільки 354 особи вже люстровані офіційно.

«Це не враховуючи тих, хто сам звільнився у сподіванні, що закон скасують та можна буде повернутися. І тих, хто пройшов до нового парламенту і не може бути призначеним на жодну посаду – як Льовочкін, Бойко, Вілкул», – відзначив Соболєв.
Крім того, він зауважив, що були люстровані посадовці, які займали ключові посади за часів Януковича.

«Люстровано Михайла Гаврилюка, який був ключовою тіньовою постаттю в Генпрокуратурі Пшонки, а після перемоги Євромайдану отримав посаду прокурора Кіровоградської області. Звільнений Едуард Гребенюк, який до призначення в Одеське обласне управління внутрішніх справ, працював на посаді заступника начальника УМВС України в Чернігівській області. Саме він. керував розгоном Чернігівського Євромайдану», – підкреслив Соболєв.
Також він нагадав, що під дію закону потрапив Голова Державного агентства водних ресурсів України Василь Сташук, який витратив 24 мільйона коштів суспільства на облаштування берегу Межигір’я.

Також Соболєв відзначив, що 25 листопада він провів переговори з польськими колегами з Люстраційного бюро Інституту національної пам'яті та Національної школи публічної адміністрації про допомогу нам в проведені люстрації.

Нагадаємо, що в рамках першого етапу люстрації було звільнено 139 співробітників прокуратури, 53 працівника Державної фіскальної служби, 51 особа звільнена в органах Міністерства внутрішніх справ, в Службі Безпеки України – 43 особи. 20 керівників та заступників центральних органів влади, працівників ОДА, РГА – 35 осіб. У регіональних представництвах Центральних органів влади звільнено 4, у Міністерстві оборони – 6 осіб, у Нацбанку– 1 особа.