25 червня 2015, Інші документи
Дорадчий орган Ради Європи з питань конституційного права, котрий надає рекомендаційні висновки про відповідність проектів законодавчих актів європейським стандартам та цінностям, 19 червня 2015 року на 103 Пленарному засіданні Європейської Комісії «За демократію через право» ухвалив Остаточний Висновок щодо люстраційного закону.
19 грудня 2014, Інші документи
Європейська комісія за демократію через право (Венеціанська комісія) Проміжний висновок щодо Закону України «Про очищення влади» (Закон про люстрацію) ухвалений Венеціанською комісією на 101-й пленарній сесії (Венеція, 12-13 грудня 2014 року) На основі коментарів: Пані Вероніки Білкової (член, Чехія), Пана Хуберта Енела (член, Франція), Пана Жоржа Папуашвілі (член , Грузія), Пані Анн Пітерс (заступник члена, Німеччина), Пані Ганни Сухоцької (член, Польща), Пана Бена Вермулена (член, Нідерланди), Пана Герхарда Рейснера (Експерт DGI), колишнього Голови Консультативної ради Європейських суддів (CCJE).
12 грудня 2014, Підзаконні акти
Перелік органів, що проводять перевірку достовірності відомостей щодо застосування заборон, передбачених частинами третьою і четвертою статті 1 Закону України «Про очищення влади»
12 грудня 2014, Підзаконні акти
Порядок проведення перевірки достовірності відомостей щодо застосування заборон, передбачених частинами третьою і четвертою статті 1 Закону України «Про очищення влади»
16 вересня 2014, Закони України
Закон України «Про очищення влади» прийнятий Верховною Радою України. «За» проголосував 231 народний депутат.
1 вересня 2014, Законодавчі ініциативи
Проект закону «Про очищення влади» у редакції, підготовленій робочою групою Верховної Ради України 01.09.2014
17 липня 2014, Законодавчі ініциативи
Цей Закон визначає правові та організаційні засади проведення перевірки та атестації державних службовців з метою здійснення люстрації влади від осіб, причетних до масових порушень прав і свобод громадян, до корупційних правопорушень та створення умов для побудови нової системи органів державної влади у відповідності до європейських стандартів. Зареєстрований у Верховній Раді 24 липня 2014 року за номером 4359а. 14 серпня Верховна Рада ухвалила у першому читанні цей законопроект. «За» відповідне рішення проголосувало 252 депутатів.
26 квітня 2014, Законодавчі ініциативи
Проект Закону про проведення люстрації в Україні від Партії "Свобода" 4570
Проект внесли народні депутати України О.Я. Тягнибок, О.І. Осуховський, А.М. Вітів, Ю.М. Сиротюк, Л.С. Мартинюк
10 квітня 2014, Законодавчі ініциативи
Проект Закону «Про проведення люстрації в Україні» 4678
Проект Закону "Про проведення люстрації в Україні" від народних депутатів Чернеги Р.Т. VII скликання, Гінка Я.Я. VII скликання
8 квітня 2014, Закони України
Закон спрямований на утвердження в суспільстві верховенства права та законності, відновлення довіри до судової системи України, звільнення з посад осіб, які виносили рішення, спрямовані на обмеження конституційних прав і свобод громадян, у тому числі на участь у мирних зібраннях або у зв'язку з участю у мирних зібраннях, зниження рівня корупції в системі судів загальної юрисдикції.
8 квітня 2014, Законодавчі ініциативи
Проект Закону «Про люстрацію в Україні» 4570-1 від Люстраційного комітету
Пропонуємо для ознайомлення текст законопроекту "Про люстрацію в Україні" 4570-1 від 08.04.2014, підготовлений робочою групою правників-волонтерів Люстраційного комітету. Основу цієї групи склали адвокати та експерти з права, зокрема Тетяна Козаченко, Євген Шевченко, Валентина Теличенко та Євген Жеребецький, за що їм щиро дякуємо.
8 квітня 2014, Законодавчі ініциативи
Проект Закону «Про люстрацію в Україні» 4570-2 авторства Євгенія Захарова
Харківська правозахисна група представила свій законопроект про люстрацію 4570-2 від 08.04.2014 авторства Євгенія Захарова. Цей закон визначає підстави та процедуру проведення люстрації в Україні з метою захисту демократії, прав людини та основоположних свобод.
31 березня 2014, Законодавчі ініциативи
Законопроект Бориса Чикулая
Цивілізована, сучасна, правова Україна – головна мотивація виходу громадян на Майдани. Різні заклики, котрі символізують одну мету: бажання перезавантажити країну, змінити систему, позбутися організованого злочинного угрупування, кланів, мафії, хунти, встановити справедливість, припинити підміну понять, фактів, втілити цивілізаційні реформи.
12 березня 2014, Законодавчі ініциативи
Група правників-волонтерів розробила проекти законів про люстрацію Віктора Януковича та посадовців, відповідальних за терор Майдану. Ми пропонуємо їх як перший крок, за яким має слідувати люстрація суддів, правоохоронних органів та всієї державної машини. Досвід 2005-го року вчить, що якщо не зробити цей крок негайно – закривавлений екс-президент повернеться на Донбас, знову накупить собі виборців і... не хочеться навіть говорити. Розроблених законів два – бо є різні думки, чи варто вказувати в спеціальному законі прізвища. Учасники правлячої коаліції в Раді можуть взяти будь-який варіант, додати прізвища чи посади тих, кого треба люструвати, і від свого імені проголосувати. Головне щоб не викреслювали.
Свої думки та побажання стосовно проектів люстраційного законодавства ви можете надсилати на пошту info@lku.org.ua

Дайджест люстрації

Архів дайджестів