6 серпня 2015
Дружина судді Конституційного суду Михайла Запорожця Ірина працює в терористичній організації ЛНР. Про це на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook повідомив член Громадської ради з питань люстрації при Міністерстві юстиції України, член ГО «Громадський люстраційний комітет» Сергій Іванов.
14 квітня 2015
Найперше завдання суспільства в четвер, 16 квітня, в день, коли КСУ буде розглядати Закон «Про очищення влади», — зберегти діючий закон. Це той час, коли громадяни мають нагадати можновладцям, що вони перемогли на Євромайдані і вони ставлять завдання про очищення влади і не дозволять його згортати.
8 квітня 2015
У 2010 році Конституцій суд України прийняв низку неправосудних рішень, які забезпечили узурпацію влади Януковичем та руйнацію конституційного порядку. За короткий період, після того, як була змінена Конституція України, оточення Януковича отримало механізми для легітимації «організованого злочинного угруповання», яке вибудувало корупційні схеми, розкрадало державні кошти та майно.
26 березня 2015
Люстрація в Польщі стосується лише співпраці зі спецслужбами, вимагає доведення індивідуальної провини в суді і не забороняє тим, хто чесно зізнався в своєму КДБшному минулому, претендувати на більшість державних посад. Проте навіть така «м’яка» форма очищення влади викликає спротив й через 20 років після початку люстраційних процесів.
4 лютого 2015
Незважаючи на зауваження Венеціанської комісії, які були озвучені на зустрічі з Президентом України, процес люстрації не призупинятиметься. Про це в ефірі «5 каналу» заявив Міністр юстиції Павло Петренко.
2 лютого 2015
Процес відновлення люстрованих прокурорів на посаді більш-менш контролюється, суддям дають зрозуміти, що суспільство за ними стежить. Про це в коментарі радіостанції «Голос столиці» заявив член Громадської ради з питань люстрації при Міністерстві юстиції України, член Громадського люстраційного комітету Карл Волох.
26 січня 2015
«Звільнення в результаті люстрації кількох сотень високопосадових, насамперед, прокурорів, податківців, міліціонерів – це дуже великий крок вперед, і я радий, що це сталося за ці сто днів». Про це в інтерв’ю «BBC Україна» заявив голова Громадського люстраційного комітету, голова парламентського Комітету з питань запобігання та протидії корупції Єгор Соболєв.
22 січня 2015
Якщо б не люди, не громадська ініціатива – люстрація б в Україні не відбувалась. Закон України «Про очищення влади» – це лише частина змін, він передбачає певну черговість – хто перевіряється, на підставі яких критеріїв.
26 грудня 2014
З одного боку, хочеться, щоб наша люстрація відповідала духу європейського права. З іншого боку – потрібно, щоб представники Венеціанської комісії зрозуміли, що у нас немає держави. Про це в інтерв’ю «Face news» заявив голова Громадського люстраціного комітету, голова парламентського комітету з питань запобігання і протидії корупції Єгор Соболєв.
24 грудня 2014
Основне завдання люстрації – не вирішити всі проблеми в країні, а відсторонити від влади людей, які роками руйнували державну систему. Про це в ефірі 24 каналу заявив член Громадського люстраційного комітету та Громадської ради з питань люстрації при Міністерстві юстиції України Карл Волох.
Представники ЗМІ можуть звертатися за офіційними коментаріями членів Люстраційного комітету на пошту info@lku.org.ua.

Дайджест люстрації

Архів дайджестів