Деякі чиновники залишаються при владі попри заборону обіймати державні посади: один очолює антикорупційну боротьбу, інші –працюють в офісі українського президента, Кабінеті міністрів та судовій адміністрації, а хтось взагалі керує цілою областю, адже у Порошенка ніяк не визначаться, чи підпадає він під люстрацію, чи ні. Про це йдеться в розслідуванні програми «Схеми».
У результаті люстрації керівництво державних органів оновилось на 98%, але найбільша загроза очищенню влади — в судах. Про це 13 листопада під час презентації Звіту про результати моніторингу виконання Законів України «Про очищення влади» та «Про відновлення довіри до судової влади в Україні» сказали Олександра Дрік, Голова Ради ГО «Громадський люстраційний комітет» та Тетяна Козаченко, адвокат, секретар Громадської ради з питань люстрації при Мін’юсті.
13 листопада відбудеться презентація та експертне обговорення Звіту про результати моніторингу виконання Законів України «Про очищення влади» та «Про відновлення довіри до судової влади в Україні». У Звіті представлені результати громадського моніторингу, який здійснювався ГО «Громадський люстраційний комітет» у період з червня по вересень 2017 року і охоплює період трьох років.
Звіт підготовлено з метою узагальнити прогнозовані і фактичні результати проведення люстрації в Україні відповідно до Законів «Про відновлення довіри до судової влади» та «Про очищення влади» та сформулювати рекомендації для їх ефективнішого виконання.
7 листопада відбувся візит представників ГО «Громадський люстраційний комітет» до Полтави. Протягом дня було заплановано зустрічі із регіональними антикорупційними громадськими організаціями, з представниками місцевих ЗМІ та прес-конференція щодо ТОП 5 держслужбовців Полтавщини із сумнівними даними у деклараціях.
Корупція на всіх рівнях створює перепони для розвитку держави. Майбутнє без корупції ми можемо забезпечити лише наполегливою працею над викриттям корупціонерів. Знищення корупції важливе як в як у містах-мільйонниках, так і в маленьких містечках, як в столиці, так і у регіонах. Чому ми зосередились саме на викритті корупції на регіональному рівні та хто входить до списку ТОП 5 корупціонерів Полтавщини розкаже Олександра Дрік, Голова Ради ГО «Громадський люстраційний комітет» та член Громадської Ради при НАЗК та Лариса Гориславець, керівник проекту «Декларатор Кременчук».
Громадський люстраційний комітет розпочав формування реєстру посадовців із сумнівними даними в деклараціях. По кожному посадовцю в цьому реєстрі ми пишемо заяви про правопорушення або необхідність повної перевірки до НАБУ/НАЗК і вимагаємо пояснення статків у самих декларантів. Реєстр буде оновлюватись щотижнево.
3 листопада відбулося чергове щотижневе засідання Національного агентства з питань запобігання корупції.
9 листопада відбудуться Загальні збори ГО «Громадський люстраційний комітет»