Деякі чиновники залишаються при владі попри заборону обіймати державні посади: один очолює антикорупційну боротьбу, інші –​працюють в офісі українського президента, Кабінеті міністрів та судовій адміністрації, а хтось взагалі керує цілою областю, адже у Порошенка ніяк не визначаться, чи підпадає він під люстрацію, чи ні. Про це йдеться в розслідуванні програми «Схеми».

Наприклад, заступнком державного секретаря Кабінету міністрів є «недолюстрований» Сергій Дехтяренко, який у 2010-2011 роках працював на високих посадах у МВС.

Він «обійшов» люстрацію завдяки листу від Сергія Чеботаря, який на той момент був заступником міністра внутрішніх справ, а згодом став фігурантом скандальної так званої «справи рюкзаків Авакова», яку розслідувало НАБУ.

«Недолюстрований» також очолює апарат офісу Порошенка — це Олексій Дніпров, який за часів Януковича був заступником Міністра освіти Табачника.

Дніпров уникнув люстрації завдяки листу Костянтина Ващенка, очільника Нацдержслужби, в якому вирішив на власний розсуд трактувати закон.

Президент також саботував виконання Закону «Про очищення влади» щодо голови Кіровоградської обласної державної адміністрації Сергія Кузьменка. Попри те, що в Адміністрації Президента знають, що Кузьменко підпадає під так звані автоматичні критерії люстрації, документи про його звільнення так і не були підписані. Зате головою іншої, Луганської ОДА, було призначено іншого суб'єкта люстраційного закону — Юрія Гарбуза.

Детальніше про все дивіться в розслідуванні журналістів програми «Схеми»: