Вища рада правосуддя досі не звільнила з посади Голови Державної судової адміністрації (ДСА) «недолюстрованого» Зеновія Холоднюка, хоча мала це зробити ще в січні 2017. Що у ВРП можуть свідомо зберігати Холоднюка на посаді, свідчить те, що кандидатку в його заступники відмовились призначати саме через люстраційні заборони.

У часи Януковича Зеновій Холоднюк був заступником Голови ДСА. Після Євромайдану, в квітні 2014 він пішов на підвищення і очолив ДСА. З прийняттям Закону «Про очищення влади» Холоднюк мав бути звільнений ще під час першої хвилі люстраційних перевірок, оскільки підпадає під люстрацію за одним із так званих «автоматичних критеріїв». На той час повноваження призначати та звільняти Голову ДСА мала Рада суддів України, яка, однак, 3 березня 2016 на таємному голосуванні більшістю (25 з 26 голосів) вирішила не звільняти Холоднюка, грубо порушивши вимоги люстраційного законодавства. Раду суддів тоді очолювала Валентина Сімоненко — нині скандально відома через те, що була призначена суддею Верховного суду попри негативний висновок Громадської ради доброчесності, в якому йшлося про зв’язки з окупаційною владою в Криму та сумнівну діяльність на посаді голови Ради суддів України.

Згодом, 5 січня 2017 року повноваження призначати та звільняти Голову Державної судової адміністрації отримала Вища рада правосуддя. Тоді ж Міністерство юстиції нагадувало ВРП про необхідність нагального звільнення Голови ДСА відповідно вимог Закону України «Про очищення влади». Однак ВРП так і не звільнила Холоднюка. При цьому в лютому 2018 ВРП відмовила в призначенні на посаду першого заступника Холоднюка Нелі Приваловій — люстрованій посадовиці ДФС, яку було звільнено після масштабної перевірки Мін’юсту в податківців. Це звільнення Неля Привалова нині оскаржує в суді, однак це не завадило ВРП прийняти цілком обгрунтоване рішення про відмову в її призначенні через люстраційні заборони, що свідчить про те, що в ВРП знають і застосовують норми Закону «Про очищення влади», однак — вибірково. Нагадаємо, що Державна судова адміністрація — орган з надзвичайно широкими повноваженнями, який забезпечує організаційне та фінансове забезпечення діяльності органів судової влади, а Вища рада правосуддя відповідає за призначення і звільнення всіх суддів в Україні.

Громадський люстраційний комітет вважає неприпустимим вибіркове застосування законодавства органами, які відповідають за формування і роботу органів правосуддя в Україні, і вимагає від Вищої ради правосуддя негайно звільнити з посади особу, яка обіймає її всупереч законодавству.