Громадський люстраційний комітет розпочав формування реєстру посадовців із сумнівними даними в деклараціях. По кожному посадовцю в цьому реєстрі ми пишемо заяви про правопорушення або необхідність повної перевірки до НАБУ/НАЗК і вимагаємо пояснення статків у самих декларантів. Реєстр буде оновлюватись щотижнево.

Профілі посадовців в Реєстрі містять інформацію про орган влади, посаду (на момент внесення до реєстру), посилання на декларацію, стислий виклад питань до декларації, які стали підставою для внесення, а також додаткові матеріали. Усі відповіді оприлюднюються в реєстрі.
Ми створюємо цей реєстр для того, щоби суспільство домоглося покарання і вигнання з влади всіх, хто не може пояснити походження власних статків. Приєднуйтесь. Надсилайте інформацію про невідповідності в деклараціях через спеціальну онлайн-форму або на пошту
law@lku.org.ua.

Поздєєва Тетяна Геннадіївна
Заместитель директора КП "Жилкомсервис", депутат Харківської міської ради
м. Харків (Харківська обл.)

Поздєєва Т.Г., згідно з електронною декларацією за 2016р., не задекларувала жодного об'єкта нерухомості, що належать їй на праві власності, знаходяться у неї в оренді чи на іншому праві користування. Тобто, п. 3 декларації «Об’єкти нерухомості» не заповнений, що означає, що декларант не користується житлом і ніде не проживає. Невідображення місця фактичного проживання свідчить про приховування і декларування недостовірної інформації — невідома вартість об’єктів нерухомості, дата їх набуття, площа тощо. Також має місце неправильне заповнення декларації. У графі 11 «Доходи, у тому числі подарунки» джерелом доходу вказана сама декларант.

Підготували заяву до НАЗК.

Ільїн Сергій Олександрович
Депутат Первомайської міської ради
смт. Первомайський (Донецька обл.)

Відповідно до пп. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» Ільїн Сергій Олександрович є особою, уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, а саме — депутатом місцевої ради. Всупереч вимогам законодавства, він не подав електронну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Таким чином, в діяннях Ільїна С.О. наявні ознаки корупційного адміністративного правопорушення, відповідальність за яке передбачено ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Підготували заяву до НАЗК.

Колмик Олена Вікторівна
Заступник директора Департаменту економіки і міжнародних відносин Харківської обласної державної адміністрації — начальник управління міжнародних відносин та розвитку підприємництва
м. Харків (Харківська обл.)

Денисюк П. Д., згідно з електронними деклараціями за 2015 та 2016 роки, жодного члена сім’ї не зазначив. Декларант володіє 50% житлового будинку площею 258 кв. м у м. Рівне, набутим 31.10.2013 р. Ще 50% цього ж будинку належить цивільній дружині судді Поліщук Тетяні Федорівні. У своїй декларації про майно, доходи і зобов’язання фінансового характеру за 2014 рік Денисюк П.Д. вказував про спільне проживання з Поліщук Т.Ф., а в електронних деклараціях за 2015 та за 2016 роки суддя вже не зазначає цивільну дружину і разом з нею 6 земельних ділянок загальною площею 1,2 га в с. Антопіль Рівненської обл., косметичний салон та кілька дорогих автомобілів (набуті в 2015 та 2017 роках). Джерела походження коштів на придбання даного майна невідомі. Те, що Денисюк П.Д. має цивільну дружину підтверджується і його словами в інтерв’ю журналісту (посилання https://fex.net/#!389267030592). Згідно з декларацією за 2016 р., Денисюк П.Д. користується автомобілем Мерседес-Бенц марки Е200, який належить Бородавку І.Ф. — рідному брату Поліщук Т.Ф., що свідчить про збереження стосунків між цивільними чоловіком і дружиною та її родиною. Сестра декларанта — Богданець В.Д., відповідно до довідки з податкової служби з 2006 р. доходів не отримувала. Незважаючи на це, протягом 2013-2015 років Богданець В.Д. придбала значну кількість рухомого та нерухомого майна. Враховуючи відсутність доходів Богданець В.Д., джерела походження грошових коштів на придбання даного майна не відомі. Можливо, Денисюк П.Д., будучи особою, уповноваженою на виконання функцій держави, передавав грошові кошти, джерела яких неможливо пояснити, своїй сестрі та цивільній дружині з метою їх легалізації. Надіслали 2 заяви до НАЗК та запит до посадовця з проханням пояснити джерела походження статків. Опублікували відповідь з НАЗК. Згідно з електронними деклараціями за 2015 р. та за 2016 р., Колмик О.В. не задекларувала жодного об'єкта нерухомості, що належать їй або членам її родини на праві власності, знаходяться в оренді чи на іншому праві користування. Тобто п. 3 декларації «Об’єкти нерухомості» не заповнений, що означає, що декларант не користується житлом і ніде не проживає. Невідображення місця фактичного проживання свідчить про приховування і декларування недостовірної інформації — невідома вартість об’єктів нерухомості, дата їх набуття, площа тощо. Крім того, чоловік декларанта Колмик К. О. у 2016 р. задекларував 128 грн процентів від ПАТ «Альфа-Банк». При цьому, жодного вкладу у цьому банку Колмик К.О. не задекларував. Це може свідчити про декларування недостовірної інформації або приховування наявних грошових активів.

Підготували заяву до НАЗК.

Барабан Юрій Васильович
Депутат Первомайської міської ради
смт. Первомайський (Донецька обл.)

Відповідно до пп. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» Барабана Ю.В. є особою, уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, а саме депутатом місцевої ради. Всупереч вимогам законодавства, він не подав електронну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Таким чином, в діяннях Барабана Ю.В. наявні ознаки корупційного адміністративного правопорушення, відповідальність за яке передбачено ч. 1 ст. 172-6 КУпАП. Підготували заяву до НАЗК.

Хопта Сергій Федорович*
Суддя Вищого спеціалізованого суду України з розгляду ціивільних і кримінальних справ
м. Київ (Київська обл.)

ГО "ТОМ 14" встановлено можливу неповноту заповнення декларації Хоптою С.Ф., а також можливі ознаки декларування недостовірної інформації. Відповідно до п. 11 «Доходи, у тому числі подарунки» електронної декларації за 2015 рік Хопта С.Ф. та його дружина отримали низку доходів. Однак в порушення вимог п. 7 ч. 1 ст. 46 ЗУ «Про запобігання корупції» Хопта С.Ф. у декларації вказав себе та дружину як джерело отриманих доходів. Крім того, при заповненні п. 3 «Об’єкти нерухомості» Хопта С.Ф. не повністю вніс інформацію щодо прав на задекларовані об’єкти нерухомості. Таким чином, враховуючи наведені фактичні обставини, є достатні підстави вважати, що Хопта С.Ф., будучи особою, уповноваженою на виконання функцій держави, можливо задекларував недостовірну інформацію щодо джерел своїх та дружини доходів, а також допустив неповноту заповнення декларації. ГО "ТОМ 14" надіслала заяву до НАЗК.

При підготовці матеріалу були використані можливості ресурсу YouControl