7 листопада відбувся візит представників ГО «Громадський люстраційний комітет» до Полтави. Протягом дня було заплановано зустрічі із регіональними антикорупційними громадськими організаціями, з представниками місцевих ЗМІ та прес-конференція щодо ТОП 5 держслужбовців Полтавщини із сумнівними даними у деклараціях.

Напередодні всім держслужбовцям із топ п'ятірки Полтавщини було надіслано листи із переліком питань щодо сумнівних даних в їх деклараціях та запрошення на прес-конференцію. Офіційний запит щодо зустрічі було направлено Олександру Мамаю, міському голові Полтави, у якого 7 листопада був прийомний день. Представників ГО «ГЛК» було запрошено для зустрічі із міським головою на 10:00 годину ранку.

Проте, зустріч із очільником міста закінчилася викликом поліції. Мер не тільки відмовився від зустрічі з представниками люстраційного комітету, але й взагалі скасував прийом громадян. Представники ГО «ГЛК» викликали поліцію та написали заяву щодо невиконання Мамаєм О. своїх функцій. Нагадаємо, що запитання були виключно щодо інформації безпосередньо вказаної в його декларації. Зокрема щодо місця проживання, походження задекларованих більше мільйона гривень готівкою та майже мільйона доларів, походження мільйонів в його матері-пенсіонерки, тощо.

О 14:00 стартувала спільна прес-конференція ГО «Громадський люстраційний комітет» та ГО «Декларатор Кременчук» під час якої було представлено результати спільної роботи щодо ТОП 5 осіб із сумнівними даними у деклараціях Полтавської області.

Представлений під час прес-конференції ТОП 5:

Садовий Сергій Володимирович, в.о. начальника ГУ ДФС у Полтавській області
Мамай Олександр Федорович, міський голова м. Полтава
Кузнецова Жанна Борисівна, заступник начальника ГУ ДФС у Полтавській області
Бірюков Руслан Миколайович, заступник начальника ГУ Нацполіції в Полтавській Області
Абрикосов Дмитро Сергійович – Начальник управління захисту економіки департаменту захисту економіки Національної поліції України в Полтавській області

Нагадаємо, що, складаючи цей рейтинг, ми керувалися чіткими критеріями відбору посадовців:

– перебування в державних органах на ключових посадах: ДФС, МВС, прокуратура, ОДА тощо;
– наявність великої кількості майна в декларації;
– в біографічних відомостях вказано, що раніше посадовець не працював в сфері бізнесу;
– спосіб життя (наявність великої кількості авто, коштовних годинників) не відповідає доходам, зазначеним в декларації.
– члени родини, на яких записано майно, не мають значних джерел доходів.

Громадські організації продовжуватимуть тісне співробітництво та вимагатимуть звільнення з державної служби осіб, які не можуть пояснити походження майна. Під час візиту було обговорено подальший план співробітництва, який пізніше буде викладено у «Дорожній карті».

Протягом дня представники ГО «ГЛК» провели ряд зустрічей із місцевими ЗМІ. Під час ток-шоу «Акценти» філії Національної суспільної телерадіокомпанії України «Лтава» Олександра Дрік, Голова Ради ГО «Громадський люстрацій ний комітет» закликала місцевих активістів, журналістів, представників громадських організації продовжувати активну роботу із перевірки декларацій держслужбовців та вимагали пояснення походження сумнівних статків.

ЗМІ Полтави про приїзд ГО "ГЛК"

Міський голова Полтави скасував особистий прийом через приїзд «Люстраційного комітету». ФОТО, ВІДЕО

Полтавцям розкажуть про мільйони у деклараціях місцевих держслужбовців

Люстраційний комітет «з боєм» намагався потрапити на прийом до міського голови Полтави

Живе у "Союзі" та "самий красівий": Чим шокував і розважав полтавців мер Мамай

Олександр Мамай втік від громадян, які прийшли на прийом

ЗАПЛАНОВАНА ЗУСТРІЧ ОЛЕКСАНДРА МАМАЯ ТА АКТИВІСТІВ-АНТИКОРУПЦІОНЕРІВ ЗАКІНЧИЛАСЯ ДВОМА ВИКЛИКАМИ ПОЛІЦІЇ

Прийомні години у мера. Як Мамай викликав поліцію та тікав від громадського люстраційного комітету (відео)

Акценти: НАЗК. Люстраційний комітет. Полтава