Громадський люстраційний комітет розпочав формування реєстру посадовців із сумнівними даними в деклараціях. По кожному посадовцю в цьому реєстрі ми пишемо заяви про правопорушення або необхідність повної перевірки до НАБУ/НАЗК і вимагаємо пояснення статків у самих декларантів. Реєстр буде оновлюватись щотижнево.

Профілі посадовців в Реєстрі містять інформацію про орган влади, посаду (на момент внесення до реєстру), посилання на декларацію, стислий виклад питань до декларації, які стали підставою для внесення, а також додаткові матеріали. Усі відповіді оприлюднюються в реєстрі.
Ми створюємо цей реєстр для того, щоби суспільство домоглося покарання і вигнання з влади всіх, хто не може пояснити походження власних статків. Приєднуйтесь. Надсилайте інформацію про невідповідності в деклараціях через спеціальну онлайн-форму або на пошту
law@lku.org.ua.

Остапчук Валерій Васильович*
Заступник начальника Полтавської митниці ДФС України
м. Полтава (Полтавська обл.)

Остапчук В.В., згідно з електронними деклараціями за 2015 та 2016 роки, задекларував багато нерухомого майна, яке належить його дружині – Остапчук О.Ю., зокрема, житловий будинок, квартиру, 2 земельні ділянки, 2 інших нежитлових приміщення. Разом з цим, дохід дружини не є високим: 181 293 грн за 2015 р. та 270 893 грн за 2016 р. Це може свідчити, що посадовець сам передавав гроші дружині для набуття у власність майна, з метою легалізації коштів, джерела походження яких неможливо пояснити. Джерела доходів, які дозволили б їй придбати дані об’єкти нерухомості невідомі. Також Остапчук В.В. не задекларував членство в обслуговуючу кооперативі, який є юридичною особою.

Надіслали 2 заяви до НАЗК.

Комендат Ігор Юлійович
Старший слідчий відділу прокуратури Вінницької області
м. Липовець (Вінницька обл.)Начальник ГУ ДФС у Тернопільській області
м. Тернопіль (Тернопільська обл.)

Комендат Ігор Юлійович, згідно з електронними деклараціями за 2015 та 2016 роки, задекларував багато нерухомого майна, яке належить його дружині – Комендат Анастасії Сергіївні, зокрема, 2 квартири, садовий (дачний) будинок, 3 земельні ділянки, баню, мансарду, навіс, погріб, гідротехнічну споруду. При цьому, сам посадовець не задекларував жодного об’єкта нерухомого майна у своїй власності. Це може свідчити про приховування майна або про те, що посадовець сам передавав гроші дружині для набуття у власність майна, з метою легалізації коштів, джерела походження яких неможливо пояснити. 20.05.2016 р. Комендат І.Ю. придбав мотоцикл Harley Davidson FLSTF 2008 р. в., вартістю 100 000 грн. Але, відповідно до даних спеціалізованих сайтів, зокрема AutoRia (https://auto.ria.com/uk/car/harley-davidson/fat-boy/), такий мотоцикл відповідно року випуску коштує 400 000 – 500 000 грн. Очевидно, що вартість автомобіля значно занижена. Вищезазначений факт може свідчити про декларування недостовірної інформації та приховування справжньої вартості майна, а отже і джерел його походження. Підготували заяву до НАЗК.

Ворожбит Назар Степанович
Начальник митного поста Мостиська Львівської митниці ДФС
смт. Брюховичі (Львівська обл.)

Ворожбит Н.С., згідно з електронними деклараціями за 2015 та 2016 роки, не задекларував жодного нерухомого майна у своїй власності. Натомість, його дружина Пісна Н.В. має у своїй власності житловий будинок площею 629,4 кв. м, вартістю 840 000 грн, 2 земельні ділянки площею 1500 кв. м, вартістю 202 995 грн кожна, автомобіль Lexus RX 450H вартістю 533 000 грн, а також 50 000 дол. США та 400 000 грн готівкою. Доходи дружини не є високими: 21 407 грн за 2015 р. та 10 320 грн за 2016 р. Це може свідчити, що посадовець сам передавав гроші дружині для набуття у власність майна, з метою легалізації коштів, джерела походження яких неможливо пояснити. Джерела доходів, які дозволили б їй придбати дані об’єкти майна невідомі. У 2015 р. Пісна Н.В. задекларувала грошові активи у розмірі 1 050 764 грн на банківському рахунку. А в 2016 р. дружина декларанта задекларувала 8 грн на банківському рахунку та 400 000 грн готівкою. Тобто за рік грошові активи Пісної Н.В. зменшилися на 650 756 грн без очевидних витрат. Можливо, не було задекларовано якесь майно або були допущені порушення при заповненні декларації. Підготували заяву до НАЗК.

Сцісловський Станіслав Вадимович
Начальник митного поста «Краковець» Львівської митниці ДФС
м. Львів (Львівська обл.)

Згідно з електронною декларацією за 2016 р. Сцісловський С.В. задекларував такі об’єкти нерухомого майна у своїй власності: житловий будинок та земельну ділянку у м. Кам’янець-Подільський Хмельницької області та земельну ділянку у с. Залісся Борщівського району Тернопільської області. У той же час, місце роботи декларанта – митний пост «Краковець», розташований у Львівській області, що досить далеко від м. Кам’янець-Подільський. Але, жодного нерухомого майна за місцем роботи (хоча б право користування) не було задекларовано, що може свідчити про приховування інформації. У розділах 11. «Доходи, у тому числі подарунки» та 12. «Грошові активи», зазначено, що дружина посадовця Корчук Д.В. «не надала інформацію» щодо розміру отриманого доходу та розміру наявних готівкових коштів. Це може свідчити про приховування наявних грошових коштів та джерел їх походження. Крім того, обрання ознаки «Член сім’ї не надав інформацію» вже є підставою для проведення повної перевірки декларації. Підготували заяву до НАЗК.

Римарук Ігор Васильович
Начальник слідчого відділу прокуратури Івано-Франківської області
м. Івано-Франківськ (Івано-Франківська обл.)

ГО «ТОМ 14» встановлено можливе декларування Римаруком І.В. завідомо недостовірної інформації. У пункті 2.1 декларації Римарук І.В. зазначив своє місце реєстрації м. Івано-Франківськ з позначкою, що воно збігається з місцем фактичного проживання. Однак згідно з п. 3 «Об’єкти нерухомості» у Римарука І.В. та членів його сім’ї відсутнє будь-яке житлове приміщення за місцем його роботи, зокрема у м. Ужгород. Отже, викладене вище дає можливість дійти висновку, що Римарук І.В. мав в користуванні житлове приміщення, зокрема у м. Ужгород, відомості про яке, в порушення вимог зазначеного закону, не задекларував. ГО "ТОМ 14" надіслали заяву до НАБУ.

При підготовці матеріалу були використані можливості ресурсу YouControl