28 вересня відбулося чергове щотижневе засідання Національного агентства з питань запобігання корупції.

Під час засідання Національне агентство з питань запобігання корупції прийняло рішення щодо проведення повної перевірки декларації кандидата до ВСУ з негативним висновком від ГРД — судді Ступак О.В. та члена ВККС Весельської Т.Ф..

У декларації міністра юстиції України Петренка П.Д. НАЗК порушень не виявило. Нагадаємо, що, згідно з порядком проведення повної перевірки декларацій, який був розроблений Мін'юстом і затверджений рішенням НАЗК 10 лютого 2017, НАЗК зобов’язані дати результати перевірки декларації у визначений строк (максимум 3 місяці) навіть якщо не надійшли відповіді на запити. На практиці це призводить до того, що НАЗК дає позитивні результати перевірки без врахування інформації або з врахуванням неповної інформації від ДФС, Держприкордонслужби, Міністерства юстиції та інших органів, які є розпорядниками інформації про доходи, майно, правочини тощо декларанта. У результатах перевірки Міністра юстиції Павла Петренка відповіді не надійшли від 6 органів, включно з самим Міністерством юстиції.

ГЛК неодноразово наголошував на необхідності терміново не змінити порядок перевірки декларацій, завдяки якому наразі НАЗК замість покарання корупціонерів легалізує їхні статки.

Статистичні дані щодо прийнятих рішень

Впродовж засідання було розглянуто та прийнято:

— 22 рішення про відмову у проведення перевірки;

— 13 рішень про початок повної перевірки декларацій;

— 6 рішень про продовження строку повної перевірки декларацій;

— 2 рішення про Результати здійснення повної перевірки декларації особи;

— 1 рішення про направлення до суду протоколу про адміністративне правопорушення по ст. 172-7 КУпАП;

— припис про порушення вимог законодавства щодо етичної поведінки, запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, інших порушень закону.

Перелік питань, розгляд яких перенесено та/або не прийнято:

— 15 рішень про відмову у проведенні перевірки (члени НАЗК вважають, що рішення про відмову передчасні і є підстави для проведенні повної перевірки. Тому дали доручення керівництву департаменту підготувати проект рішення про проведення повної перевірки);

— 1 рішення про проведення повної перевірки;

— протокол про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 172-6 КУпАП (щодо Москаля Г.Г.).

— питання про Результати перевірки Гройсмана В.Б., зазначене у порядку денному, на засіданні не розглядалось.