22 вересня відбулося чергове щотижневе засідання Національного агентства з питань запобігання корупції.

Окрім звичайного складу на засіданні був присутній народний депутат Каплін Сергій, який під час засідання заявив про підтримку НАЗК народними депутатами. Депута Каплін, зокрема, досить агресивно висловився щодо роботи громадських активістів, які працюють в антикорупційній сфері, більше того, під час своєї промови Каплін виказав невдоволення й щодо диппредставництв та міжнародних організацій: «ніякі грантоїди, ніякі іноземні організації або недоморощені громадські рухи не можуть бути навіть приблизною альтернативою абсолютно законному, важливому, своєчасно створеному органу Національному агентству з питань запобігання корупції, і ми у парламенті, і так само громадський сектор, будемо боротися за те, щоб ви мали ці повноваження. Переконаний, що склад вашого агентства є абсолютно збалансований, професійний, успішно еволюціонує та готовий боротися передусім з політичною корупцією».

Нагадуємо, що про саботаж роботи НАЗК та системи е-декларовання урядом можна дізнатися тут:

Прес-реліз за ітогами брифінгу "Шахрайство на найвищому рівні: хто і як саботує незалежність НАЗК та ефективність системи е-декларування, які є умовою фінансової підтримки ЄС Україні"

Статистичні дані щодо прийнятих рішень

Впродовж засідання було розглянуто та прийнято:

— 28 рішень про початок повної перевірки декларацій;
— 14 рішень про продовження строку повної перевірки декларацій;
— 6 рішень про направлення до суду протоколу про адміністративне правопорушення: одне по ч. 1 ст. 172-4 КУпАП щодо народного депутата Добродонова Д.Є. та п’ять по ч. 1 ст. 172-6 КУпАП (неподання повідомлень про суттєві зміни або несвоєчасне подання декларації).

Перелік питань, розгляд яких перенесено на наступне засідання:

— усі питання щодо відмови від проведення повної перевірки, зокрема, щодо підробленої від імені ГЛК заяви;
— питання щодо проведення повної перевірки декларацій Бриля К.І., Вакараша В.М., Ковриги І.О., Нефедьова М.Є., Никитюка О.А., Полякова М.А.. Сук Н.О., Ступак О.В. та Весельської Т.Ф., Яременко О.С.;
— питання «Про погодження проекту постанови КМУ "Про внесення змін до деяких постанов КМУ з питань очищення влади" із зауваженнями».