Президент та Уряд формально звітують про роботу Агентства із запобігання корупції і системи е-декларування, які через їхні ж реальні дії фактично є заблокованими. Чому це є шахрайством на найвищому рівні, завтра на брифінгу розкаже Олександра Дрік, Голова Ради ГО «Громадський люстраційний комітет» та член Громадської Ради при НАЗК. Брифінг відбудеться об 11:00 у Кризовому медіа центрі за адресою вул.Хрещатик, 2.

22 травня 2015 року у Ризі було підписано Меморандум про взаєморозуміння між Україною та ЄС щодо надання макрофінансової допомоги Україні. Згідно цього Меморандуму ЄС надає Україні допомогу у розмірі до 1,8 мільярда євро у вигляді кредиту за умови виконання нашою державою низки умов. Однією із ключових умов є протидія корупції, яка полягає в заснуванні та забезпеченні незалежності та спроможності виконувати свої функції новими антикорупційними органами, в тому числі Національним агентством по запобіганню корупції та запуску системи е-декларування, власником якої відповідно до українського законодавства є НАЗК.

Наразі для отримання вже третього траншу українська сторона у листопаді має прозвітувати про виконання умов Меморандуму в частині боротьби з корупцією. Однак якщо на папері звіти можуть виглядати вагомими, на практиці дії найвищого керівництва держави призвели до того, що НАЗК так і не став незалежним органом, а система е-декларування не дає очікуваного результату.

Під час брифінгу будуть озвучені конкретні приклади саботажу створення і незалежності НАЗК як антикорупційного органу та роботи системи е-деклраування, як інструменту, власником якого є НАЗК, а також конкретні дії, які треба вчинити, щоби вони могли, нарешті, запрацювати.

Олександра Дрік: «Саботаж створення незалежного НАЗК розпочався ще з моменту добору керівництва органу, яке зараз неспроможне виконувати свої функції, фальсифікаціями і несанкціонованим втручанням в роботу системи е-декларування ще під час її запуску, розробкою таких підзаконних актів, які нівелюють якість перевірки декларацій та інших діях, керованих на найвищому державному рівні. Тобто Президент і уряд звітують до ЄС про формальне виконання своїх зобов’язань, які через їхні ж реальні дії не дають фактичних результатів у боротьбі із корупцією. Це — шахрайство».