Громадський люстраційний комітет розпочав формування реєстру посадовців із сумнівними даними в деклараціях. По кожному посадовцю в цьому реєстрі ми пишемо заяви про правопорушення або необхідність повної перевірки до НАБУ/НАЗК і вимагаємо пояснення статків у самих декларантів. Реєстр буде оновлюватись щотижнево.

Профілі посадовців в Реєстрі містять інформацію про орган влади, посаду (на момент внесення до реєстру), посилання на декларацію, стислий виклад питань до декларації, які стали підставою для внесення, а також додаткові матеріали. Усі відповіді оприлюднюються в реєстрі.
Ми створюємо цей реєстр для того, щоби суспільство домоглося покарання і вигнання з влади всіх, хто не може пояснити походження власних статків. Приєднуйтесь. Надсилайте інформацію про невідповідності в деклараціях через спеціальну онлайн-форму або на пошту
law@lku.org.ua.

Литвинюк Марта Василівна
Керуючий справами виконавчого комітету Львівської міської ради
м. Львів (Львівська обл.)

Згідно з електронною декларацією за 2016 р., чоловік Литвинюк М.В. 29.09.2016 р. придбав автомобіль ACURA MDX 2008 року випуску за 45 000 грн. У той же час, середньо ринкова вартість такого автомобіля становить 450 000 – 500 000 грн. За даними сайту Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, які розраховані відповідно до Порядку визначення середньо ринкової вартості легкових автомобілів, мотоциклів, мопедів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №403 від 10 квітня 2013 року зі змінами, внесеними постановою КМУ № 66 від 18 лютого 2016 р. (http://www.me.gov.ua/Vehicles/CalculatePrice?lang=uk-UA), даний автомобіль коштує близько 480 000 грн. Очевидно, що вартість автомобіля значно занижена. Вищезазначений факт може свідчити про декларування недостовірної інформації та приховування справжньої вартості майна, а отже і джерел його походження. Також 28.12.2016 р. Литвинюк Марта Василівна придбала квартиру в новобудові у м. Львові за 944 633 грн. При цьому Литвинюк М.В. задекларувала дохід від продажу нерухомого майна у розмірі 1 050 000 грн, а також задекларувала правочин міни нерухомого майна та квартири на суму 950 000 грн. Які це об’єкти нерухомого майна та яка квартира – з декларації незрозуміло.

Підготували заяву до НАЗК.

Іванчина Ірина Романівна
Екс-голова Галицької районної адміністрації м.Львова
м. Львів (Львівська обл.)

Згідно з електронною декларацією за 2016 р., Іванчина І.Р. не задекларувала жодного об'єкта нерухомості, що належать їй або членам її сім’ї на праві власності, знаходяться у них в оренді чи на іншому праві користування. Тобто, п. 3 декларації «Об’єкти нерухомості» не заповнений, що означає, що декларант не користується житлом і ніде не проживає. Невідображення місця фактичного проживання свідчить про приховування і декларування недостовірної інформації — невідома вартість об’єкта нерухомості, дата його набуття, площа тощо. Також має місце неправильне заповнення декларації. У графі 11 «Доходи, у тому числі подарунки» електронної декларації джерелом доходу вказана сама декларант.
Підготували заяву до НАЗК.

Інформація була зібрана за підтримки Антикорупційного Форуму Львівщини.

Косінов Станіслав Анатолійович
В.о. першого заступника Голови Державної аудиторської служби
м. Харків (Харківська обл.)

В електронній декларації за 2016 р. Косінов Станіслав Анатолійович не зазначив, що його дружина Тацій Оксана Василівна є бенефіціаром ТОВ «Харківський завод будівельних матеріалів Астор». Дружина декларанта також є засновником Благодійного Фонду «Українська Слобожанщина», чого не було задекларовано. В декларації за 2016 рік зазначено, що родина декларанта готівкою і на банківських рахунках зберігає більше 2 млн. грн., більше 172 тис. доларів США та 286 тис. євро. При цьому, заробітної плати Косінова С.А. в 2016 році отримав всього 247 603 грн. Отже, не відомо походження зазначених статків. Основний дохід родини становить дохід від підприємницької діяльності дружини Тацій О.В. Так, в 2016 році вона отримала від невідомої юридичної особи 3 мільйони 685 тисяч грн, а в 2015 році – 2 мільйони 610 тисяч грн. Однак дружина Косінова С.А. не надала йому інформації, яка саме юридична особа нараховує їй ці мільйонні доходи щорічно.

Підготували заяву до НАЗК.
Інформація була зібрана за підтримки Харківського антикорупційного центру.

Георгіян Артем Павлович
Начальник Державної екологічної інспекції у Харківській області
м. Харків (Харківська обл.

Згідно з електронною декларацією за 2016 р., Георгіян Артем Павлович задекларував грошові кошти у розмірі 677 тис. доларів США у свої власності та 15 тис. євро, 50 тис. доларів США та 700 тис. гривень – у власності дружини Георгіян Галини Юріївни. При цьому річний дохід за 2016 рік у Георгіяна А.П. складає трохи більше 99 000 грн (з них 98 941 грн – заробітна плата), а дохід його дружини Георгіян Г.Ю. – 26 639 грн (з них 19 777 грн – заробітна плата). Подібні за розміром доходи у вигляді заробітної плати посадовець та його дружина отримували в 2015 та 2014 роки. Тому, звідки у посадовця та його дружини, при вказаних річних доходах, зазначені накопичення – невідомо. Дружина декларанта Георгіян Г.Ю. в 2015 році отримала подарунок від Юрія Мамєдова Камбар огли 1,575 млн. грн, який за даними офіційних реєстрів, не зареєстрований як суб’єкт підприємницької діяльності та не має корпоративних прав. Невідомо звідки в нього гроші на подарунки і чи не були ці подарунки неправомірною вигодою чи грошима сім’ї Георгіян, які вони легалізували через фіктивні подарунки.

Підготували заяву до НАЗК.

Інформація була зібрана за підтримки Харківського антикорупційного центру.

Панов Віталій Володимирович
Генеральний директор КП "Харківводоканал", депутат Харківської обласної ради
м. Харків (Харківська обл.)

ГО «Харківський антикорупційний центр» стала відома інформація, яка викликає необхідність проведення повної перевірки декларації Панова В.В. Згідно із електронною декларацією за 2016 р., у розділі 11 «Доходи, в тому числі подарунки», Андрєєв С.Ю. задекларував 226 000 грн, його дружина – 47 000 грн, 150 000 грн від зайняття підприємницькою діяльністю, 149 500 грн від відчуження автомобіля. У той же час, дружина декларанта в квітні 2016 р. придбала автомобіль Mersedes-Benz GLE 400 4 MATIC 2016 року випуску за 2 200 000 грн.

ГО «Харківський антикорупційний центр» надіслала заяву до НАЗК.

Опублікували відповідь НАЗК.

Андрєєв Сергій Юрійович
Генеральний директор КП "Харківські теплові мережі"
м. Харків (Харківська обл.)

ГО «Харківський антикорупційний центр» стала відома інформація, яка викликає необхідність проведення повної перевірки декларації Андрєєва С.Ю. Згідно із електронною декларацією за 2016 р., у розділі 11 «Доходи, в тому числі подарунки», Андрєєв С.Ю. задекларував 291 698 грн, його дружина – 113 446 грн. У той же час, декларант надав у борг КСП «Харківгорліфт» 100 000 дол. США (2 700 000 грн). КСП «Харківгорліфт» бере борг у фізичної особи в іноземній валюті, хоча декларант в іноземній валюті доходів не має. ГО «Харківський антикорупційний центр» надіслала заяву до НАЗК. Опублікували відповідь НАЗК.

При підготовці матеріалу були використані можливості ресурсу YouControl