Громадський люстраційний комітет розпочав формування реєстру посадовців із сумнівними даними в деклараціях. По кожному посадовцю в цьому реєстрі ми пишемо заяви про правопорушення або необхідність повної перевірки до НАБУ/НАЗК і вимагаємо пояснення статків у самих декларантів. Реєстр буде оновлюватись щотижнево.

Профілі посадовців в Реєстрі містять інформацію про орган влади, посаду (на момент внесення до реєстру), посилання на декларацію, стислий виклад питань до декларації, які стали підставою для внесення, а також додаткові матеріали. Усі відповіді оприлюднюються в реєстрі.
Ми створюємо цей реєстр для того, щоби суспільство домоглося покарання і вигнання з влади всіх, хто не може пояснити походження власних статків. Приєднуйтесь. Надсилайте інформацію про невідповідності в деклараціях через спеціальну онлайн-форму або на пошту
law@lku.org.ua.

Кримський Андрій Олександрович
Заступник начальника Полтавської митниці, начальник відділу боротьби з митними правопорушеннями Полтавської митниці ДФС
м. Полтава (Полтавська обл.)

Згідно з електронною декларацією за 2015 р., Кримський А.О. не задекларував жодного об'єкта нерухомості, що належать йому або членам його сім’ї на праві власності, знаходяться у них в оренді чи на іншому праві користування. Невідображення місця фактичного проживання свідчить про приховування і декларування недостовірної інформації.
Крім того, єдиний задекларований дохід за 2015 р. – соціальна допомога на дитину у розмірі 32 907 грн, отримана дружиною декларанта Кримською К.О. Заробітної плати Кримський А.О. за 2015 р. також не задекларував.
Згідно із декларацією за 2016 р. 19.12.2016 р. Кримська К.О. придбала квартиру в м. Київ за 1 843 228 грн. Дані грошові кошти були подаровані батьком дружини декларанта – Стешенком О.І. Джерела походження даних коштів та причини подарунку невідомі.
Також у декларації за 2016 р. зазначено, що декларант зареєстрований у м. Львів, а працює у м. Полтава. Єдиний зареєстрований об’єкт нерухомості знаходиться у м. Київ, тобто, посадовець не задекларував жодного житлового приміщення за місцем роботи.

Надіслали заяву до НАЗК.

Кащенко Сергій Юрійович
Поліцейський БПС ПОП "Полтава" ГУНП України в Полтавскій Області
м. Полтава (Полтавська обл.)

Згідно з електронною декларацією, єдиним нерухомим майном, задекларованим Кащенком С. Ю. є земельна ділянка площею 20 000 кв. м, набута 19.11.2016 р. Вартість даної ділянки на дату набуття вказана як невідома. У декларанта немає обов’язку проводити оцінку і вказувати вартість об’єкта. Але, враховуючи законодавчі вимоги щодо порядку набуття права власності на рухоме і нерухоме майно, його вартість на дату набуття не може бути не відомою суб'єкту декларування, оскільки вона зазначається у відповідних правовстановлюючих документах. Не зазначення вартості земельної ділянки (враховуючи дату придбання та її розмір), може свідчити про приховування реальної вартості даного об’єкта, а отже і приховування коштів, за рахунок яких вона була придбана.
Крім того, Кащенко С.Ю. не задекларував жодного житлового об’єкта нерухомого майна, що означає, що декларант не користується житлом і ніде не проживає.

Надіслали заяву до НАЗК.

Самарчук Микола Володимирович
Заступник начальника ГУНП — начальник СУ ГУНП у Львівській області
м. Львів (Львівська обл.)

Самарчук М.В., згідно з електронною декларацією за 2016 рік, задекларував право власності на квартиру площею 99,2 кв. м, набуту 06.09.2016 р. вартістю 17 грн. За інформацією із сайту https://www.lun.ua/, вартість квартири у м. Львів з даною площею стартує мінімум від 2 000 000 грн.
Різниця між реальною вартістю квартири і вартістю, яка вказана в декларації, складає більше 250 прожиткових мінімумів для працездатних осіб на момент декларування. Подання суб’єктом декларування завідомо недостовірних відомостей у декларації особи може тягнути відповідальність за ст. 366-1 КК України.

Надіслали заяви до прокуратури та НАЗК.

Опублікували відповіді з прокуратури.

Інформація була зібрана за підтримки Антикорупційного Форуму Львівщини.

Заїка Микола Миколайович
Суддя Вищого адміністративного суду України
м. Київ (Київська обл.)

ГО «ТОМ 14» встановлено можливе декларування Заїкою М.М. недостовірної інформації.
Відповідно до п. 8 «Корпоративні права» декларації за 2015 рік дружина Заїки М.М. володіє корпоративними правами у статутному капіталі ТОВ «Центр «Сонячне ремесло» та ПП «Амбра Сімха». Однак, за даними із Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань дружина декларанта Симха Г.В., крім задекларованих юридичних осіб, станом на 31.12.2015 р. була співвласником ТОВ «Кананка» (код 38859610).
Таким чином, є підстави вважати, що Заїка М.М., будучи особою, уповноваженою на виконання функцій держави, з метою приховання факту володіння своєю дружиною корпоративними правами, що дозволяють йому бути кінцевими бенефіціарним власником (контролером) ТОВ «Кананка», подав до декларації завідомо недостовірні відомості про відсутність у його дружини зазначених корпоративних прав та контролю над юридичною особою.

ГО "ТОМ 14" надіслала заяву до НАБУ.

Корнілова Жанна Олександрівна
Суддя Вищого господарського суду України
м. Київ (Київська обл.)

ГО «ТОМ 14» встановлено можливе декларування Корніловою Ж.О. завідомо недостовірної інформації.
У пункті 2.1 електронної декларації за 2015 р. Корнілова Ж.О. зазначила своє місце реєстрації м. Київ із позначкою, що воно співпадає з місцем фактичного проживання. Однак згідно з п. 3 «Об’єкти нерухомості» у Корнілової Ж.О. та членів її сім’ї немає ні у власності, ні на праві користування жодного житлового приміщення.
Враховуючи наведені фактичні обставини, є достатні підстави вважати, що Корнілова Ж.О., будучи особою, уповноваженою на виконання функцій держави, має у власності чи користуванні нерухоме майно, зокрема житлове приміщення, можливість придбання чи оренди якого не відповідає задекларованим доходам, і з метою приховання цього факту, подала до декларації завідомо недостовірні відомості про відсутність у неї у власності чи користуванні нерухомого майна, зокрема житлового приміщення.

ГО "ТОМ 14" надіслала заяву до НАБУ.

При підготовці матеріалу були використані можливості ресурсу YouControl