Громадський люстраційний комітет розпочав формування реєстру посадовців із сумнівними даними в деклараціях. По кожному посадовцю в цьому реєстрі ми пишемо заяви про правопорушення або необхідність повної перевірки до НАБУ/НАЗК і вимагаємо пояснення статків у самих декларантів. Реєстр буде оновлюватись щотижнево.

Профілі посадовців в Реєстрі містять інформацію про орган влади, посаду (на момент внесення до реєстру), посилання на декларацію, стислий виклад питань до декларації, які стали підставою для внесення, а також додаткові матеріали. Усі відповіді оприлюднюються в реєстрі.
Ми створюємо цей реєстр для того, щоби суспільство домоглося покарання і вигнання з влади всіх, хто не може пояснити походження власних статків. Приєднуйтесь. Надсилайте інформацію про невідповідності в деклараціях через спеціальну онлайн-форму або на пошту
law@lku.org.ua.

Стародубцев Олександр Євгенійович
Директор департаменту регулювання державних закупівель Міністерства Економічного Розвитку і Торгівлі
м. Київ (Київська обл.)

В електронній декларації за 2016 рік Стародубцев О.Є. задекларував, що його дружина Стародубцева О.А. працює начальником навчального відділу ДП «Прозорро» і отримує там заробітну плату за основним місцем роботи. При цьому декларант Стародубцев О.Є очолює департамент регулювання державних закупівель МЕРТ України. Саме цей департамент здійснює функції контролю за діяльністю ДП «Прозорро». Таким чином, можлива наявність конфлікту інтересів при прийнятті окремих рішень Старобудцевим О.Є. відносно ДП «Прозорро» та, зокрема, стосовно кар’єри дружини. В декларації за 2015 рік Стародубцев О.Є. не задекларував членство в двох громадських організацій:
— з серпня 2014 року – ГО «Всеукраїнська громадянська платформа «Нова країна»;
— з вересня 2014 року – ГО «Відкритий Університет Майдану».
Таким чином, в декларації за 2015 рік декларант не зазначив дві громадських організацій, де він є засновником, а в декларації за 2016 рік – одну ГО, де він є засновником. В деклараціях Стародубцев О.Є. за 2015 та 2016 роки задекларовані цінні папери – акції восьми акціонерних товариств. Відповідно до ч. 1 ст. 36 ЗУ «Про запобігання корупції», особи, зазначені у п. 1, підпункті 2; п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону, зобов’язані протягом 30 днів після призначення (обрання) на посаду передати в управління іншій особі належні їм підприємства та корпоративні права у порядку, встановленому законом. Невідомо, чи виконав декларант зазначені вимоги Закону. Також можливо, що в деклараціях не зазначені деякі об’єкти нерухомого майна, які належать членам сім’ї декларанта.

Надіслали 2 заяви та запит до НАЗК.

Губерський Леонід Васильович
Ректор Київского національного університету імені Тараса Шевченка
м. Київ (Київська обл.)

Відповідно до даних електронної декларації за 2016 р., Губерський Л.В. має право власності лише на гараж у м. Київ, площею 18 кв. м, набутий 30.09.1997 р. Дружина ректора – Губерська Л.П. володіє квартирою у м. Київ, площею 190 кв. м, набуту 03.06.1996 р. Однак, відповідно до даних з реєстру нерухомості, Губерська Л.П. має земельну ділянку площею 0,09 га у с. Михайлівка-Рубежівка Київської області, набуту в травні 2015 року. Дана земельна ділянка задекларована не була.

Губерський Л.В. не зазначив у декларації, що його дружина є засновником і керівником ТОВ «Адвокатська компанія «Віллар», внесок – 30 грн та співзасновником ТОВ «Інститут законодавчих досліджень», внесок – 112 500 грн. Ці факти свідчать про внесення у декларацію недостовірних відомостей.

Також має місце неправильне заповнення декларації. У графі 11 «Доходи, у тому числі подарунки» у всіх пунктах джерелом доходу вказані сам декларант та його дружина. У графі 12 «Грошові активи» зазначено, що дружина ректора має 168 000 грн на банківському рахунку. Найменування банку та код в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань не вказані.

Надіслали заяву до НАЗК.

Стаття: Новое время, "Ректорский бизнес. Как Киевский университет оброс плющом коррупции"

Лахтіонова Лілія Володимирівна
Заступник директора департаменту регулювання публічних закупівель — начальник відділу професіоналізації сфери публічних закупівель Міністерства економічного розвитку і торгівлі України
Регіон м. Київ (Київська обл.)

В електронній декларації за 2015 рік Лахтіонова Л.В. задекларувала отримані гонорари та інші виплати згідно з цивільно-правовим правочинами, але джерелом доходу зазначила саму себе. Походження цього доходу – невідоме. В електронній декларації за 2015 рік Лахтіонова Л.В. задекларувала, зокрема:
— легковий автомобіль MITSUBISHI Оutlander, 2007 р.в., придбаний чоловіком Лахтіоновим І.В. 31.10.2015 р., вартість вказана як невідома;
— земельну ділянку у с. Василівка Миколаївської області, площею 2500 кв. м, дата набуття права власності 03.07.2012 р., вартість вказана як невідома.
Вартість об'єкта на дату набуття не може бути невідома, адже вона зазначається у правовстановлюючих документах.
Також не було задекларовано жодного майна, яке належить дочці декларанта – Дудник І.В. Хоча згідно з Інформаційною довідкою з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, Дудник І.В. належить декілька об’єктів нерухомості.

Надіслали дві заяви до НАЗК

Сендак Ігор Михайлович
Заступник начальника відділу Генеральної прокуратури України
м. Київ (Київська обл.)

ГО «ТОМ 14» встановлено можливе декларування Сендаком І.М. завідомо недостовірної інформації.
У пункті 2.1 декларації Сендак І.М. зазначив своє місце реєстрації в м. Львів, та місце фактичного проживання в м. Ужгород. Однак згідно з п. 3 «Об’єкти нерухомості» у Сендака І.М. та членів його сім’ї відсутнє будь-яке житлове приміщення у м. Ужгород.
Таким чином, враховуючи наведені фактичні обставини, є достатні підстави вважати, що Сендак І.М., будучи особою, уповноваженою на виконання функцій держави, мав у власності чи користуванні нерухоме майно, зокрема житлове приміщення, можливість придбання чи оренди якого не відповідає задекларованим доходам, і з метою приховання цього факту, подав до декларації завідомо недостовірні відомості про відсутність у нього такого житла.
Вказане діяння Сендака І.М. може містити ознаки корупційного злочину, передбаченого ст. 366-1 КК України, тобто декларування недостовірної інформації.

ГО "ТОМ 14" надіслала заяву до НАБУ.

Радак Віктор Олексійович
Заступник начальника ГУНП в Луганській області
м. Луганськ (Луганська обл.)

ГО «ТОМ 14» встановлено набуття членами сім’ї Радака В.О. у власність нерухомого майна, джерела отримання якого не підтверджені, що може мати ознаки незаконного збагачення.
Відповідно до п. 11 «Доходи, у тому числі подарунки» електронної декларації за 2015 рік, заробітна плата декларанта становила 262 537 грн. Дружина отримала 18 765 грн. заробітної плати та 10 608 грн. соціальної допомоги. У той же час, у 2015 р. дружина декларанта придбала земельну ділянку площею 729 кв. м в с. Новоолександрівка Дніпропетровської області за 60 000 грн. та житловий будинок площею 159,6 кв. м, вартість якого вказана як невідома.
Враховуючи наведені фактичні обставини, є достатні підстави вважати, що Радак В.О., будучи особою, уповноваженою на виконання функцій держави, можливо систематично отримував неправомірну вигоду, в результаті передавав цю неправомірну вигоду членам своєї сім’ї, з метою придбання ними нерухомого майна.

ГО "ТОМ 14" надіслала заяву до НАЗК.

.

При підготовці матеріалу були використані можливості ресурсу YouControl