Громадський люстраційний комітет розпочав формування реєстру посадовців із сумнівними даними в деклараціях. По кожному посадовцю в цьому реєстрі ми пишемо заяви про правопорушення або необхідність повної перевірки до НАБУ/НАЗК і вимагаємо пояснення статків у самих декларантів. Реєстр буде оновлюватись щотижнево.

Профілі посадовців в Реєстрі містять інформацію про орган влади, посаду (на момент внесення до реєстру), посилання на декларацію, стислий виклад питань до декларації, які стали підставою для внесення, а також додаткові матеріали. Усі відповіді оприлюднюються в реєстрі.
Ми створюємо цей реєстр для того, щоби суспільство домоглося покарання і вигнання з влади всіх, хто не може пояснити походження власних статків. Приєднуйтесь. Надсилайте інформацію про невідповідності в деклараціях через спеціальну онлайн-форму або на пошту
law@lku.org.ua.

Сазонова Тетяна Юріївна
Заступник генерального директора з фінансових питань ДП "Прозорро"
м. Київ (Київська обл.)

Сазонова Тетяна Юріївна, згідно з електронною декларацією за 2016 р., не задекларувала корпоративні права чоловіка у юридичній особі. Згідно з даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, Сазонов Д.В. є засновником ТОВ «Обласне управління технічного огляду транспортних засобів», що не було зазначено в декларації.
Також, Сазонова Т.Ю. задекларувала право власності на квартиру в м. Донецьк. площею 253,9 кв. м, набуту 25.02.2016 р. за ціною 148 387 грн. Очевидно, що вартість квартири навіть для м. Донецьк, значно занижена.

Надіслали заяву до НАЗК.

Стаття: 1NEWS, "Менеджерка ProZorro придбала квартиру в Києві за 1,7 млн"

Галасюк Віктор Валерійович
Народний депутат України
м. Київ (Київська обл.)

За результатом перевірки електронної декларації Галасюка В.В., була виявлена невідповідність задекларованих доходів наведеним у декларації статкам. Крім цього, було виявлено порушення форми заповнення декларації та/або навмисне приховування особи, яка зробила подарунок (подарунок у негрошовій формі в розмірі 597 927 грн).
Вказані факти можуть свідчити про наявність у діяннях Галасюка В.В. ознак адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 172-6 КпАП.

Надіслали 2 заяви до НАЗК та лист до Галасюка В.В. з проханням пояснити джерело походження статків.

Опублікували відповіді з НАЗК та відповідь посадовця на лист з проханням пояснити джерело походження статків (неповну).

Надіслали нову заяву до НАЗК (з урахуванням електронної декларації за 2016 р. та прийняття Порядку проведення контролю та повної перевірки декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.02.2017 № 56).

Журналістське розслідування: Bihus.info "Рейтинг подарунків чиновників та нардепів"

Тарасенко Микола Миколайович
Заступник голови Центрально-Міської районної у місті ради по виконавчій роботі

м. Кривий Ріг (Дніпропетровська обл.)

Згідно із електронною декларацією за 2016 р. Тарасенко М.М. 16 транспортними засобами. При цьому, єдиний задекларований дохід за рік – заробітна плата, що складає 5 000 грн. Маючи десятирічний стаж служби, Тарасенко М.М. щорічно, а часто і щомісяця купує елітні автомобілі та має готівкою 247 000 дол. США, 130 000 євро, 880 000 грн.
Вартість майже усіх транспортних засобів, зазначена як невідома, що може свідчити про умисне приховування грошових коштів — джерел походження вищезгаданих статків.
Середньоринкова вартість транспортних засобів, придбаних Тарасенко М.М. в 2015 році, складає щонайменше 2 719 000 грн.
Джерела походження майна вартістю мільйони гривень у Тарасенка М.М. викликають сумніви. Це майно і грошові кошти можуть бути отриманими у спосіб, законність підстав якого не підтверджено доказами, або це майно попередньо могло бути передано іншим особам, тобто можуть бути наявні ознаки складу злочину, передбачено ст. 368-2 КК України.

Надіслали заяву до поліції та запит до декларанта з проханням пояснити джерела походження статків.

Опублікували відповідь з поліції.

Надіслали заяву до НАЗК.

Розслідування: АНТИКОР, "Чиновник по-криворожски: 17 машин, гаражи, квартиры"агентства з питань запобігання корупції від 10.02.2017 № 56).

Черняк Михайло Євгенійович
Заступник голови Харківської обласної державної адміністрації
м. Харків (Харківська обл.)

ГО «Харківський антикорупційний центр» стала відома інформація, яка спричинила необхідність проведення повної перевірки декларації Черняка Михайла Євгенійовича. Посадовець в інтерв’ю газеті «Сегодня» підтвердив, що має право користування квартирою та автомобілем Toyota Camrу, що не було вказано в декларації.
Дружина посадовця – Кузнецова Л.В., станом на 31.12.2016 р. була власником корпоративних прав в АТ фірма «Експресагро» (код 02002919), внесок – 3767.80 грн, а також кінцевим бенефіціарним власником повного господарського товариства фірма «АЛЬФА І ОМЕГА» (код 24661077) та ТОВ фірма «Експрес-малюк» (код 25187169). Жодних доходів дружини посадовця не задекларовано. Однак Кузнецова Л.В., відповідно до інформації із соціальних мереж, продає одяг, взяття та аксесуари, зокрема сумочки з шкіри пітонів та має сервіс прокату суконь світових брендів.
Також посадовець не задекларував, що Кузнецова Л.В. має право користування квартирою в м. Харків.

ГО «Харківський антикорупційний центр» надіслала заяву до НАЗК.

Мазур Лідія Михайлівна
Суддя Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ
м. Київ (Київська обл.)

ГО «ТОМ 14» було встановлено можливе декларування Мазур Л.М. недостовірної інформації.
Відповідно до декларації за 2015 рік ані декларант, ані члени її сім’ї не володіють жодними корпоративними правами у статутному капіталі товариства, підприємства, організації, що зареєстровані в Україні або за кордоном та не є кінцевими бенефіціарними власниками жодного такого товариства, підприємства, організації.
Однак, за даними із Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань чоловік декларанта Мазур Ю.С. є власником ТОВ «Рамзес МЮС» (код 34181613) та співвласником ТОВ «Сент Крістофер» (код 40017271).

ГО «ТОМ 14» надіслала заяву до НАЗК.

При підготовці матеріалу були використані можливості ресурсу YouControl