«Громадський люстраційний комітет» разом із регіональними ГO продовжує формувати Реєстр осіб із сумнівними даними в деклараціях.


По кожному посадовцю в цьому реєстрі ми пишемо заяви про правопорушення або необхідність повної перевірки до НАБУ/НАЗК і вимагаємо пояснення статків у самих декларантів. Реєстр оновлюється щотижнево.
Профілі посадовців в Реєстрі містять інформацію про орган влади, посаду (на момент внесення до реєстру), посилання на декларацію, стислий виклад питань до декларації, які стали підставою для внесення, а також додаткові матеріали.
Усі відповіді оприлюднюються в реєстрі.

Ми створюємо цей реєстр для того, щоби суспільство домоглося покарання і вигнання з влади всіх, хто не може пояснити походження власних статків.

ГЛК планує подальше розширення співпраці із регіональними антикорупційними громадськими організаціями. Приєднуйтесь до нашої роботи! Надсилайте інформацію про невідповідності в деклараціях через спеціальну онлайн-форму або на пошту
law@lku.org.ua.

Із регіональними ГО ми працюємо за двома важливими напрямами:

1. ЮРИДИЧНИЙ СУПРОВІД ВИЯВЛЕНИХ НЕВІДПОВІДНОСТЕЙ В ДЕКЛАРАЦІЯХ ІЗ ПОДАЛЬШИМ ВІДСЛІДКОВУВАННЯМ РОЗВИТКУ СПРАВИ ТА ОПРИЛЮДНЕННЯМ РЕЗУЛЬТАТІВ У РЕЄСТРІ

ЩО НАС ЦІКАВИТЬ

Сумнівні дані в деклараціях чиновників у регіонах (зазвичай регіональні ГО заповнюють онлайн-форму: http://lku.org.ua/declaration або пересилають інфо нашим юристам: law@lku.org.ua)

ЩО МИ ПРОПОНУЄМО

Юридичний супровід виявлених невідповідностей в деклараціях:
— Заяви до НАЗК щодо адміністративних правопорушень
— Заяви до НАЗК щодо проведення повної перевірки декларацій
— Заяви до НАБУ щодо вчинення корупційних кримінальних правопорушень
— Інші правоохоронні органи
— Інформаційні запити
— Листи декларантам

Контролюємо отримання результатів та подальше інформування партнерів щодо наступних кроків. Оприлюднення інформації у Реєстрі корупціонерів -http://registry.lku.org.ua/public-officials.

2. НАПОВНЕННЯ РЕЄСТРУ ОСІБ ІЗ СУМНІВНИМИ ДАНИМИ В ДЕКЛАРАЦІЯХ

Формування реєстру посадовців із сумнівними даними в деклараціях ми почали відразу після запуску системи е-декларування. По кожному посадовцю в цьому реєстрі додається:
• Стисла інформація щодо невідповідностей у декларацій чиновника
• Посилання на декларацію
• Витяги з реєстрів (в разі потреби)\
• Заяви про правопорушення або необхідність повної перевірки до НАБУ/НАЗК та/або інших правоохоронних органів
• Листи до самих декларантів із вимогою пояснення статків (завжди пишемо самі)
• Відповіді НАЗК/НАБУ
• Відповіді декларантів
• Інше (подання в суд, роз’яснення, будь-які інші документи, що стосуються справи)
• Посилання на журналістські розслідування (якщо є)
Реєстр оновлюється щотижня.

ЩО НАС ЦІКАВИТЬ

Для розміщення інформації щодо чиновника у Реєстрі регіональні ГО надсилають нам:
• Інформацію щодо невідповідностей у декларації, які ви виявили
• Заяву до НАЗК/НАБУ

ЩО МИ ПРОПОНУЄМО

Ми публікуємо інформацію у Реєстрі, оприлюднюємо інформацію у прес-релізі на офіційному сайті ГЛК із посиланням на сторінку ГО, розміщуємо інформацію на наших сторінках у соціальних мережах із посиланнями та розсилаємо інформацію у щотижневих дайджестах ГЛК. В разі необхідности, пишемо листи декларантам. Відслідковуємо хід справи та оприлюднюємо додаткові документи.

Олена Гудзь, куратор роботи із Регіональними ГО, +38 093 880 85 44, news@lku.org.ua Ліза Середіна, юрист, +38 067 232 32 63, law@lku.org.ua
Дмитро Кузін, юрист, +38 0962651412, law@lku.org.ua