Громадський люстраційний комітет розпочав формування реєстру посадовців із сумнівними даними в деклараціях. По кожному посадовцю в цьому реєстрі ми пишемо заяви про правопорушення або необхідність повної перевірки до НАБУ/НАЗК і вимагаємо пояснення статків у самих декларантів. Реєстр буде оновлюватись щотижнево.

Профілі посадовців в Реєстрі містять інформацію про орган влади, посаду (на момент внесення до реєстру), посилання на декларацію, стислий виклад питань до декларації, які стали підставою для внесення, а також додаткові матеріали. Усі відповіді оприлюднюються в реєстрі.
Ми створюємо цей реєстр для того, щоби суспільство домоглося покарання і вигнання з влади всіх, хто не може пояснити походження власних статків. Приєднуйтесь. Надсилайте інформацію про невідповідності в деклараціях через спеціальну онлайн-форму або на пошту law@lku.org.ua.

Агафонова Наталія Володимирівна
Народний депутат України
м. Київ (Київська обл.)

Згідно з електронною декларацією за 2016 рік, Агафонова Н.В. отримала два подарунки у негрошовій формі від своєї матері Агафонової Л.А.:
— квартиру в м. Києві, площею 70 кв.м, набуту 19.04.2016 р., вартістю 511 922 грн.;
— квартиру в м. Києві, площею 162 кв.м, набуту03.03.2016 р., вартістю 1 705 173 грн.
Законність набуття вказаних квартир викликає сумніви. Згідно з даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань Агафонова Л.А. ніколи не була зареєстрована як фізична особа-підприємець і жодними частками у статутних капіталах юридичних осіб не володіє. На даний час Агафонова Л.А. є пенсіонеркою і джерела доходів, які дозволили б їй придбати елітну нерухомість у м. Києві невідомі.
Крім цього,04.11.2016 р. Агафонова Н.В. набула право власності на садовий (дачний) будинок площею 72,8 кв. м. Джерела походження грошових коштів на дане майно також невідомі, адже кількість задекларованих у розділі 12 грошових коштів не зменшилася. У повідомленні про зміну майнового стану, поданого 12.11.2016 р. вартість зазначена у розмірі 1 грн. Вартість будинку у електронній декларації за 2016 р. вказана як невідома. Ці невідповідності та ціна у розмірі 1 грн. можуть свідчити про декларування завідомо недостовірної інформації.

Надіслали заяву до НАЗК.

Бобровник Олександр Вікторович
Суддя Солом'янського районного суду м. Києва
м. Київ (Київська обл.)

Відповідно до даних електронної декларації Бобровника О.В. за 2016 р., жодного члена сім’ї він не зазначив.
Разом з тим, у журналістському розслідуванні BIHUS.info наведені факти, які свідчать про те, що Бобровник О.В. не вказав у своїй електронній декларації дружину. Так, у соціальній мережі Facebook, Бобровник О.В. зазначив, що одружений на Любові Одинець, а на руці у судді помічено обручку. Л. Одинець у 2016 р. придбала квартиру в ЖК «Солом’янська», вартістю приблизно 1 820 000 грн. (70 тисяч дол. США), яка не була задекларована посадовцем.
Крім того, за інформацією журналістів, Бобровник О.В. паркує біля будівлі суду автомобіль Mitsubishi Pajero 2007 року випуску. Користування даним автомобілем (який зареєстрований на батька декларанта), задекларовано не було.

Надіслали заяву до НАЗК та запит до посадовця з проханням пояснити джерела походження статків.

Алескеров Анар Ахмедович
Начальник відділу перевірок ризикових платників ДПІ у Київському районі ГУ ДФС в Одеській області
м. Одеса (Одеська обл.)

Згідно з електронною декларацією Алескерова А.А. за 2016 рік, єдиним задекларованим нерухомим майном є квартира у м. Одеса, площею 107 кв.м, що належить дружині Алескерова А.А. – Назарко Тетяні Олегівні.
Також Назарко Т.О. має право власності на автомобіль LEXUS RX 350, 2006 р.в. При цьому, дружина посадовця не задекларувала жодні доходи за 2015 та 2016 роки. Джерела походження грошових коштів на придбання квартири та автомобіля невідомі.
В той же час, згідно з Інформаційною довідкою з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, Назарко Т.О. належить ще і машиномісце в м. Одеса, набуте 23.09.2009 р.
Крім того, Алескеров А.А. має автомобіль BMW 320i, 2013 р.в., вартістю 149 000 грн. Очевидно, що вартість автомобіля значно занижена – середня ринкова вартість такого авто стартує від 800 000 грн.

Надіслали заяву до НАЗК.

Літвінов Євген Володимирович
Суддя Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ (на пенсії)
м. Київ (Київська обл.)

ГО «ТОМ 14» встановлено можливе декларування Літвіновим Є.В. недостовірної інформації.
Відповідно до п. 3 «Об’єкти нерухомості» електронної декларації за 2015 рік Літвінов Є.В. задекларував у своїй власності низку об’єктів нерухомості. Однак, згідно з відомостями із державного реєстру речових прав на нерухоме майно Літвінов Є.В., володіє ще квартирою в м. Краматорську, яка задекларована не була.
Також, в порушення вимог п. 7 ч. 1 ст. 46 Закону України «Про запобігання корупції» Літвінов Є.В. у декларації вказав себе та дружину як джерело отриманих доходів.

ГО "ТОМ 14" надіслала 2 заяви до НАЗК.

Франтовська Тетяна Іванівна
Суддя Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ
м. Київ (Київська обл.)

О «ТОМ 14» встановлено можливе декларування Франтовською Т.І. недостовірної інформації.
Відповідно до електронної декларації за 2015 рік ні декларант, ні члени її сім’ї не володіють корпоративними правами у статутному капіталі товариства, підприємства, організації, що зареєстровані в Україні або за кордоном.
Але, за даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань чоловік декларанта Франтовський М.М. є співвласником ТОВ «Юридична Компанія Франтовський та Ковалевський» (код 38515520) та ТОВ «Юридична Компанія Лексстар» (код 35113481).
Таким чином, є підстави вважати, що Франтовська Т.І. подала завідомо недостовірні відомості до декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

ГО "ТОМ 14" надіслала заяву до НАЗК.

Дякуємо ГО «ТОМ14» за інформацію про невідповідності в деклараціях.

Інформація була зібрана за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» у межах проекту «Контроль виконання вимог антикорупційного законодавства в частині декларування статків чиновників через моніторинг та юридичний супровід журналістських розслідувань». Матеріали відображають позицію авторів і не обов’язково співпадають з позицією Міжнародного фонду «Відродження».

При підготовці матеріалу були використані можливості ресурсу YouControl