Громадський люстраційний комітет розпочав формування реєстру посадовців із сумнівними даними в деклараціях. По кожному посадовцю в цьому реєстрі ми пишемо заяви про правопорушення або необхідність повної перевірки до НАБУ/НАЗК і вимагаємо пояснення статків у самих декларантів. Реєстр буде оновлюватись щотижнево.

Профілі посадовців в Реєстрі містять інформацію про орган влади, посаду (на момент внесення до реєстру), посилання на декларацію, стислий виклад питань до декларації, які стали підставою для внесення, а також додаткові матеріали. Усі відповіді оприлюднюються в реєстрі.
Ми створюємо цей реєстр для того, щоби суспільство домоглося покарання і вигнання з влади всіх, хто не може пояснити походження власних статків. Приєднуйтесь. Надсилайте інформацію про невідповідності в деклараціях через спеціальну онлайн-форму або на пошту law@lku.org.ua.

Оверко Ігор Іванович
Депутат Ірпінської міської ради
м. Ірпінь (Київська обл.)

Оверко І.І., задекларував право власності на 186 квартир. У 2016 році посадовець мав загалом 586 квартир (загальною площею 7 888 кв. м), 400 з яких він продав, задекларувавши дохід у сумі 51 914 502 грн. При цьому заробітна плата депутата за рік склала 20 230 грн.
Вартість усіх задекларованих квартир вказана як невідома. Проаналізувавши суму доходу отриманого від продажу 400 квартир, виходить, що приблизна вартість однієї проданої квартири становить 130 тис. грн. (менше 5 тисяч доларів). Ринкова вартість квартир з аналогічним метражем в м. Ірпінь — понад 1 000 000 грн.
Очевидно, що вартість квартир значно занижена, що може свідчити про уникнення сплати податків, декларування недостовірної інформації та можливу наявність ознак складу злочину, передбачено ст. 368-2 КК України.

Надіслали заяву до поліції.

Стаття ЧЕСНО "Новий рекорд: депутат задекларував 586 квартир"

Дацків Ростислав Михайлович
Заступник міського голови м. Львів з економічних питань та містобудування
м. Львів (Львівська обл.)

Дацків Р.М., згідно з електронною декларацією за 2015 рік, є власником житлового будинку загальною площею — 295,60 кв. м, вартість на дату набуття не відома. Враховуючи законодавчі вимоги щодо порядку набуття права власності на рухоме і нерухоме майно, його вартість не може бути не відомою суб'єкту декларування, оскільки вона зазначається у відповідних правовстановлюючих документах.
В декларації за 2016 рік зазначений автомобіль Daihatsu Terios, 2011 р.в., дата набуття права — 17.08.2016 р. Вартість на дату набуття – 105 000 грн., що понад ніж у 2 рази менше за ринкову вартість автомобіля.
Також в декларації було задекларовано готівкові кошти у розмірі 12 тис. євро, та 15 тис. євро, які належать дружині та матері посадовця відповідно. В попередній декларації цих коштів не було зазначено. Звідки вони з’явилися – не відомо, адже дохід вказаних осіб не дозволяє накопичити такі гроші за рік.

Надіслали заяву до НАЗК.

Зуб Григорій Володимирович
Начальник державної Азовської морської екологічної інспекції
м. Генічеськ (Херсонська обл.)

Зуб Г.В. в електронних деклараціях жодного рухомого майна, готівки чи коштів у банках не задекларував. У той же час, дружина декларанта Скачкова Р. В. володіє автомобілем NISSAN X-TRAIL 2013 р.в., вартістю 216 000 грн. на дату набуття та має готівкові кошти у розмірі 13 000 дол. США та 62 000 грн.При цьому, у 2015 р. вона отримала 3 680 грн. страхових виплат, у 2016 р. – 11 485 грн. як вартість товару, які надходять платнику податку як гарантійна заміна. Це весь дохід дружини посадовця.
Задекларовані доходи Скачкової Р.В. не відповідають наведеним у декларації статкам, тому законність їх походження у вказаних обсягах викликає сумніви.
Також викликають сумніви задекларована вартість автомобіля GEELY CK (40 000 грн.), придбаного 25.12.2015 р., яка є явно заниженою.
Варто звернути увагу і на численні повідомлення про корупцію з боку Зуба Г.В., наприклад, за такими посиланнями:

Маріуполь вимагає відставки голови Азовської екоінспекції через корупцію та бездіяльність
Суспільство вимагає звільнення голови Азовської екологічної інспекції

Надіслали заяву до НАЗК та запит до посадовця з проханням пояснити джерела походження статків.

Босий Вадим Петрович
Суддя господарського суду міста Києва
м. Київ (Київська обл.)

ГО «ТОМ 14» встановлено набуття Босим В.П. грошових коштів, джерела отримання яких не підтверджені.
Відповідно до п. 11 «Доходи, у тому числі подарунки» декларації за 2015 рік, заробітна плата декларанта становила 194 682 грн. Крім того, Босий В.П. отримав подарунок у грошовій формі в розмірі 1 000 000 грн. від свого батька Босого П.М..
Згідно з даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань Босий П.М. ніколи не був зареєстрований як фізична особа-підприємець, не займався бізнесом, а тому джерела доходів, які дозволили б зробити такий подарунок невідомі.
Враховуючи наведені факти, є достатні підстави вважати, що Босий В.П., сам передав ці кошти своєму батьку з метою подальшої легалізації в якості отриманого від нього подарунку.

ГО "ТОМ 14" надіслала заяву до НАБУ.

Журналістське розслідування: Bihus.info "Рейтинг подарунків чиновників та нардепів"

Стасько Наталія Анатоліївна
Прокурор відділу Генеральної прокуратури України
м. Київ (Київська обл.)

ГО «ТОМ 14» встановлено факт набуття Стасько Н.А. у власність майна за ціною, нижчою мінімальної ринкової.
Стасько Н.А. набула у власність автомобіль «Volkswagen Touareg» 2008 року випуску за ціною у 149 000 грн. (6,7 тис. доларів США). Однак, згідно з інформацією на сайтах auto.ria.com та rst.ua, ринкова вартість автомобіля даного року випуску становить не менше 450 тис. грн.
Є імовірність, що у діяннях Стасько Н.А. наявні ознаки корупційного адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 172-5 КУпАП, тобто порушення встановлених законом обмежень щодо одержання подарунків.

ГО "ТОМ 14" надіслала заяву до НАЗК

Дякуємо ГО «ТОМ14» та Антикорупційному Форуму Львівщини.за інформацію про невідповідності в деклараціях.

Інформація була зібрана за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» у межах проекту «Контроль виконання вимог антикорупційного законодавства в частині декларування статків чиновників через моніторинг та юридичний супровід журналістських розслідувань». Матеріали відображають позицію авторів і не обов’язково співпадають з позицією Міжнародного фонду «Відродження».

При підготовці матеріалу були використані можливості ресурсу YouControl