ПІДПИСАТИСЯ НА ДАЙДЖЕСТ

ЧИТАТИ ПОВНУ ВЕРСІЮ ДАЙДЖЕСТУ

Формуємо реєстр осіб із сумнівними даними в деклараціях

Ми створюємо цей реєстр для того, щоби суспільство домоглося покарання і вигнання з влади всіх, хто не може пояснити походження власних статків.

По кожному посадовцю, в деклараціях яких Громадський люстраційний комітет виявляє невідповідності або ознаки незаконного збагачення, ми пишемо заяви до правоохоронних/антикорупційних органів і надсилаємо персонального листа з проханням пояснити походження сумнівних статків. Реєстр оновлюється щотижнево.

Долучайтесь!

Журналісти програми «Наші гроші» з'ясували, що чоловік Начальника ДПІ у Печерському районі ГУ ДФС у м. Києві Датій О. отримав у подарунок: 50% квартири в Києві вартістю 1 058 505 грн. та подарунок у сумі 5,7 млн. грн. Джерела походження грошей невідомі, адже батько чоловіка є пенсіонером і не зареєстрований як фізична особа-підприємець. Існує ймовірність того, що ці гроші належали самому суб’єкту декларування Датій О.А., яка передала їх іншій особі для легалізації через отримання подарунку. Написали заяви до НАБУ та НАЗК.

Журналісти «Слідство.Інфо» з'ясували, що Державний інспектор митного поста Доманове Волинської митниці ДФС Пінчук Ю. володіє значною кількістю нерухомого майна (5 земельних ділянок,квартира в Києві, житловий будинок). Наявних грошових активів ні в 2015, ні в 2016 р. задекларовано не було. Дохід Пінчука Ю. за 2016 р. склав 29 504 грн., за 2015 р. – 25 614 грн. Очевидно, що такі низькі доходи і відсутність задекларованих грошових активів не дозволяють придбати зазначену нерухомість. Надіслали заяву до поліції та лист до посадовця з проханням пояснити джерело походження статків.

Журналісти «Слідство.Інфо» з'ясували, що Начальник відділу митного оформлення №4 митного поста ЯГОДИН Волинськоі митниці ДФС Пінчук В.не задекларував нерухоме майно, готівку чи кошти у банках. Дружина посадовця, маючи невисокі доходи, орендує земельну ділянку, володіє 15 об’єктами нерухомого майна, має готівку у розмірі 270 000 грн. та 12 600 доларів США. Задекларовані доходи подружжя не відповідають наведеним у декларації статкам. Надіслали заяву до НАЗК.

Журналісти «Секретних матеріалів» з'ясували, що народний депутат Пашинський С. орендує громадську приймальню у м. Києві площею 66,1 кв. м, має право користування квартирою у Києві та житловим будинком, що належить дружині. Дружина посадовця ніде не працює (єдиний дохід складають проценти: 3 670 грн. у 2016 році, 549 614 грн. – у 2015 році, 17 498 грн. – у 2014 році, 44 963 грн. – у 2013 році), але володіє 9 об’єктами нерухомого майна, має 2 автомобілі. Задекларовані доходи подружжя Пашинських не відповідають наведеним у декларації статкам та витратам. Надіслали заяву до НАЗК.

Інформація була зібрана за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» у межах проекту «Контроль виконання вимог антикорупційного законодавства в частині декларування статків чиновників через моніторинг та юридичний супровід журналістських розслідувань». Матеріали відображають позицію авторів і не обов’язково співпадають з позицією Міжнародного фонду «Відродження».

ЧИТАТИ ДАЙДЖЕСТ ПОВНІСТЮ