Громадський люстраційний комітет розпочав формування реєстру посадовців із сумнівними даними в деклараціях. По кожному посадовцю в цьому реєстрі ми пишемо заяви про правопорушення або необхідність повної перевірки до НАБУ/НАЗК і вимагаємо пояснення статків у самих декларантів. Реєстр буде оновлюватись щотижнево.

Профілі посадовців в Реєстрі містять інформацію про орган влади, посаду (на момент внесення до реєстру), посилання на декларацію, стислий виклад питань до декларації, які стали підставою для внесення, а також додаткові матеріали. Усі відповіді оприлюднюються в реєстрі.
Ми створюємо цей реєстр для того, щоби суспільство домоглося покарання і вигнання з влади всіх, хто не може пояснити походження власних статків. Приєднуйтесь. Надсилайте інформацію про невідповідності в деклараціях через спеціальну онлайн-форму або на пошту law@lku.org.ua.

Санін Володимир Миколайович
Голова Білоцерківського міськрайонного суду
м. Біла Церква (Київська обл.)

Санін В.М. не вказав в електронній декларації правочин — дарування рухомого майна. Так, в електронній декларації судді окружного адміністративного суду міста Києва – Саніна Б.В. за 2015 р вказано, що він отримав подарунок у негрошовій формі – автомобіль Toyota Land Cruiser 2008 р.в.,вартістю 144 360 грн. від Саніна В.М.
Оскільки даний автомобіль був задекларований суддею у декларації за 2014 р., а з декларації за 2015 р. він зник, можна стверджувати, що дарувальник авто і
декларант Санін В.М. – це одна і та сама людина. Факт подарунку даного автомобіля Санін В.М. у відповідному розділі декларації не вказав, що може свідчити про декларування недостовірної інформації.

Надіслали заяву до НАЗК.

Самарчук Микола Володимирович
Заступник начальника ГУНП — начальник СУ ГУНП у Львівській області
м. Львів (Львівська обл.)

Самарчук М.В., згідно з електронною декларацією за 2016 рік, задекларував право власності на квартиру площею 99,2 кв. м, набуту 06.09.2016 р. вартістю 17 грн. За інформацією із сайту https://www.lun.ua/, вартість квартири у м. Львів з даною площею стартує мінімум від 2 000 000 грн.
Різниця між реальною вартістю квартири і вартістю, яка вказана в декларації, складає більше 250 прожиткових мінімумів для працездатних осіб на момент декларування. Подання суб’єктом декларування завідомо недостовірних відомостей у декларації особи може тягнути відповідальність за ст. 366-1 КК України.

Надіслали заяву до прокуратури.

Казарцева Валерія Вадимівна
Суддя Господарського суду Харківської області
м. Харків (Харківська обл.)

Відповідно до електронної декларації за 2015 р. Казарцева В.В. отримала 149 000 грн. доходу від відчуження рухомого майна – автомобіля Porsche Panamera 2009 року випуску. Ринкова вартість такого автомобіля відповідно до інформації із сайту https://auto.ria.com становить не менше 1 млн. грн. Таким чином, є підстави вважати, що Казарцева В.В. можливо подала до декларації завідомо недостовірні відомості про вартість продажу належного їй рухомого майна – автомобіля.

ГО "ТОМ 14" надіслала заяву до НАЗК.

Справедливий Дмитро Олексійович
Керівник Київської місцевої прокуратури № 5
м. Київ (Київська обл.)

ГО «ТОМ 14» було встановлено набуття Справедливим Д.О. та його близькими родичами у власність майна, джерела отримання яких не підтверджені, що має ознаки незаконного збагачення, а також декларування недостовірної інформації.
Відповідно до електронної декларації за 2015 рік, заробітна плата декларанта становила 159 177 грн. Дружина декларанта отримала у 2015 році 363 511 грн. доходу від зайняття підприємницькою діяльністю, подарунок в негрошовій формі вартістю 394 525 грн. від батька декларанта Справедливого О.П.
У прокурора та його дружини є у власності низка об’єктів нерухомості, набутих у власність протягом 2008-2012 років, Toyota Camry 2005 р.в., вартістю 197 938 грн., у власності дружини Toyota Venza 2014 р.в., вартістю 397 915 грн. та Mercedes S500 2011 р.в., вартістю 1 000 060 грн., а також квартира квартирою площею 197,06 кв. м вартістю 3 794 228 грн. та машиномісце площею 16,01 кв. м вартістю 15 000 грн. За інформацією сайту https://novostroyki.lun.ua вартість такої квартири близько 13 млн. грн., а за даними сайту http://100realty.ua/ вартість машиномісця близько 800 000 грн.

ГО "ТОМ 14" надіслала заяву до НАЗК.

Дякуємо ГО «ТОМ14» та Антикорупційному Форуму Львівщини.за інформацію про невідповідності в деклараціях.

Інформація була зібрана за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» у межах проекту «Контроль виконання вимог антикорупційного законодавства в частині декларування статків чиновників через моніторинг та юридичний супровід журналістських розслідувань». Матеріали відображають позицію авторів і не обов’язково співпадають з позицією Міжнародного фонду «Відродження».

При підготовці матеріалу були використані можливості ресурсу YouControl