19 квітня 2017 року під час Установчих зборів було затверджено новий склад Громадської ради з питань люстрації при Міністерстві юстиції України. Сім з десяти кандидатів було погоджено 12 квітня ініціативною групою з підготовки Установчих зборів для формування складу Громадської ради. Секретарем Громадської Ради було обрано Тетяну Козаченко, екс-директора з питань люстрації Мін'юсту.

Громадська рада з питань люстрації забезпечує участь громадян в управлінні державними справами, здійснення громадського контролю за люстраційним процесом, налагодження ефективної взаємодії Міністерства юстиції України з громадськістю, врахування громадської думки під час формування та реалізації державної політики. Одним із найважливіших завдань Громадської ради досі залишається здійснення громадського контролю за процесом люстрації, громадська рада є найкращим майданчиком для діалогу щодо люстраційних процесів у країні між Міністерством юстиції та громадянським суспільством.

До складу Ради увійшло 7 журналістів та громадських діячів, що мають високий професійний авторитет, зокрема:

Борисенко Оксана, Громадська організація «Громадянська служба «Свідомо»

Бутко Катерина, Громадська організація «Всеукраїнське об'єднання «Автомайдан»

Квітницький Олександр, Громадська організація «Всеукраїнське об'єднання «Коло.медіа»

Козаченко Тетяна, Громадська організація «Громадський люстрацій ний комітет»

Моторевська Євгенія, Громадська організація «Слідство.інфо»

Середа Юрій, Громадська організація «Всеукраїнське громадське об'єднання «Інститут Республіка»

Тимофійчук Володимир, Громадська організація «Центр громадських свобод»

Нагадаємо, Громадська рада з питань люстрації — це колегіальний консультативно-дорадчий орган, який повинен забезпечити участь громадян в управлінні державними справами, здійснення громадського контролю за люстраційним процесом, налагодження ефективної взаємодії Міністерства юстиції України з громадськістю, врахування громадської думки під час формування та реалізації державної політики.

Також Громадська рада може готувати пропозиції до проектів нормативно-правових актів з питань, пов’язаних з реалізацією положень Закону України «Про очищення влади».
Окремо необхідно відмітити, що серед повноважень Ради, визначених положенням, визначено можливість направляти на розгляд керівника органу, до повноважень якого належить проведення перевірки, інформацію, що надійшла на адресу Ради, про особу, стосовно якої проводиться перевірка, щодо поширення на неї заборон, передбачених Законом України «Про очищення влади».

Крім того, Рада здійснює громадський контроль за веденням Єдиного державного реєстру осіб, щодо яких застосовано положення Закону України «Про очищення влади», що забезпечить ефективний моніторинг та прозорість процесу очищення.

За Радою закріплено право одержувати від державних органів, до компетенції яких належить проведення перевірки, інформацію щодо проведення перевірки відповідно до законодавства та направляти представників Ради для участі в заходах (нарадах, засіданнях колегій тощо), що проводяться Мін’юстом, за попередньою згодою та/або запрошенням останнього. Виконання цих пунктів забезпечить багатовекторність аналізу процесу люстрації у всіх відомствах.

Ознайомитись з повним текстом Положення про Громадську раду з питань люстрації можна на сайті Міністерства юстиції України.