Завтра о 10:00 відбудеться чергове засідання Конституцыйного суду, на якому за поданням колишніх регіоналів та суддів Верховного суду, розглядатиметься конституційність положень Закону "Про очищення влади". Засідання відбуватиметься в закритому режимі.

Розгляд люстраційного закону в КСУ розпочали ще у квітні 2015 та мали прийняти рішення за 30 днів. Рішення досі не ухвалили.

Судді неодноразово робили спроби скасувати закон, але досі нам вдавалось закон захистити. Третина чинного складу КСУ – ті самі судді, що ухвалили рішення про зміну Конституції у 2010, що призвело до захоплення влади Януковичем у неконституційний спосіб.

РОЗГЛЯД ЛЮСТРАЦІЙНОГО ЗАКОНУ В КСУ:

27 жовтня 2016
Громадський люстраційний комітет провів театралізовану акцію на захист люстрації, яку знову намагаються скасувати через КСУ. Активісти показали, як «ручні» судді Конституційного суду намагаються вбити люстрацію, е-декларування та інші постмайданівські здобутки України.Учасники акції в мантіях та потворних масках на обличчях, під керівництвом особи в образі Глави держави забивали цвяхи та розтинали люстрацію, е-декларування та реформи. Тим самим демонструючи, як насправді працює Конституційний Суд України. http://lku.org.ua/press_articles/611

28 червня 2016
Напередодні Дня Конституції «Громадський люстраційний комітет» провів акцію на вулицях столиці. Голова Ради «Громадського люстраційного комітету» Олександра Дрік з’ясувала, які побажання хочуть передали суддям Конституційного суду українці. Про це наш святковий сюжет. http://lku.org.ua/press_articles/561

10 червня 2016
Створена Громадським люстраційним комітетом інсталяція приурочена до засідання Конституційного Суду, який збирається безпідставно скасувати люстрацію.http://lku.org.ua/press_articles/551

3 червня 2016
Громадський люстраційний комітет направив відкритого листа Генеральному прокурору України Юрію Луценку з вимогою притягнути до відповідальності суддів Конституційного Суду України, які допомогли Януковичу узурпувати владу.

2 червня 2016
Громадський люстраційний комітет 2 червня провів акцію на захист люстрації, яку намагаються скасувати екс-регіонали та судді Верховного Суду України через КСУ. Активісти нагадали, що 6 суддів Конституційного Суду, які у 2010 році дозволили Януковичу узурпувати владу, досі залишаються на посадах.

Квітень 2016
Конституційний суд України відкрив нове провадження щодо конституційності норм Закону «Про очищення влади». Провадження відкрите ухвалою Колегії суддів КСУ за поданням Верховного Суду України. від 25 грудня 2015. В поданні ВСУ просить визнати неконституційними положення частини третьої статті 4 закону «Про очищення влади», які передбачають застосування люстраційної заборони до особи у разі неподання нею у визначені строки заяви, передбаченої процедурою перевірки, та у разі повідомлення нею в заяві про застосування цих заборон. На думку ВСУ, зазначені положення суперечать гарантованому праву на рівний доступ до державної служби.

11 квітня 2016
Громадський люстраційний комітет направив до Служби безпеки України, Генеральної прокуратури України та Національної поліції Україні заяви з вимогою притягнути до відповідальності суддів КСУ, які у 2010 році ухвалили рішення, що призвело до захоплення влади Януковичем у неконституційний спосіб, відмовились взяти самовідвід під час розгляду люстраційного закону. В документі активісти вимагають від правоохоронних органів перевірити факти порушень суддями КСУ Законів та скласти протоколи про адміністративні правопорушення стосовно вищевказаних осіб відповідно до законодавства України.

22 березня 2016
Конституційний Суд України завершив усне слухання і оголосив про перехід до закритої частини пленарного засідання для прийняття рішення у справі щодо конституційності положень Закону «Про очищення влади». Розгляд справи супроводжувався протестом під стінами Конституційного Суду та завершився без представників парламенту та уряду, які покинули залу засідань в знак протесту проти порушення суддями Конституційного Суду законів України.

22 березня 2016
22 березня під час розгляду Закону «Про очищення влади» в Конституційному Суді України народні депутати Єгор Соболєв та Леонід Ємець, а також Директор департаменту з питань люстрації Міністерства юстиції Тетяна Козаченко, яка представляла позицію Кабінету Міністрів, покинули залу засідань в знак протесту проти порушення суддями законів України. Представники парламенту та Уряду відмовились брати участь в засіданні після того, як Конституційний Суд відхилив клопотання про відвід шести суддів на підставі конфлікту інтересів.

21 березня 2016

Стало відомо,що 24 лютого 2014 народний депутат Петро Порошенко голосував ЗА постановуВерховної Ради, яка пропонувала достроково припинити повноваження та звільнити з посад суддів Конституційного Суду України, які були призначені Президентом України, у зв’язку з порушенням ними присяги судді суддів Юрія Бауліна та Сергія Вдовіченка. Проте за два роки Президент України Петро Порошенко так і не звільнив цих суддів.

17 березня 2016

У відповіді на запит Голови парламентського комітету з питань запобігання і протидії корупції Єгора Соболєва зазначено, що ще минулого року Генеральна прокуратура встановила, що судді Конституційного Суду України у 2010 році умисно постановили завідомо неправосудне рішення, що спричинило тяжкі наслідки та захоплення влади колишнім президентом України Януковичем В.Ф. у неконституційний спосіб, проте так і не повідомила про підозру жодному судді.

17 листопада 2015
Голова парламентського комітету з питань запобігання і протидії корупції Єгор Соболєв дав свідчення по справі, відкритій за заявою про тиск на суддів Конституційного суду під час розгляду Закону «Про очищення влади». Також повістки до ГПУ отримали: Міністр юстиції Павло Петренко, секретар Громадської з питань люстрації при Міністерстві юстиції Максим Маньковський, члени Громадської ради Карл Волох та Сергій Іванов.

27 жовтня 2015
Стало відомо, що суддя Конституційного суду Олександр Пасенюк вже більше року залишається на посаді всупереч Закону. Пасенюку 7 липня 2015 року виповнилось 66 років. Крім того, у липні 2014 року він відсудив у держави більше 140 тисяч гривень у якості відшкодування за «вимушений прогул».

23 жовтня 2015
Конституційний суд оголосив перерву в розгляді положень Закону «Про очищення влади» на невизначений термін для вивчення можливості розгляду клопотання щодо відводу суддів КСУ у зв’язку з конфліктом інтересів. Відповідне клопотання було подане головою Комітету ВРУ з питань запобігання і протидії корупції, співавтором люстраційного закону Єгором Соболєвим.

22 жовтня 2015
Конституційний суд України продовжив розгляд Закону «Про очищення влади» на відповідність конституційним нормам. Під стінами суду зібрались активісти Громадського люстраційного комітету, Громадської ради з питань люстрації при Мінюсті, політичних партій та громадських об’єднань, щоби відстояти люстраційний закон. Учасники акції вимагали відсторонити суддів, які не мають права вирішувати долю люстрації, бо перебувають під слідством в рамках кримінального провадження за фактами участі в злочинній змові з метою узурпації влади.

16 червня 2015
СБУ направила до ГПУ докази участі суддів в злочинній змові з метою захоплення влади для оголошення підозри голові суду Юрію Бауліну. У квітні на підставі звернення Громадського люстраційного комітету Служба Безпеки України зареєструвала кримінальну справу стосовно злочинної змови колишнього Президента України Віктора Януковича, суддів Конституційного суду України та високопосадовців з метою зміни конституційного ладу та узурпації влади в країні.

16 квітня 2015
На засіданні Комітету Верховної Ради з питань запобігання та протидії корупції начальник управління з особливо важливих справ Генеральної прокуратури Степан Божило заявив, що ГПУ має інформацію, яка доводять участь суддів Конституційного суду в злочинній змові під час конституційного перевороту 2010 року. Зокрема, встановлені факти підробки підписів деяких народних депутатів та висновку інституту Корецького, який ідентичний листу Януковича, а всі документи, які стосувалися повернення до старої Конституції, за висновками експертів писалися однією й тією ж людиною.

16 квітня 2015
Конституційний суд України за поданням народних депутатів від «Опозиційного блоку» та Верховного суду розглядав справу про відповідність нормам Конституції України Закону України «Про очищення влади». В цей день відбулась акція на підтримку люстрації. Активісти висловили недовіру суддям КСУ, по яким ведеться кримінальне провадження в Генеральній прокуратурі та зареєстровано кримінальну справу в Службі безпеки України. Суддів КСУ звинувачують у злочинній змові, яка призвела до узурпації влади Януковичем, а отже, їхнє рішення по люстраційному закону не може бути об’єктивним.

9 квітня 2015 року
Відбувся брифінг щодо загрози зриву люстрації через Конституційний Суд України, в якому взяли участь Голова парламентського антикорупційного комітету Єгор Соболєв та 9 та представники Громадської ради з питань люстрації при Міністерстві юстиції

8 квітня 2015 року
Громадський люстраційний комітет проаналізував рішення, які приймались КСУ у 2010 році та виявив, що у 2010 році Конституцій суд України прийняв низку неправосудних рішень, які забезпечили узурпацію влади Януковичем та руйнацію конституційного порядку. За короткий період, після того, як була змінена Конституція України, оточення Януковича отримало механізми для легітимації «організованого злочинного угруповання», яке вибудувало корупційні схеми, розкрадало державні кошти та майн

16 березня 2015 року
Пленум Верховного суду направив до Конституційного суду України друге звернення щодо відповідності окремих положень Закону "Про очищення влади" Конституції України.

20 січня 2015 року

47 народних депутатів, переважна більшість з яких – представники Опозиційного блоку направили до КСУ подання щодо неконституційноності окремих положень Закону «Про очищення влади».

5 грудня 2014 року
Члени Громадської ради з питань люстрації при Міністерстві юстиції Україні Марія Землянська, Наталя Седлецька та Максим Маньковський провели розслідування В Конституційному суді досі засідає "більшість Януковича". В сюжеті йдеться мова про те, що переважна більшість суддів, яка засідає в КСУ призначення ще за часів Януковича та причетна до узурпації влади (станом на 2016 рік в КСУ залишилось 7 суддів, призначених Януковичем).

17 листопада 2014
Пленум Верховного Суду України звернувся з конституційним поданням до Конституційного суду України щодо невідповідності Конституції закону «Про очищення влади» в частині звільнення суддів.

20 жовтня 2014 року
Служба зовнішньої розвідки звернулася
до Конституційного суду України з проханням роз'яснити, чи відповідають Конституції окремі положення закону «Про очищення влади»