Громадський люстраційний комітет розпочав формування реєстру посадовців із сумнівними даними в деклараціях. По кожному посадовцю в цьому реєстрі ми пишемо заяви про правопорушення або необхідність повної перевірки до НАБУ/НАЗК і вимагаємо пояснення статків у самих декларантів. Реєстр буде оновлюватись щотижнево.

Профілі посадовців в Реєстрі містять інформацію про орган влади, посаду (на момент внесення до реєстру), посилання на декларацію, стислий виклад питань до декларації, які стали підставою для внесення, а також додаткові матеріали. Усі відповіді оприлюднюються в реєстрі.

Ми створюємо цей реєстр для того, щоби суспільство домоглося покарання і вигнання з влади всіх, хто не може пояснити походження власних статків. Приєднуйтесь. Надсилайте інформацію про невідповідності в деклараціях через спеціальну онлайн-форму або на пошту law@lku.org.ua.

Датій Оксана Анатоліївна
Начальник ДПІ у Печерському районі ГУ ДФС у м. Києві
м. Київ (Київська обл.)

Згідно з електронною декларацією за 2015 р., чоловік Датій О.А. — Мухін М.А. отримав у подарунок:
— 50% квартири, яка розташована в м. Києві, загальною площею 150.10 кв. м., вартістю 1 058 505 грн.;
— подарунок у грошовій формі у сумі 5,7 млн. грн.
Джерела походження грошей на вказані подарунки невідомі, адже батько Мухіна М.А. є пенсіонером і не зареєстрований як фізична особа-підприємець.
Існує ймовірність того, що ці гроші належали самому суб’єкту декларування Датій О.А., яка передала їх іншій особі для легалізації через отримання подарунку.

Надіслали заяви до НАЗК та НАБУ.

Котець Євген Анатолійович
Заступник начальника управління з розслідування злочинів, вчинених злочинними організаціями — начальник першого слідчого відділу
м. Київ (Київська обл.)

Відповідно до декларації за 2013 р. дохід Котця Є.А. склав 202 807 грн., його дружини Котець І.Г. – 13 260 грн. В Декларації за 2014 рік дохід прокурора склав 184 277 грн., дружини — 11 520 грн. В електронній декларації за 2015 рік Котець зазначив, що заробив 279 452 грн. Заробітна плата Котець І.Г. склала 19 482 грн.
Не зважаючи на низькі доходи, Котець І.Г. у 2014 р. придбала квартиру вартістю 1 446 465 грн. площею 182 кв м. 01.04.2016 р. Котець І.Г. стала власником земельної ділянки, а 25.05.2016 р. — житлового будинку площею 230,7 кв. м у м. Буча. Вартість такого будинку може складати близько 3-4 млн. грн.
Оцінивши офіційні доходи сім’ї, очевидно, що у Котець І.Г. не було достатньо коштів, за які можна було б придбати земельну ділянку, будинок в м. Буча та квартиру в Києві.
Таким чином, є підстави вважати, що офіційні доходи посадовця та його сім’ї не відповідають наявним статкам.
Цікаво, що в березні 2016 року подружжя розлучилось, проте продовжують жити разом, не зважаючи на наявність у Котець І.Г. власної квартири та будинку. Можна припустити, що розлучення було вчинено фіктивно з метою приховання статків посадовця.

Громадська організація “Центр протидії корупції” надіслала заяву до НАБУ.

Данилова Мальвіна Володимирівна
Суддя Вищого господарського суду України
м. Київ (Київська обл.)

Данилова М.В. не вказала в електронній декларації за 2015 р. цивільного чоловіка, а також майно, яке йому належить. Суддя також не зазначила велику суму коштів готівкою – 500 тисяч доларів, що належить їй чи членам її сім’ї та інформацію про корпоративні права сина.
Таким чином, є підстави вважати, що суддя Данилова М.В. подала завідомо недостовірні відомості (щодо відсутності у власності майна) у декларації про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру.

Громадська організація “Центр протидії корупції” надіслала 2 заяви до НАЗК.

Попович Ірина Миколаївна
Суддя Господарського суду Харківської області
м. Харків (Харківська обл.)

Згідно з електронною декларацією за 2015 р., Попович І.М. задекларувала:
— квартиру площею 60,3 м.кв.; співвласники Попович Євген (50%), Тарасова Наталя (50%);
— квартира площею 297 м.к.в; співвласники Попович Євген (50%), Тарасова Наталя (50%);
— земельна ділянка площею 539,6 м.кв; співвласники Попович Євген (50%), Тарасова Наталя (50%);
— земельна ділянка площею 18 672 м.кв.; орендар: Попович Євген;
— земельна ділянка площею 5 520 м.кв.; орендар: Попович Євген.
У той же час, суддя не задекларувала житловий будинок площею 623 кв. м, який належить її чоловіку Поповичу Є.М.
Оскільки вартість будинку перевищує 250 мінімальних заробітних плат, у діяннях Попович І.М. можуть бути наявні ознаки складу злочину, передбаченого ст. 366-1 КК України.

Громадська організація "Центр протидії корупції" надіслала заяву до НАБУ.

Тарасенко Микола Миколайович
Заступник голови Центрально-Міської районної у місті ради по виконавчій роботі
м. Кривий Ріг (Дніпропетровська обл.)

Згідно із електронною декларацією за 2016 р. Тарасенко М.М. 16 транспортними засобами. При цьому, єдиний задекларований дохід за рік – заробітна плата, що складає 5 000 грн. Маючи десятирічний стаж служби, Тарасенко М.М. щорічно, а часто і щомісяця купує елітні автомобілі та має готівкою 247 000 дол. США, 130 000 євро, 880 000 грн.
Вартість майже усіх транспортних засобів, зазначена як невідома, що може свідчити про умисне приховування грошових коштів — джерел походження вищезгаданих статків.
Середньоринкова вартість транспортних засобів, придбаних Тарасенко М.М. в 2015 році, складає щонайменше 2 719 000 грн.
Джерела походження майна вартістю мільйони гривень у Тарасенка М.М. викликають сумніви. Це майно і грошові кошти можуть бути отриманими у спосіб, законність підстав якого не підтверджено доказами, або це майно попередньо могло бути передано іншим особам, тобто можуть бути наявні ознаки складу злочину, передбачено ст. 368-2 КК України.

Надіслали заяву до поліції.

Інформація була зібрана за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» у межах проекту «Контроль виконання вимог антикорупційного законодавства в частині декларування статків чиновників через моніторинг та юридичний супровід журналістських розслідувань». Матеріали відображають позицію авторів і не обов’язково співпадають з позицією Міжнародного фонду «Відродження».

Заяви написані на основі журналістських розслідувань: Розслідування: АНТИКОР, "Чиновник по-криворожски: 17 машин, гаражи, квартиры" — http://antikor.com.ua/articles/160974-chinovnikpo-krivorohski17mashingarahi_kvartiry / СХЕМИ, сюжет "Таємничі статки «прокурорських»" — https://www.youtube.com/watch?v=XpCWm00eESs

При підготовці матеріалу були використані можливості ресурсу YouControl