Громадський люстраційний комітет розпочав формування реєстру посадовців із сумнівними даними в деклараціях. По кожному посадовцю в цьому реєстрі ми пишемо заяви про правопорушення або необхідність повної перевірки до НАБУ/НАЗК і вимагаємо пояснення статків у самих декларантів. Реєстр буде оновлюватись щотижнево.

Профілі посадовців в Реєстрі містять інформацію про орган влади, посаду (на момент внесення до реєстру), посилання на декларацію, стислий виклад питань до декларації, які стали підставою для внесення, а також додаткові матеріали. Усі відповіді оприлюднюються в реєстрі.

Ми створюємо цей реєстр для того, щоби суспільство домоглося покарання і вигнання з влади всіх, хто не може пояснити походження власних статків. Приєднуйтесь. Надсилайте інформацію про невідповідності в деклараціях через спеціальну онлайн-форму або на пошту law@lku.org.ua.

Гарник Людмила Леонідівна
Суддя Київського апеляційного господарського суду
м. Київ (Київська обл.)

Суддя Гарник Л.Л. у декларації за 2013 рік зазначила, що володіє коштами у розмірі 4 562 537,58 грн. Але задекларовані за 2013 р. доходи не дозволяють Гарник Л.Л. покласти на банківський рахунок таку суму коштів. Зокрема, доходи судді за 2013 рік склали 232 883,89 грн.:
• заробітна плата — 220 266,89 грн.;
• дивіденди, проценти — 26 692,90 грн.;
• матеріальна допомога — 12 617,00 грн.
Будь-яких інших доходів отримано не було.
Звідки на рахунках з’явилось більше 4,5 млн грн. посадовець пояснити не змогла.

Сольвар Руслан Миколайович
Народний депутат України
м. Київ (Київська обл.)

Відповідно до електронної декларації, річний дохід Сольвара Р. М. складає 77 278 грн. Нерухомості (крім орендованої квартири у м. Фастів), готівки, рахунків у банках, автомобілів задекларовано не було.
Разом з тим, мати посадовця — Сольвар М.В., володіє великою кількістю нерухомості у центрі м. Києва. Зокрема, офісами компаній, пов’язаних з Сольваром Р.М. (ТОВ “Екскомсервіс”, ПП “Блок Баг Сістем”), а також приймальньою народного депутата. Є підстави припускати, що дані приміщення використовується саме депутатом Сольваром.
Журналісти також встановили, що Сольвар Р.М. фактично не проживає у Фастові. Скоріш за все посадовець проживає в помешканні, власником якого є його мати-пенсіонерка, яка раніше працювала вчителем і бізнесом ніколи не займалась.
Окрім того, в деклараціях депутата не згадуються транспортні засоби. Разом з тим, у 2012 році Сольвар давав інтерв’ю програмі “Гроші”, в якому підтвердив, що володіє мікроавтобусом Chevrolet Express (новий такий автомобіль коштує близько 100 тис. дол. США) За інформацією “Наших Грошей”, мікроавтобус записаний на Валентину Мініч – сестру колишньої дружини Сольвара Р.М.

Хлань Сергій Володимирович
Народний депутат України
м. Київ (Київська обл.)

У своїй електронній декларації депутат не вказав цивільну дружину та записане на неї майно. Закон зобов’язує вказувати осіб, які проживають з декларантом та мають з ним спільний побут, але не перебувають у шлюбі.
Так, О. Бойко є директором приватного сільськогосподарського підприємства “Деметра” та власником ПП “Терра Інвест Трейд”. Також посадовець не задекларував автомобіль Porsche Panamera, яким володіє О. Бойко.

Вінник Іван Юлійович
Народний депутат України
м. Київ (Київська обл.)

своїй електронній декларації за 2015 р. Вінник І.Ю. вказав, що володіє автомобілем BMW 750i 2008 року випуску. Інформації про інший транспорт немає, хоча в Реєстрі малих суден зазначається, що Вінник є власником 4 суден. Крім цього, депутат не задекларував частину квартири та борг перед банком в розмірі 35,5 млн грн.
Згодом Вінник І.Ю. подав оновлену декларацію, в якій вказав борг та частину квартири в Новій Каховці, але повідомлень про судна немає.

Деркач Андрій Лонідович
Народний депутат України
м. Київ (Київська обл.)

В електронній декларації за 2015 р. Деркач А. Л. зазначив, що володіє такими статками: автомобіль BMW 750L 2008 року випуску; частка в статутному капіталі 5% ТОВ “Ера-Медіа”; частка в статутному капіталі 5% ПАТ “Інформаційно-видавнича група “Телеграф”; дохід за рік -81 788,57 грн.; вклади в банках – у ПАТ “Райфайзен банк Аваль” 93 250 грн.; ПАТ “Банк “Кліринговий дім” 191 159 грн.; готівкові кошти в сумі 850 000 грн.; приміщення депутатських приймалень площею 21 м.кв., 15,6 м.кв., 194 м.кв., квартира площею 236,9 м.кв. ; гараж площею 19,7 м.кв.
Дружина депутата — Терехова О.В. володіє значною кількістю цінних паперів, частками у статутному капіталі ТОВ “Ера-Медіа”, ПАТ “Інформаційно-видавнича група “Телеграф” та в ще одній юридичній особі, найменування якої не вказане. Разом з тим, Терехова О.В. має частки в статутному капіталі низки юридичних осіб, які не зазначені в електронній декларації.
Також є інформація, що саме Деркач А.Л. є кінцевим бенефіціарним власником ТОВ “Ера-Медіа”, ПАТ “Інформаційно-видавнича група “Телеграф” та інших підприємств, що не було вказано в електронній декларації.

Інформація була зібрана за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» у межах проекту «Контроль виконання вимог антикорупційного законодавства в частині декларування статків чиновників через моніторинг та юридичний супровід журналістських розслідувань». Матеріали відображають позицію авторів і не обов’язково співпадають з позицією Міжнародного фонду «Відродження».

Заяви до НАЗК та НАБУ були надіслані Громадською організацією “Центр протидії корупції”.

Заяви написані на основі журналістських розслідувань: СХЕМИ, №113, сюжет "Троє суддів" — https://www.youtube.com/watch?v=B7zZenbCMvs, BIHUS info, сюжет "Нардеп Сольвар: півмільярда на тендерах але порожня декларація" — https://www.youtube.com/watch?v=2X3MD2Hi5zo

При підготовці матеріалу були використані можливості ресурсу YouControl