Громадський люстраційний комітет розпочав формування реєстру посадовців із сумнівними даними в деклараціях. По кожному посадовцю в цьому реєстрі ми пишемо заяви про правопорушення або необхідність повної перевірки до НАБУ/НАЗК і вимагаємо пояснення статків у самих декларантів. Реєстр буде оновлюватись щотижнево.

Профілі посадовців в Реєстрі містять інформацію про орган влади, посаду (на момент внесення до реєстру), посилання на декларацію, стислий виклад питань до декларації, які стали підставою для внесення, а також додаткові матеріали. Усі відповіді оприлюднюються в реєстрі.
Ми створюємо цей реєстр для того, щоби суспільство домоглося покарання і вигнання з влади всіх, хто не може пояснити походження власних статків. Приєднуйтесь. Надсилайте інформацію про невідповідності в деклараціях через спеціальну онлайн-форму або на пошту law@lku.org.ua.

Галасюк Віктор Валерійович
Народний депутат України
м. Київ (Київська обл.)

За результатом перевірки електронної декларації Галасюка В.В., була виявлена невідповідність задекларованих доходів наведеним у декларації статкам. Крім цього, було виявлено порушення форми заповнення декларації та/або навмисне приховування особи, яка зробила подарунок (подарунок у негрошовій формі в розмірі 597 927 грн).
Вказані факти можуть свідчити про наявність у діяннях Галасюка В.В. ознак адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 172-6 КпАП.

Сус Дмитро Миколайович
Старший слідчий в ОВС
м. Львів (Львівська обл.)

Сус Д.М. в електронній декларації за 2015 р. не задекларував користування автомобілем Audi Q7 вартістю понад 900 000 грн., що належить його бабусі — Юрчик М.І.
Отримані офіційні доходи не дозволяють посадовцю придбати таке авто, а отже рівень життя не відповідає одержаним доходам.

Тодощук Андрій Васильович
Заступник начальника Львівської митниці ДФС
м. Львів (Львівська обл.)

Відповідно до електронної декларації, Тодощуку А.В. та членам його родини належить велика кількість нерухомого майна, зокрема житловий будинок площею 297.50 кв. м, вартість – невідома, 50% якого належать дружині Тодощук Л.З., а також квартира в м. Львів, площею 100.80 кв. м, вартістю – 631 784 грн. Дана квартира, подарована Гошовською О.Л., належить на праві власності дочці посадовця — Тодощук Р.-М. А.
Сукупний дохід сім’ї податківця в 2015 році склав 171 312 грн. З них заробітна плата Тодощука А.В. в 2015 році складає 92 970 грн., гонорари та інші виплати згідно з цивільно-правовим правочинами дочки Тодощук Р.-М. А. – 78 342 грн. Доходи дружини не задекларовані.
Таким чином, невідомо:
— звідки у дружини податківця, при відсутності доходу, з’явилися гроші на придбання в травні 2015 р. 50% житлового будинку площею 297.50 кв. м?
— скільки коштує цей будинок і хто є його співвласником?
— чому Гошовська О.Л. подарувала дочці податківця квартиру в м. Львові вартістю 631 784 грн. і звідки в неї кошти для придбання такого коштовного подарунку?
Не виключено, що вказані будинок дружини та квартира дочки були придбані за гроші Тодощука А.В., який передав їх відповідним особам. Законність підстав набуття цих грошей не може бути підтверджено доказами, виходячи з офіційно задекларованих доходів родини Тодощука.

Стельмащук Олег Станіславович
Перший заступник начальника Головного управління Державної фіскальної служби у Львівській області
м. Львів (Львівська обл.)

Згідно із електронною декларацією Стельмащука О. С. за 2015 рік задекларовано значну кількість нерухомого майна. Вартість більшості майна взагалі не зазначена, навіть у того майна, яке придбано в 2015 році. У декларації ж за 2016 рік, крім раніше задекларованого майна, у власності дружини декларанта з’явився підвал у м. Львів, дата набуття права власності — 01.06.2001 р.
Тобто в декларації Стельмащука О.С. за 2016 рік вказане нерухоме майно, яке не було зазначено в декларації за 2015 рік, що є правопорушенням, за яке передбачена відповідальність в ч. 4 ст. 172-6 КУпАП, а саме: подання завідомо недостовірних відомостей у декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Мірошніченко Михайло Іванович
Заступник начальника Львівської митниці ДФС — начальник управління боротьби з митними правопорушеннями
м. Львів (Львівська обл.)

Згідно із електронною декларацією за 2015 рік грошовий дохід сім’ї Мірошніченко за 2015 рік склав 61 445 грн. При цьому дружина посадовця придбала в 2015 році автомобіль за 585 900 грн., але доходу від здійснення якоїсь діяльності (заробітна плата, дохід від підприємницької діяльності тощо) вона не отримувала.
В 2016 році майновий стан сім'ї посадовця та кількість майна значно збільшилися. Існує явна невідповідність між офіційними доходами подружжя та задекларованими статками.
Джерела походження майна посадовця та його дружини викликають сумніви. Це майно і грошові кошти можуть бути отриманими у спосіб, законність підстав якого не підтверджено доказами, або це майно попередньо могло бути передано іншим особам.

Інформація була зібрана за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» у межах проекту «Контроль виконання вимог антикорупційного законодавства в частині декларування статків чиновників через моніторинг та юридичний супровід журналістських розслідувань». Матеріали відображають позицію авторів і не обов’язково співпадають з позицією Міжнародного фонду «Відродження».

Дякуємо за інформацію про невідповідності в деклараціях Антикорупційний форум Львівщини.

При підготовці матеріалу були використані можливості ресурсу YouControl