Громадський люстраційний комітет розпочав формування реєстру посадовців із сумнівними даними в деклараціях. По кожному посадовцю в цьому реєстрі ми пишемо заяви про правопорушення або необхідність повної перевірки до НАБУ/НАЗК і вимагаємо пояснення статків у самих декларантів. Реєстр буде оновлюватись щотижнево.

Профілі посадовців в Реєстрі містять інформацію про орган влади, посаду (на момент внесення до реєстру), посилання на декларацію, стислий виклад питань до декларації, які стали підставою для внесення, а також додаткові матеріали. Усі відповіді оприлюднюються в реєстрі.
Ми створюємо цей реєстр для того, щоби суспільство домоглося покарання і вигнання з влади всіх, хто не може пояснити походження власних статків. Приєднуйтесь. Надсилайте інформацію про невідповідності в деклараціях через спеціальну онлайн-форму або на пошту law@lku.org.ua.

Цар Іван Іванович
Прокурор відділу процесуального керівництва у кримінальних провадженнях слідчих регіональної прокуратури слідчого управління прокуратури Закарпатської області
м. Ужгород (Закарпатська обл.)

Майно посадовця та його дочки Цар М.І., задеклароване в електронній декларації за 2015 рік, не відповідає даним, що зазначені у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно.
Дружина прокурора, Цар І.М., відповідно до електронної декларації, володіє тільки житловим будинком площею 182 кв. м. Але, за даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (виписка додається) Цар І.М. є засновником Товариства з обмеженою відповідальністю «ОРІАНА ЛТД», внесок до статутного капіталу – 420 000 грн.
Ця інформація не була зазначена в електронній декларації посадовця.

Ареф'єва Лариса Миколаївна
Заступник начальника управління начальник відділу автентичності документів та аналізу цінової інформації управління митної вартості Департаменту адміністрування митних платежів
м. Київ (Київська обл.)

Відповідно до електронної декларації, Ареф’єва Л.М. користується квартирою у м. Київ, гаражем в м. Донецьк та володіє земельною ділянкою на Хмельниччині. Але, за інформацією журналістів програми “Наші гроші”, Ареф’єва та члени її сім’ї користуються квартирою в житловому комплексі “Паркове місто” площею 145,7 кв. м. В реєстрі зазначено, що квартира зареєстрована 06 березня 2015 року, а власником є Нирко М.А. — мати Ареф’євої. Звідки у пенсіонерки Нирко М.А. гроші на придбання елітної нерухомості – невідомо.
Крім того на її ім’я зареєстровано право власності на інші дві квартири в ЖК “Паркове місто”, які придбані до 2015 року: площею 44,8 кв. м (є в декларації Ареф’євої) та площею 93 кв м.
Таким чином, рівень життя Ареф’євої не відповідає отриманим доходам. Невідомо, за які кошти вона придбала дорогу столичну нерухомість. Наявна підозра, що з метою приховання статків, посадовець оформила їх на мати-пенсіонерку.

Дроботова Тетяна Борисівна
Суддя Вищого господарського суду України
м. Київ (Київська обл.)

В електронній декларації за 2015 р., Дроботова Т.Б., вказала єдиним членом сім’ї чоловіка – Дроботова А.І.. В розділі про рухоме майно є інформація лише про один легковий автомобіль: Mercedes-Benz ML 350 2013 року випуску, який записаний на чоловіка.
Однак в реєстрі власників автомобілів Дроботов А.І. є власником двох авто:
1) Mercedes-Benz ML 350, 2013 року випуску;
2) Mercedes-Benz ML 350, 2010 року випуску.
Ці факти можуть свідчити про внесення посадовцем недостовірних відомостей до декларації.

Ліференко Віталій Вікторович
Начальник відділу матеріально-технічного забезпечення та соціально-побутових потреб прокуратури м. Києва
м. Київ (Київська обл.)

Відповідно до електронної декларації, у 2015 році доходи Ліференка В.В. склали 1 676 975 грн: заробітна плата — 135 004 грн, матеріальна допомога – 7 459 грн, дохід від продажу нерухомого майна – 1 534 512 грн. Доходи дружини складаються із зарплати – 103 000 грн. та зарплати за сумісництвом – 22 469 грн. Таким чином, сумарний дохід сім’ї за 2015 рік склав 1 802 444 грн.
Інформації про наявність грошей на банківських рахунках відсутня.
Тим не менше, у 2015 році пан Ліференко придбав 3 земельні ділянки в престижних районах поблизу Києва:
• в с. Бобриця Києво-Святошинського району ділянка площею 4057 кв. м, вартість на дату набуття не зазначена;
• в с. Гнідин Бориспільського району площею 1008 кв. м, вартість на дату набуття – 120 808 грн;
• в с. Гнідин Бориспільського району площею 1008 кв. м, вартість на дату набуття – 120 808 грн.
Виходячи з ринкової вартості 0,1 га землі у вказаних селах, можна припустити, що їх вартість була суттєво занижена. Задекларованих доходів не вистачило б для придбання цих ділянок.

Кулікова Юлія Володимирівна
Заступник начальника відділу організації діяльності у сфері запобігання та протидії корупції Генеральної прокуратури України
м. Київ (Київська обл.)

За результатом перевірки електронної декларації Кулікової Ю.В., є підстави вважати, що суб’єктом декларування під час заповнення декларації вказані неповні дані щодо активів та доходів чоловіка.
В декларації вказано багато нерухомого і рухомого майна, яке записане, в основному, на чоловіка суб’єкта декларування. Кулікова Ю.В. також не зазначила частину бізнесу чоловіка.
Оскільки задекларовані доходи подружжя Кулікових не відповідають наведеним у декларації статкам, законність їх походження у вказаних обсягах викликає сумніви.

Інформація була зібрана за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» у межах проекту «Контроль виконання вимог антикорупційного законодавства в частині декларування статків чиновників через моніторинг та юридичний супровід журналістських розслідувань». Матеріали відображають позицію авторів і не обов’язково співпадають з позицією Міжнародного фонду «Відродження».
При підготовці матеріалу були використані можливості ресурсу YouControl