Громадський люстраційний комітет подав до Генеральної прокуратури заяву про вчинення злочину щодо можливої підробки документів суду заступником керівника Секретаріату Конституційного Суду України Ларисою Бірюк. Відповідний документ направлено сьогодні, 24 жовтня.

Раніше в ЗМІ була опублікована копія службової записки судді Конституційного Суду України Володимира Мойсика, у якій викладено факти та обставини вчинення дій, що містять ознаки підроблення офіційних документів Ларисою Бірюк
.
Зокрема в записці говориться про наявність двох майже однакових за змістом, але протилежних за резолютивною частиною висновків на конституційне подання Верховного Суду України щодо відповідності Конституції України окремих положень законів України «Про судоустрій і статус суддів», «Про забезпечення права на справедливий суд». 8 жовтня 2015 року за підписом Бірюк було направлено судді Вдовіченку С.Л. висновок з протилежними пропозиціями, виконавцем якого є ніби Войналович Т.В. та Погребняк О.В. У зазначеній службовій записці також вказано, що аналогічна ситуація була виявлена при опрацюванні попереднього висновку на конституційне подання Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини щодо відповідності Конституції України (конституційності) положення частини шостої статті 182 Кодексу адміністративного судочинства України.

«Вважаємо, що у вищезазначених діях першого заступника керівника Секретаріату Конституційного Суду України Бірюк Л.І. вбачаються ознаки, що можуть свідчити про вчинення нею службового підроблення, за яке передбачається кримінальна відповідальність згідно зі статтею 366 кримінального Кодексу України» – наголошено в заяві.

Також активісти вимагають зареєструвати подану заяву про вчинення кримінального правопорушення та внести до ЄРДР відомості відповідно до обставин наведених у цій заяві та розпочати досудове розслідування.