Шокін після Майдану заявляв, що не має ні родини, ні дітей. Журналісти проекту «СХЕМИ» встановили, що у нього є і дитина, і цивільна дружина, на яких оформлена низка елітної нерухомості.

В елітному районі Небушіце у Празі один із будинків належить українці ім’я – Оксані Гриневич. Вона обіймає посаду заступника головного лікаря відомчої лікарні «Феофанія» у Києві. Вона три роки перебуває в декретній відпустці. Журналісти неодноразово називали її цивільною дружиною колишнього українського генпрокурора Віктора Шокіна. Це підтверджують джерела в прокуратурі.

У результаті розслідування журналісти дізналися, що у Віктора Шокіна та Оксани Гриневич є спільна дитина, на яку оформлена частина майна. В деклараціях про доходи та майно прокурора Шокіна це не зазначено.

У листопаді 2014 року, коли Віктор Шокін був ще заступником генпрокурора Віталія Яреми, Оксана Гриневич стала одноосібною власницею та директором чеської фірми I.B.D.P. Ця компанія є власником котеджу та землі під ним у елітному празькому районі Небушіце.

Мешканка сусіднього будинку говорить, що будинок був куплений 2 роки тому, у володарів є маленька дитина.

Окрім будинку в Празі, Оксана Гриневич також володіє кількома земельними ділянками та будинком на майже 300 квадратів у селі Пилява Київської області. наразі ознак, що тут хтось постійно проживає, не видно. Місцеві мешканці зазначають, що тут раніше бував Віктор Шокін.

Крім того, Шокін міг якщо не постійно проживати, то часто перебувати ось у цьому будинку в селі Забір’я під Києвом.
Маєтком (900 квадратних метрів) Шокін володів до літа 2014 року, хоча у своїй декларації цього не відобразив. А вже через місяць після призначення на посаду заступника генпрокурора подарував будинок та землю під ним своїй дочці Вероніці-Анастасії Гриневич, якій був лише один рік.
Раніше телепроект «Без парканів» зафіксував, як Шокін виходив саме з цього помешкання – вже після того, як переоформив його на Вероніку-Анастасію Гриневич.
За інформацією «Схем», Оксана Гриневич була прописана в кількох об’єктах нерухомості, прямо пов’язаних із Шокіним – в 2009 році вона була прописана у будинку на вулиці Тимірязєвській на Печерську в Києві. До листопада 2010 року землею під цим будинком володів сам Віктор Шокін.
Після цього Оксана Гриневич восени 2010 року прописалась у квартирі батьків Віктора Шокіна, яку згодом він отримав у спадщину.

Тобто є ціла низка підстав стверджувати, що Оксана Гриневич уже не перший рік перебуває в цивільному шлюбі з колишнім Генпрокурором Віктором Шокіним.

Журналісти в сюжеті задають логічні запитання. На які ж кошти можна було купити й утримувати все те майно, що зареєстроване на Віктора Шокіна, на лікарку в декреті Оксану Гриневич та їхню дочку Вероніку-Анастасію Гриневич? Якщо, відповідно до декларацій, у 2013 році Шокін отримав всього 400 тисяч гривень доходу, у 2014-му – 950 тисяч гривень, у 2015-му – 837 тисяч гривень. Нагадаємо, тільки маєток у Чехії, подібний до будинку Оксани Гриневич, коштує приблизно 10 мільйонів гривень.