Національна поліція України передала матеріали перевірки про порушення суддями Конституційного Суду вимог антикорупційного законодавства в частині конфлікту інтересів під час розгляду Закону «Про очищення влади» до прокуратури. Як підтвердили Громадському люстраційному комітету в Національній поліції, там бачать підстави для складання адмінпротоколу, але рішення має бути прийнято за погодженням з прокуратурою Києва. Проблема однак полягає в тому, що прокуратуру Києва очолює «недолюстрований» Олег Валендюк, в якого таким чином теж є конфлікт інтересів.

Згідно з "Інструкцією про порядок обліку кримінальних та адміністративних корупційних правопорушень», перед складанням протоколу про адміністративне корупційне правопорушення" проект та матеріали перевірки мають бути погоджені у прокурора, який здійснює нагляд за додержанням законів у сфері запобігання та протидії корупції. В даному випадку матеріали направлені до прокуратури міста Києва, яку очолює Валендюк.

Голова Ради ГО «Громадський люстраційний комітет» Олександра Дрік наголошує, що Валендюк мав бути звільнений з посади ще в 2014 році, проте був врятований від люстрації «недолюстрованим» суддею Данилишиним.

"Ось до чого призводить саботаж люстрації: справу про конфлікт інтересів суддів КСУ в справі по люстрації буде розглядати посадовець, який сам має конфлікт інтересів в контексті люстрації, врятований від люстрації суддею, який теж мав бути люстрований. Це повний абсурд», – наголосила експерт. Крім того, саме Олег Валендюк за день до розстрілів Небесної Сотні отримав від Віктора Пшонки грошову премію «за активну участь у вирішенні нагальних питань прокурорської діяльності в умовах складної ситуації, яка виникла в Україні у зв'язку з масовими акціями протесту".

Нагадаємо, що 11 квітня 2016 Громадський люстраційний комітет направив заяви до ГПУ, СБУ та Нацполіції з вимогою скласти протоколи про адміністративні правопорушення стосовно суддів КСУ, які у 2010 році ухвалили рішення, що призвело до захоплення влади Януковичем, та відмовились взяти самовідвід під час розгляду Закону "Про очищення влади".

Про історію боротьби за люстрацію в КСУ читайте за посиланням