За два тижні стартує робота системи електронного декларування статків службовців. Усі аспекти погоджені, але процес не варто запускати без атестату Комплексної системи захисту інформації (далі — КСЗІ). Безумовно, без цього суто технічного аспекту система може розпочати роботу. Але в такому випадку усі подані декларації будуть визнані судом як неналежний доказ, бо підтвердження захисту інформації у такій системі відсутнє.

Як наслідок, чиновники, що внесуть неправдиві дані до системи е-декларування, уникатимуть передбаченої законодавством відповідальності.

Держспецзв’язок не здійснює всього можливого, аби система е-декларування почала працювати з атестатом КЗСІ починаючи з 15 серпня. Згідно затвердженого графіку, минулої п’ятниці — 29 липня — Держспецзв’язок мав погодити великий пакет документів для побудови КСЗІ та визначити компанію, яка б провела державну експертизу системи. До 12 серпня ця експертиза мала бути проведена і тоді ж планувалося отримати відповідний атестат. Терміни настільки стислі, що будь-яка затримка призведе до зриву повноцінного запуску системи е-декларування.

16 березня 2017

14 березня Конституційний суд розглянув у відкритому засіданні справу про неконституційність положень законодавства про е-декларування. Судді заслухали сторони процесу під час пленарного засідання і одразу перейшли до закритої частини розгляду.

22 грудня 2016

Конституційний Суд затягує розгляд е-декларування.

31 травня 2016

КСУ розпочав розгляд справи щодо неконституційності ряду положень Закону «Про запобігання корупції» в частині системи електронного декларування. З відповідним поданням 30 грудня 2015 року до КСУ звернулись 48 народних депутатів, переважна більшість з яких – представники «Опозиційного блоку».
Представники Коаліції «Декларації під контролем» в цей день під стінами КСУ провели акцію з вимогою провести розгляд справи у формі усного слухання та залучити громадських експертів до розгляду цього провадження. За підсумками роботи, Конституційний Суд України прийняв рішення розглядати справу у формі усного слухання.

20 травня 2016
Журналісти проекту схеми провели розслідування щодо 48 народних депутатів, які звернулись до КСУ з поданням щодо неконституційності положень Закону "Про запобігання корупції" в частині електронного декларування. Вони з’ясували, що у депутатів скаржників у самих є проблеми з деклараціями про майно.

18 травня 2016
Питання про загрозу скасування електронного декларування в Конституційному Суді обговорили на перших парламентських слуханнях «Стан реалізації засад антикорупційної політики в Україні». Проблематику та ризики на засіданні окреслила Голова Ради ГО «Громадський люстраційний комітет» Олександра Дрік.

11 травня 2016
Народні депутати, які розгорнули інформаційну кампанію проти люстрації в Україні, направили подання до КСУ щодо скасування окремих положень Законів України «Про очищення влади» та Закону «Про запобігання корупції» в частині електронного декларування, свого часу голосували за диктаторські закони 16 січня. Про це в своїй статті на сайті «Українська правда» розказала Голова Ради ГО «Громадський люстраційний комітет» Олександра Дрік

27 квітня 2016
Відбувся брифінг представників Коаліції «Декларації під контролем» на якому було розказано, що екс-регіонали намагаються скасувати систему електронного декларування через Конституційний Суд. Від того чи зможе суспільство захистити електронне декларування напряму залежить чи відбуватиметься очищення влади в Україні. На початку брифінгу було зазначено, що перевірка декларацій є надзвичайно потужним інструментом боротьби з корупціонерами, саме тому її намагаються скасувати

22 квітня 2016
Конституційний Суд України відкрив провадження щодо неконституційності ряду положень Закону «Про запобігання корупції» в частині системи електронного декларування. Ініціаторами виступили 48 народних депутатів, які в своїй більшості представляють «Опозиційний блок». Представники Коаліції «Декларації під контролем» виступили з заявою, у якій закликали суспільство пильно стежити за процесом розгляду конституційного подання, бо третина чинного складу Суду — це люди, які допомогли екс-президенту Януковичу в 2010 році узурпувати владу

5 квітня 2016
Коаліція «Декларації під контролем» оприлюднили заяву у які сказано, що над системою електронного декларування нависла ще одна, надзвичайно небезпечна загроза. 48 народних депутатів, в основному екс-соратники Януковича, звернулись до Конституційного Суду України з проханням визнати неконституційними положення Закону «Про запобігання корупції» які стосуються системи електронного декларування.

18 березня 2016
Набув чинності Закон, «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо особливостей подання службовими особами декларацій про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру у 2016 році», який забезпечив запуск електронного декларування. Даний Закон Верховна Рада України ухвалила 15 березня.
Завдяки активній позиції громадських організацій, профільного комітету та підтримці європейських партнерів вдалося не тільки переконати Президента ветувати руйнівний для системи так званий «закон Денисенка», але й законодавчо забезпечити роботу системи вже цього року.

26 лютого 2016
Представники коаліції «Декларації під контролем» під стінами Адміністрації Президента провели акцію з вимогою накласти вето на законопроект #3755, який нівелює суть нової системи електронного декларування.

16 лютого 2016 року
Верховна Рада ухвалила закон про електронне декларування. Проте в ньому була передбачена норма про введення кримінальної відповідальності за неправдиву інформацію в таких деклараціях лише з 2017 року та внесено ряд правок, які нівелюють ідею електронного декларування. Зміни до законопроекту були внесені «з голосу» без належного обговорення з експертами, громадянським суспільством, народними депутатами та профільним парламентським комітетом. Також в законі вартість майна і статків, що підлягає декларуванню, безпідставно підвищена в 2, а в деяких статтях, і в 3 рази. Громадськість виступили з різкою критикою даного закону.

1 лютого 2016
Громадські організації, які визначають своїм пріоритетом на 2016 рік боротьбу з корупцією через перевірку декларацій про доходи, майно, витрати та зобов’язання фінансового характеру, утворили коаліцію «Декларації під контролем». Меморандум про створення коаліції під час спільної прес-конференції підписали шість громадських організацій: Transparency International, Центр політичних студій та аналітики, Громадський люстраційний комітет, Інститут медіа права, Канцелярська сотня і Центр локального самоврядування.

30 грудня 2015
48 народних депутатів, переважна більшість із яких – представники «Опозиційного блоку», направили до Конституційного Суду України подання щодо перевірки конституційності ряду положень Закону «Про запобігання корупції» в частині системи електронного декларування.