Українські судді вказують в своїх деклараціях відомості, що живуть на одну зарплатну та не мають елітних автомобілів та нерухомості. Проте зазвичай мільйонерами виявляються члени їхніх сімей. Про те, хто з служителів Феміди записує статки на дружин дітей та близьких – у розслідуванні журналістів проекту «СХЕМИ».

Голова Київського апеляційного адміністративного суду Андрій Горяйнов близько двадцяти років працює в судах. У 2015 році Горяйнов задекларував два мільйони гривень доходу, квартиру на 39 квадратних метрів і жодної машини.

Співробітники Національного антикорупційного бюро виявили: суддя нібито мав довіреність на розпорядження будинком на 400 квадратних метрів у центрі Києва до 2061 року. Право на елітну нерухомість йому видала колишня теща. Під час проведення атестації, Горянов відносно довіреності заявив, що це конфіденційна інформація.
Горяйнов зазначив, що він користується лише тим майном, яке вказане в декларації. Тобто з його слів випливає, що йдеться лише про квартиру площею 39 квадратних метрів.
В письмових поясненнях щодо довіреності на будинок колишньої тещі Горяйнов вказав, що нібито не був повною мірою ознайомлений із її доходами та майном.
Журналісти з’ясували, що ввечері після роботи суддя Горяйнов приїжджає саме сюди. У будинок, записаний на колишню тещу, до якої він уже нібито не має ніякого стосунку. Увечері іншого дня біля будинку колишньої тещі судді журналісти «Схем» помітили автомобіль, що закріплений за Київським апеляційним адміністративним судом, який очолює Горяйнов.

За даними офіційної декларації родина судді Вищого господарського суду України Олександри Сибіги немає квартир чи житлових будинків.
А дружина судді Сабріна Сибіга працює нотаріусом та щороку декларує чималий дохід. Вона також є власницею трьох земельних ділянок та двох нежитлових приміщень, які в декларацію внесені. За деякою інформацією, родина судді живе в приватному будинку в Києві. За словами судді, будинок ще не введений в експлуатацію. А на старшу доньку записані дві квартири в елітному житловому комплексі PecherSKY (не внесена в декларацію судді, оскільки проживає окремо).

У декларації судді Вищого господарського суду Києва Галини Прокопанич з нерухомого майна – лише квартира площею у 83 квадратні метри.
Консьєржка з під’їзду, в якому розташована квартира судді, розповіла, нібито власниця квартири живе за містом.
За даними реєстру прав на нерухоме майно, дочки судді є власницями квартир у житловому комплексі бізнес-класу «Голосієво». А ще одна з дочок володіє будинком в елітному селі Гореничі під Києвом. За словами судді, квартиру вона періодично здає в оренду та проживає в котеджі за містом з дочкою.

За даними Державного кадастру, теща судді Конституційного суду Олега Сергейчука Марія Супрунова є власницею 0,48 гектара біля села Тарасівка під Києвом
На ділянці вже зведено котедж із басейном, альтанкою та додатковим будиночком.
Від коментаря журналістам Сергейчук відмовився, натомість надав письмове пояснення:
«Декларація… містить вичерпну інформацію про моє та членів моєї сім’ї майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру. Таким чином вважаю, що будь-які коментарі, в тому числі відеокоментарі щодо майна, доходів, витрат і зобов’язань фінансового характеру, які зазначені мною в декларації, є зайвими. Супрунова Марія не є членом моєї сім’ї. Відтак я не маю права надавати будь-які коментарі щодо інформації про її майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру».

«Перевіряти справжні статки суддів має право Національне агентство з запобігання корупції. Та, окрім юридичного аспекту, лишається і моральний: наскільки люди, які мають стояти на боці закону, самі готові повністю його дотримуватись?», – резюмували сюжет журналісти.