Громадський люстраційний комітет сьогодні, 2 червня, провів акцію на захист люстрації, яку намагаються скасувати екс-регіонали та судді Верховного Суду України через КСУ. Під час заходу активісти нагадали, що 6 суддів Конституційного Суду, які у 2010 році дозволили Януковичу узурпувати владу, досі залишаються на посадах.

Учасники акції тримали в руках портрети Нестора Шуфрича, Олени Лукаш, Юрія Бойка, Сергія Льовочкіна та Олександра Вілкула, тим самим нагадуючи, що у разі скасування люстрації всі ці злочинці знову отримають найвищі посади.

Голова Ради ГО «Громадський люстраційний комітет» Олександра Дрік зазначила, що серед чинного складу суду шестеро – ті самі люди, які допомогли Януковичу узурпувати владу: «Ці судді допомогли Януковичу узурпувати владу. Своїм першим рішенням про зміну Конституції вони дали Януковичу майже необмежені повноваження. Усього було п’ять таких рішень, які дозволили тоді Партії регіонів під контроль законодавчу, виконавчу та судову гілки влади»

За її словами, у Генеральної прокуратури є докази вчинення суддями кримінального правопорушення, а саме ухвалення завідомо неправосудного рішення, яке привело до тяжких наслідків і захоплення влади Януковичем, проте жодному судді досі не було оголошено про підозру.

По закінченню акції люди під стіни КСУ звезли групу людей, які вимагали «проведення справедливої люстрації та заборони звільняти професіоналів». Це була спланована провокація, оскільки аргументованих відповідей від «захисників люстрованих» нам почути не вдалося.

Голова Ради ГО «Громадський люстраційний комітет» провела роз’яснювальну бесіду з учасниками цього «антилюстраційного мітингу», під час якої стало зрозуміло, що люди прийшли під КСУ не з власних переконань, а на чиєсь прохання.

За її словами, акції, які спрямовані на дискредитацію люстраційного закону, організовують саме тому, що Закон «Про очищення влади» – єдиний закон, який на сьогоднішній день працює та не допускає до державної служби осіб, які свого часу разом з Януковичем будували систему злочиної влади.

Нагадаємо, у квітні 2015 КСУ почав розгляд конституційності положень Закону «Про очищення влади», провів за рік три усних слухання, але так і не ухвалив рішення, що є порушенням строків. 22 березня 2016 року Конституційний Суд України оголосив про перехід до закритої частини пленарного засідання для прийняття рішення у справі щодо конституційності положень Закону «Про очищення влади». Під час цього засідання Конституційний Суд відхилив клопотання про відвід 6 суддів, які мають конфлікт інтересів при розгляді люстраційного закону, що є порушенням вимог антикорупційного законодавства.

У квітні Громадський люстраційний комітет направив до Служби безпеки України, Генеральної прокуратури України та Національної поліції Україні заяви з вимогою притягнути суддів КСУ до відповідальності через порушення Закону «Про запобігання корупції» під час розгляду люстраційного закону.

Нещодавно Конституційний суд України відкрив нове провадження щодо конституційності норм Закону «Про очищення влади» за поданням Верховного Суду України. від 25 грудня 2015.

Також нагадаємо, що третина чинного складу КСУ — ті самі судді, які з 2010 по 2013 рік ухвалили щонайменше 5 рішень, які дозволили «Партії регіонів» на чолі з Януковичем отримати повний контроль над всіма гілками влади: сформувати парламентську більшість, надати майже необмежені повноваження Президенту, замінити все керівництво центральних органів виконавчої влади, обмежити право особи на захист в суді своїх інтересів, «вручну» регулювати рівень соціальних виплат і унеможливити проведення місцевих виборів в Києві. Два роки судді перебувають під слідством Генеральної прокуратури, яка підтвердила наявність у справі доказів про вчинення ними кримінального правопорушення, результатом якого стало захоплення влади Януковичем у неконституційний спосіб.