За протидію легалізації доходів, одержаних злочинним шляхом, боротьбу з фінансування тероризму в Україні відповідає Державна служба фінансового моніторингу. Кожного разу коли ви чуєте, що закрито черговий конвертаційний центр – це також є результатом роботи ДСФМ. Журналісти проекту «Наші гроші» з’ясовували, яким майном та якими автомобілями володіє керівництво відомства.

Голова відомства Ігор Черкаський їздить на Mercedes S 500, який коштує понад 100 тисяч доларів. Дружина Черкаського Наталя володіє Mercedes за 166 788 євро, на доньку записаний Mercedes вартістю – 62 600 $.
Також в його декларації записані автомобілі за наступною вартістю – 49 999 $, 24 248 $, 23 129 $ та 19 202 $.

У Віталія Зубрія, заступника Черкаського, автомобілі набагато скромніші – Volkswagen за 37 714 євро та Lexus, вартістю 15 835 євро.

Проте він має значну кількість нерухомості. За офіційною інформацією маєток Зубрія коштує 1 мільйон 400 тисяч гривень. Квартира майже в 136 квадратів на Оболонській набережній Віталій Зубрій задекларував, купив її, коли будинок ще будувався. Один квадратний метр в такій новобудові на той час коштував 1 тисячу доларів. Незадовго до того, як квартира була придбана, Зубрій саме пішов на підвищення.

Ще одна квартира родини – простіша, у Святошинському районі столиці, здається в оренду.

На Софіївській Борщагівці родина Зубрія також має нерухомість – майже 130 квадратних метрів нежитлових приміщень. Один метр в цьому будинку коштує майже 1,5 тисячі доларів, 130 метрів – це майже 200 тисяч доларів.

В місті Ірпінь три ділянки неогороджені, ніби підібрані під одного господаря. Одна з ділянок належить Аллі Нікітчук, головному спеціалісту Департаменту координації системи фінансового моніторингу, інша – Володимиру Троцану, директору ДП «Експлуатаційно-майнове управління», яке підпорядковане Фінмону, а між ними – ділянка, що знаходиться у власності Петра Зубрія, батька Віталія Зубрія. 10 соток в цьому районі коштують 44 тисячі доларів.

Віталій Зубрій все життя працював чиновником, після призначення на високу посаду невдовзі родина купила купу нерухомості. Офіційна зарплатня Зубрія в минулому році в місяць склала трохи більше 14 тисяч гривень в місяць. Дружина працює юрисконсультом у державному банку та є власницею Старосільского цегельного заводу. Проте за час, поки вона керує заводом, підприємство не випустило жодної цеглини. Вона також фізична особа-підприємець – здає майно, консультує у сфері права. Згідно декларації за минулий рік вона заробила понад мільйон гривень.

Після багаточисельних звернень журналістів, Зубрій все ж прокоментував свої статки:
– будинок у Лютіжі 2009 року придбався за кошти сім`ї, на його придбання брався кредит і виплачувались кредитні кошти;
– квартира на Софіївській Борщагівці була придбана на етапі котловану по інвестиційному договору на протязі 8 чи 9 років, виплачували кредитну лінію;
– квартира в Святошинському районі була придбана в 1998 році батьками Зубрія та його дружини;
–а словами Зубрія, одній автівці – 13 років, іншій – 3 роки, вони купувались не новими.
– щодо ділянки батька в Ірпіні, Зубрій повідомив, що не знає про власність, яка перебуває у власності його родичів;
– посадовець також заявив, що станом на 2000 роки дозволяли робити такі інвестиції, пояснив, що вона не тільки юрисконсульт, а ще й приватний підприємець, хоча відомостей про неї як юриста неможна знайти в мережі інтернет.

Нагадаємо, що Віталій Зубрій на посаді заступника Голови Державної служби фінансового моніторингу України перебуває з 26 січня 2011. Люстраційні заборони до нього не застосовуються, оскільки 21 січня 2015 року рішенням міжвідомчою комісією з питань розгляду матеріалів про визнання учасників бойових дій №4/ІІІ/1/702 Зубрію надано статус учасника бойових дій.