48 народних депутатів, переважна більшість з яких – члени «Опозиційного блоку» звернулись до КСУ з поданням щодо неконституційності положень Закону "Про запобігання корупції" в частині електронного декларування. Журналісти проекту «Схеми» з’ясували, що у депутатів скаржників у самих є проблеми з деклараціями про майно.

Наталя Королевська на засідання парламенту приїхала на позашляховику Range Rover. За декларацією у Королевської немає жодного автомобіля. Вона не одразу змогла пояснити, яке має відношення до автомобіля. За кермом автомобіля був чоловік Наталі Королевської Юрій Солод.
У його декларації також немає згадки про будь-яке авто.

Дмитро Добкін торік заробив 10 мільйонів 66 тисяч, із яких 10 мільйонів записані у графі «подарунки, призи, виграші».
Нестор Шуфрич теж задекларував 10 мільйонів в рядку «подарунки, призи, виграші». Він заявив, що дані кошти – це недобудований дім, який подарував йому син.

Нардепа Антона Кіссе підвезли до парламенту на Range Rover, хоча в декларації у нього записаний Porsche Cayenne.

Народний депутат від «Опозиційного блоку» Сергій Ларін, який невдоволений електронним декларуванням, говорить, що їздить на автомобілі дружини, яка займається підприємництвом.

Олександр Вілкул також серед підписантів подання до КСУ. У його декларації теж неоднозначність – на роботу він приїхав на Mercedes та розповів, що це його автомобіль. В декларації такої машини у нього не має.

У суддів, КСУ, які розглядають це подання може бути потенційний конфлікт інтересів, оскільки їм також буде необхідно заповнювати ці нові електронні декларації.

Родина Олександра Касмініна має в Полтаві земельну ділянку на 1000 квадратних метрів. Але земельна ділянка обгороджена спільним парканом із сусідньою, на якій є недобудова. Якщо сім'я користується цим будинком, то їм буде необхідно відобразити його в декларації.

Про потенційний конфлікт суддів згадує й Голова Ради ГО «Громадський люстраційний комітет» Олександра Дрік:
«У суддів Конституційного суду може бути наявний потенційний конфлікт інтересів. Якщо буде виявлено, наприклад, що деякі з них володіють майном, яке записано на родичів. А це одна з позицій, яку хочуть скасувати регіонали. Або в них є недобудови – інша позиція, яку хочуть скасувати регіонали».

Вона резюмувала, що у разі якщо буде виявлено, що окремі судді КСУ будуть зацікавлені в скасуванні цих норм, то так, це буде потенційний конфлікт інтересів.
Дрік також нагадала, що це подання розглядатиметься в той момент, коли у ГПУ є питання до суддів КСУ.
«Щонайменше 6 з них вже два роки перебувають під слідством Генеральної прокуратури».

Суддя Михайло Гультай купив позашляховик Lexus 2007 року за 149 тисяч гривень, на сайтах продажу авто вказано, що він коштує в два рази дорожче.

Також 48 депутатів хочуть скасувати норму, згідно якої НАЗК має право перевіряти відповідність декларацій через державні реєстри. Також їх хвилює, що декларації будуть у відкритому цілодобовому доступі.

У Конституційному Суді не змогли повідомити про дату розгляду депутатського подання, яке стосується електронних декларацій. Рішення ще не ухвалено.