"Перед нами зараз стоїть нова реальна загроза — заявила сьогодні на парламентських слуханнях Голова Ради «Громадського люстраційного комітету» Олександра Дрік — колишні регіонали та їхні сателіти намагаються скасувати е-декларування через Конституційний суд. Серед тих, хто звернувся до КСУ, і більшість міжфракційного об’єднання. КСУ вже відкрив провадження, а це означає, що вистраждана потрясіннями, смертями Небесної Сотні, двома роками виснажливої боротьби євроінтеграція знову під загрозою — через те, що одні люди Януковича в парламенті звернулись до інших людей Януковича в Конституційному Суді з проханням врятувати їхні статки». Дрік звернулася до всіх народних депутатів, до журналістів, до громадськості із закликом не дозволити уламкам регіоналів та олігархам на чолі з колишнім регіоналом та найуспішнішим олігархом України Президентом Порошенком знищити всі наші постмайданівські здобутки. «Ми маємо не дозволити колишнім злочинцям зруйнувати все, заради чого ми працювали», — підкреслила вона.

Сьогодні, 18 травня у Верховній Раді відбулися парламентські слухання на тему: «Стан реалізації засад антикорупційної політики в Україні». Лейтмотивом всіх виступів можна вважати слова Дмитра Гнапа, який зазначив, що, на жаль, все позитивне у процесі боротьби з корупцією відбувається виключно під тиском громадськості. Із цим погодився кожен із виступаючих. Голова Ради «Громадський люстраційний комітет» (ГЛК) Олександра Дрік у своєму виступі також зазначила, що перший крок до очищення влади в Україні був зроблений не владою, а саме суспільством і його малочисельними представниками в державних органах постмайданівського періоду.

О.Дрік констатувала, що ключова вимога Євромайдану – знищення клептократично-олігархічних кланів як політичного класу — не зважаючи на два роки, що минули у щоденній боротьбі з системою — тільки на початку свого шляху. Тому й досі українське суспільство має співіснувати із владою, яка не хоче виконувати вимоги суспільства та вишукує все нові й нові можливості для саботажу. У виступі Голови Ради ГЛК також йшлося про вкрай необхідні подальші кроки розвитку країни: реформу державної служби, справжню реформу судів, створення наново правоохоронних органів, прибирання держави з бізнесу, справжню децентралізацію, зниження податків, зміну правил виборів та інше.

Голова Ради ГЛК зокрема, наголосила: «Першими і ключовими заходами на цьому шляху є очищення влади від злочинців колишнього і вже нинішнього режиму та корупціонерів. Першим і найбільш дієвим на сьогодні кроком до цього стала люстрація». Завдяки цьому сьогодні заборонено повертатись на керівні державні посади кільком тисячам високопосадових часів Януковича, зокрема і 21 чинному народному депутату, в основному з Опозиційного блоку (Юрій Бойко, Олександр Вілкул, Михайло Добкін, Сергій Льовочкін, Нестор Шуфрич, Наталія Королевська, Дмитро Колєсніков, Михайло Папієв, Микола Скорик, Сергій Ківалов). Поки діє закон про очищення влади їм заборонено бути навіть патрульними в Києві, оскільки закон про поліцію прямо посилається на закон про очищення влади. Не кажучи вже про міністерські посади, керівництво правоохоронних чи податкових органів. Саме тому протягом останнього року вони постійно намагаються скасувати та саботувати люстрацію, для чого навіть було створено міжфракційне об’єднання «Заборонено забороняти», яке складається з депутатів Опозиційного блоку, Волі народу, партії Відродження та окремих позафракційних уламків регіоналів. Для того, щоб захистити результати люстрації як єдиного дієвого законного механізму очищення влади, Голова Ради закликала всіх народних депутаті проголосувати за зміни, які зроблять закон жорсткішим до саботажників.

У виступі О.Дрік наголос було зроблено на ще одній дуже важливій проблемі — на другій правомірній за визначенням Венеційської комісії цілі закону — очищенні влади від корупціонерів, яке саботувалося і продовжує саботуватися Державною фіскальною службою, яка провалила перевірку майнових декларацій посадовців. Щоб довести цю справу до кінця, спільно з іншими провідними антикорупційними організаціями, які визначають своїм завданням очищення влади від корупціонерів через перевірку їхніх декларацій, Громадський люстраційний комітет створив коаліцію «Декларації під контролем».

Коаліція вже не дозволила зруйнувати нову систему електронного декларування, добившись вето Президента на ганебний «закон Денисенка». Члени коаліції також обирали керівництво НАЗК і налагодили постійне інформування міжнародних партнерів про запуск цього нового потужного інструменту боротьби з корупцією.