В селі Старе, Бориспільського району Київської області, а також вздовж сіл Сошників і Дівички розкинувся військовий полігон, переданий в користування Національній гвардії України. За межею КПП військової частини зводять котеджі й дачні будиночки. Про те, кому належать будинки з’ясовував член Громадської ради з питань люстрації при Міністерстві юстиції України, журналіст для проекту «Слідство.Інфо» Максим Опанасенко.

Заплавна ділянка площею у понад 1000 гектарів теж виводить до полігону, але має цільове призначення – «Для рибогосподарських потреб». Це – державна власність. Поки що. Бо вже багато років її успішно орендує приватна «Аграрно-виробнича корпорація «Січ».

Донедавна одним із її співзасновників був Василь Козицький. :Журналісти припускають, що це тесть Ігоря Бакая – колишнього начальника Державного управління справами, який в середині двотисячних, після оголошення в міжнародний розшук, утік до Росії.

На штучно викопаному озері стоїть будинок, дуже схожий на садовий, і господарська споруда.У реєстрі інформація про власника відсутня, проте волонтер Юрій Касьянов переконує: це – маєток колишнього заступника керівника Внутрішніх Військ за часів Януковича Едуарда Дегтярьова.

Серед власників котеджів, що розташовані на березі водосховища, також впритул до полігону і до землі, орендованою фірмою «Січ» – екс-очільник пенітенціарної служби Севастополя, а нині – начальник управління бойової та спеціальної підготовки Головного управління Нацгвардії Олег Гарчу, повні тезки колишніх високопосадовців Внутрішніх військ Олександра Савченка, Сергія Спатара і Олега Ніколенка, а також начальник відділу Служби Президента України Руслан Ковальов. Також серед власників будинків – бориспільські чиновники і бізнесмени.

На запит журналістів в Держгеокадастрі відповіли беззмістовною відпискою. В Нацгвардії повідомили, що правовстановлюючих документів у них немає взагалі, перевірка триває. Перевірка не побачила незаконних дій. Ці землі формально не є частиною військового об’єкту. Проте журналісти з’ясували, що безпосередньо землі Нацгвардії все ж зачепило будівництво.

На іншому краї, поблизу села Дівички розташована земля, яку віддали церковникам.
Церква – приватна власність релігійної громади Преображенської парафії Української православної церкви міста БориспільЗемля перебуває в її користуванні.
Кілька років тому церкву реставрували і отримали понад 10 гектарів землі для церковних потреб. За даними з Реєстру, керівник парафії – Юрій Цікаленко. Він – бізнесмен і колишній депутат Київської обласної ради з фракції Партії Регіонів. Нині – очільник громадської організації «Союз Православних Сил».
ЗМІ називали Цікаленка одним з постачальників «тітушок» під час Революції Гідності.

Мисливсько-рибальська база, яка межує з церковною землею, належить Денису Костржевському. Він є колишнім депутатом Київради, бізнесменом та партнером одіозного екс-нардепа Василя Хмельницького, а також очільником Ради директорів аеропорту «Київ» у Жулянах.