Керівнику Департаменту державного нагляду у сфері пожежної, техногенної безпеки та цивільного захисту Державної служби України з надзвичайних ситуацій Олександру Щербаченко подарували п’ятикімнатну квартиру на Печерську. Подарунок оформили у 2013 році, коли Щербаченко був заступником керівника київського главку ДСНС. Про це дізнавались журналісти проекту «Наші гроші».

Наразі вартість такої квартири становить близько 26 мільйонів гривень.

До посадових обов’язків Щербаченко входить координація функціонування системи передачі сигналу про надзвичайну ситуацію.
В Україні функціонує система, згідно якої тривожні сповіщення про виникнення пожежі передаються через приватні компанії: спочатку сигнал потрапляє до приватної пультової організації, а далі – в управління ДСНС, після цього – до пожежних.

Серед таких компаній є мережа компаній «Дозор». Перший Дозор заснували: благодійна пожежна організація та тодішній начальник головного управління МНС в місті Києві – Анатолій Косар.
Дочка Косаря донедавна була співзасновницею фірми "Дозор лтд". Її чоловік — Віталій Плевнік — займав посаду головного фахівця відділу організації реагування на надзвичайні ситуації ГУ ДСНС у Києві.
В «Дозор лтд», власник якого Олег Кукало, за інформацією журналістів, була оформлена і дружина діючого керівника департаменту ДСНС Олександра Щербаченка – Наталія Щербаченко.

Згідно декларації, Наталія Щербаченко у 2014 році заробила 737 тисяч гривень. На дружину оформлений будинок, площею 350 кв.м. У власності чоловіка також автомобіль Audi q7, на дружині – BMW X1, 2012 р.в.
Біля будинку Щербаченка журналісти помітили Range Rover, номери якого донедавна належали автівці (Mercedes-Benz GL 550) Олега Кукало, який є співзасновником декількох компаній, які займаються пожежним спостереженням.
Донедавно Кукало був керівником компанії "Дозор лтд", у якій була оформлена Наталія Щербаченко.