«Недолюстрований» колишній заступник Міністра внутрішніх справ Василь Паскал призначений першим заступником Голови Національної поліції – начальником кримінальної поліції, з присвоєнням йому спеціального звання генерал поліції другого рангу в порядку переатестування. Про це йдеться в офіційній відповіді Міністерства внутрішніх справ від 23 листопада 2015 на запит ГО «Громадський люстраційний комітет».

«Наказом МВС України від 05.11.2015 № 2282 о/с згідно з пунктом 9 розділу ХІ Закону України „Про Національну поліцію” та відповідно до пункту 64 „з” Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ генерал-лейтенант міліції Паскал Василь Федорович звільнений з органів внутрішніх справ у запас Збройних Сил у зв'язку з переходом у встановленому порядку на роботу (службу) до Національної поліції», — йдеться у документі.

«Дивна кадрова політика в керівниці нової поліції: Хатія Деканоїзде готова звільнити патрульного за зневажливий твіт про активістів Євромайдану, а людину, яка за посадою відповідала за переслідування учасників Студентського Майдану, була призначена Захарченком і уникає люстрації через безглузду судову ухвалу, призначає своїм першим заступником, — говорить Олександра Дрік, Голова Ради ГО «Громадський люстраційний комітет». — Дуже хочется почути від нового керівника поліції відповідь: пані Хатія не розуміє українських післяреволюційних реалій? чи її вводять умисно в оману? чи це політика подвійних стандартів? чи умова її призначення на посаду? чи продовження бутафорних реформ, якими вже другий рік займається вище керівництво держави?»

Зазначимо, що відповідно до Положення про Міністерство внутрішніх справ, затвердженого постановою Кабінету Міністрів від 28.10.2015 №878, перший заступник та заступники керівника Національної поліції призначаються на посаду та звільняються Міністром внутрішніх справ за поданням керівника Національної поліції. Це означає, що призначення Паскала не могло відбутись без подання керівника Національної поліції.

Нагадаємо, активісти Громадського люстраційного комітету два тижні тому звертались до новопризначеної Голови Національної поліції з проханням не допустити призначення Василя Паскала на посади в нову поліцію. Відповідний відкритий лист був оприлюднений на сайті громадської організації та в ЗМІ 9 листопада 2015. Також копію цього листа Хатії Деканоїдзе надсилали на офіційну адресу МВС, передавали особисто і надсилали на особисту електронну пошту. Проте жодних офіційних коментарів керівниця поліції не надавала.

Також нагадаємо, що Василь Паскал все життя працював в карному розшуку, обіймав керівні посади в Управлінні карного розшуку ГУ МВС України в Донецькій області. У 2011, за тиждень після призначення Міністром внутрішніх справ Віталій Захарченко повернув його з пенсії і призначив на посаду керівника Головного управління карного розшуку Департаменту кримінальної міліції МВС України. З 2012 по 2014 роки Паскал працював керівником Департаменту карного розшуку МВС України. Під час подій на Майдані відповідав за переслідування учасників Студентського Майдану, про що робили журналістські розслідування національні ЗМІ.

Паскала також пов’язують з провокаціями, що відбувались під будівлею Верховної Ради України 31 серпня 2015 року. На відеозаписах цих трагічних подій видно як Паскал В.Ф. наказує військовослужбовцям Національної гвардії України кидати в бік мітингувальників димові гранати невідомого походження. Саме такі дії могли спровокувати трагічні наслідки акції. За фактом цих правопорушень громадською організацією «Громадський люстраційний комітет» було направлено заяву про вчинення злочину, де описується участь Паскала В.Ф. у кривавих подіях під будівлею Верховної Ради України 31 серпня 2015 року.

Окрім того, відповідно до норм Закону України «Про очищення влади» Паскал В.Ф. підпадає під дію заборон обіймати посади в органах державної влади, проте уникає люстрації через рішення Окружного адміністративного суду, ухваленого з численними порушеннями.

За додатковою інформацією звертайтесь: news@lku.org.ua, 050 310 57 08