Громадський люстраційний комітет склав Список недолюстрованих посадовців. Вони повинні бути звільнені, оскільки обіймали вказані в Законі посади з 25 лютого 2010 по 22 лютого 2014 року сукупно більше одного року або працювали під час Євромайдану та не звільнились за власним бажанням.

Наш список розділений на два блоки: «Посадовці, які повинні бути звільнені за люстрацією» та «Звільнені посадовці». Використовуючи інструменти громадського тиску та контролю, залучаючи журналістів-розслідувальників, проводячи акції та інформаційні кампанії, ми добиваємось звільнення чиновників. Після звільнення їхні прізвища переходять в 2 блок, саме так ми змінюємо сиcтему та самостійно встановлюємо правила гри.

Список недолюстрованих постійно оновлюється, з’являються нові прізвища та додаються актуальні факти щодо статусу недоброчесних чиновників.

Посадовці, які повинні бути звільнені за люстрацією

Григорій Остафійчук, головний слідчий Служби безпеки України
Направлено запит до Генеральної прокуратури України відносно того, чому не було оскаржено незаконне рішення суду, завдяки якому Остафійчуку вдалось уникнути люстрації.

Олег Валендюк, виконуючий обов’язки прокурора міста Києва
17 жовтня 2014 Валендюк подав позов на ГПУ про визнання неправомірними дій, спрямованих на звільнення його з посади, проте з боку ГПУ не було жодних дій, спрямованих на його звільнення. 28 листопада була винесена постанова, якою задоволено позов Валендюка та заборонено його звільняти.
2 вересня 2016 року Генеральний прокурор призначив Валендюка першим заступником прокурора Автономної Республіки Крим

Сергій Кузьменко, голова Кіровоградської обласної державної адміністрації
У відповіді від АПУ вказано, що Сергій Кузьменко підпадає під критерії Закону «Про очищення влади», документи про його звільнення підготовлені, проте Президент їх досі не підписав.

Олексій Дніпров, заступник Глави Адміністрації Президента України
31 січня 2015 року Нацагенство з питань державної служби надіслало відповідь на запит АП, в якому зазначило, що «посада «заступник міністра – керівник апарату» у вказаній статті Закону не передбачена». На підставі цього листа АП пізніше опублікувала висновок про успішне проходження Дніпровим люстраційної перевірки.
У відповіді, надісланої Нацагенством на запит Громадської ради з питань люстрації при Мінюсті, зазначено, що відомство висловило лише свою думку (позицію) з питань, які виникають у зв’язку із проходженням державної служби, й офіційні роз’яснення не надавались.

Василь Неволя, керівник Робочого апарату Укрбюро Інтерполу
Направлено запит до МВС щодо незаконного перебування Неволі на посаді.

Зеновій Холоднюк, голова Державної судової адміністрації
3 березня 2016 року Рада суддів України не підтримала звільнення з посади голови Державної судової адміністрації України Зеновія Холоднюка у відповідності до норм Закону «Про очищення влади».

Олександр Довженко, начальник Управління СБУ в Чернігівській області
СБУ 9 вересня 2015 року до Адміністрації Президента направлено пропозицію щодо звільнення Довженка з посади.

Максим Мельніченко керівник Генеральної інспекції внутрішніх розслідувань та безпеки Генеральної прокуратури України
1 грудня 2014 року Мельніченко був звільнений з посади начальника першого відділу процесуального керівництва досудовим розслідуванням і підтримання державного обвинувачення управління нагляду за додержанням законів органами внутрішніх справ Головного управління нагляду у кримінальному провадженні ГПУ і внесений до Єдиного державному реєстрі осіб, щодо яких застосовано положення Закону України «Про очищення влади». Після чого посадовець подав позов в суд про визнання протиправним та скасування наказу про його звільнення.
15 червня 2015 Окружним адміністративним судом міста Києва було винесено рішення визнати протиправним та скасувати наказ ГПУ про звільнення Мельніченка та поновити його на посаді.
Міністерством юстиції України було подано апеляційну скаргу на це рішення. Проте Ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 11 лютого 2016 року відмовлено у відкритті апеляційного провадження, після чого було подано касаційну скаргу. 26 травня 2016 року Вищий адміністративний суд України виніс ухвалу, згідно якої касаційна скарга задоволенню не підлягає.

Марія Мельник, перший заступник начальника Головного управління ДФС у Тернопільській області
26 жовтня 2015 року, Мельник було звільнено з посади. 4 лютого 2016 року Тернопільський окружний адміністративний суд скасував наказ ДФС про звільнення Марії Мельник та поновив її на посаді.
Направлено інформаційний запит до ДФС щодо незаконного перебування Мельник на посаді.

Юрій Гарбуз, голова Луганської обласної державної адміністрації – керівник обласної військово-цивільної адміністрації
Направлено запит до АПУ щодо неправомірного перебування Гарбуза на посаді.

Олег Федорчук, начальник відділу процесуального керівництва досудовим розслідуванням та підтримання державного обвинувачення управління нагляду у кримінальному провадженні у сфері транспорту
28 жовтня 2015 року Федорчук звільнений з органів прокуратури м.Києва в порядку переведення до прокуратури Київської області

Михайло Твердохліб, заступник начальника управління нагляду за додержанням законів органами, які ведуть боротьбу з організованою злочинністю та корупцією
Наказом прокурора м.Києва від 16.10.2015 року Твердохліб звільнений у порядку переведення до органів прокуратури Київської області.
Направлено запит до прокуратури Київської області.

Звільнені посадовці

Анатолій Пушняков, Командувач Сухопутних військ ЗС України
У жовтні 2014 року Міністерство оборони направило до АПУ документи щодо звільнення Анатолія Пушнякова, але Президент протягом 3 місяців так і не підписав наказ. Після внесення змін до Закону «Про очищення влади», які дозволяють Президенту повертати на посади люстрованих військовослужбовців, Міноборони відкликало це поданні. А пізніше було подано клопотання про виведення з–під люстрації Пушнякова на розгляд Комітету ВРУ з питань національної безпеки та оборони. Рішення ухвалено не було. 10 вересня 2015 року Міністерство оборони подало повторне клопотання до Комітету стосовно звільнення Пушнякова від люстрації.
24 грудня 2015 року Міністр оборони України прийняв рапорт про звільнення командувача Сухопутними військами Збройних сил України Анатолія Пушнякова.

Олександр Терещук, начальник ГУМВС України в м. Києві
5 червня Прем’єр-міністр Арсеній Яценюк заявив, що Терещук звільнений з посади у відповідності до норм Закону України «Про очищення влади». 3 липня Президент України Петро Порошенко своїм указом вивів Олександра Терещука з-під люстрації. 8 липня 2015 на посаду начальника Київської міліції Аваков повторно призначив «недолюстрованого» Олександра Терещука.
14 грудня Олександр Терещук був звільнений з посади начальника Головного управління Національної поліції у Києві.

Василь Паскал, заступник Міністра внутрішніх справ України
У лютому 2015 року Громадська рада з питань люстрації при Міністерстві юстиції України подала позов щодо незвільнення заступника Міністра внутрішніх справ Василя Паскала. Судом у звільненні відмовлено.
4 листопада 2015 Паскала було звільнено з посади заступника Міністра внутрішніх справ України у зв’язку з переходом на іншу роботу.
29 листопада Василь Паскал подав рапорт про відставку з посади Першого заступника начальника Національної поліції.

Віталій Сакал, заступник Міністра внутрішніх справ – начальник Головного слідчого управління
У лютому 2015 року Громадська рада з питань люстрації при Міністерстві юстиції України подала позов щодо незвільнення заступника Міністра внутрішніх справ Віталія Сакала. 23 квітня, в день попереднього судового засідання по справі за позовом Громадської ради, Віталій Сакал подав у відставку.
Офіційно звільнено з посади 7 травня 2015 Розпорядженням Кабінету міністрів України.

Сергій Бєсєда, прокурор Луганської області
23 березня 2015 року звільнено за власним бажанням, в зв'язку з виходом на пенсію за вислугою років.

Сергій Ратієв, начальник Управління Служби безпеки України у Вінницькій області
14 квітня 2016 Сергія Ратієва звільнено з посади.

Сергій Юлдашев, прокурор м.Києва
24 березня звільнено з посади відповідно до Закону України «Про очищення влади»

Людмила Єрхова, начальник управління планово-фінансової діяльності‚ бухгалтерського обліку‚ звітності‚ внутрішнього контролю та аудиту – головний бухгалтер
23 грудня 2014 року Окружний адміністративний суд міста Києва виніс постанову, згідно якої Єрхова не мала повноважень, пов’язаних із виконанням конституційних функцій прокуратури, у яких можна вчинювати дії, визначені Законом «Про очищення влади».
20 вересня 2016 року Людмила Єрхова була звільнена з посади за власним бажанням, норми Закону «Про очищення влади» до неї не застосовувались.

Юрій Дворак, начальник Київської міської митниці ДФС
25 травня 2015 року Юрія Дворака звільнено у порядку переведення до Апарату Верховної Ради України.

Людмила Демченко, начальник Головного управління ДФС у м. Києві
28 жовтня 2015 наказом № 3484-о Людмилу Демченко біло звільнено з посади. Через декілька днів вона подала позов про відновлення на посаді. Під час розгляду позову суд відхилив усі клопотання, подані Міністерством юстиції.
21 грудня 2015 року суд виніс рішення про поновлення Демченко на посаді начальника Головного управління Державної фіскальної служби України в місті Києві з 28 жовтня 2015.

Іван Ожелівський, перший заступник Керівника Робочого апарату Укрбюро Інтерполу – начальник управління організаційного та технічного забезпечення
Наразі Ожелівський на дані посаді не працює, направлено запит до МВС для підтвердження факту звільнення з лав МВС.

Анатолій Щадило, заступник начальника ГУМВС у м.Києві
Наразі Щадило на дані посаді не працює, направлено запит до МВС для підтвердження факту звільнення з лав МВС.

Олександр Мірошніченко, перший заступник начальника Головного управління МВС України в Дніпропетровській області – начальник слідчого управління
8 травня 2015 року звільнено з посади у відповідності до Закону «Про очищення влади»

Ігор Сінгаєвський, начальник Головного управління ДФС в Одеській області
5 березня 2015 року звільнено з посади згідно Закону «Про очищення влади»

Олексій Тригуб, перший заступник начальника Управління – начальник слідчого відділу Управління МВС України на Південній залізниці
8 травня 2015 року звільнено з посади згідно Закону «Про очищення влади».

Анатолій Сіренко, начальник Департаменту ДАІ МВС України
21 квітня 2015 року звільнено з посади згідно Закону «Про очищення влади».

Анатолій Толмачов, заступник начальника УМВС України на Південній залізниці — начальник міліції громадської безпеки
8 травня 2015 року звільнено з посади згідно Закону «Про очищення влади»

Олег Зінченко, заступник начальника УМВС України на Придніпровській залізниці начальник міліції громадської безпеки
6 березня 2015 року звільнено з органів внутрішніх справ в запас (з постановкою на військовий облік) через хворобу.

Григорій Полковніков, заступник начальника управління – начальник кримінальної міліції УМВС України в Житомирській області
8 травня 2015 року звільнено з посади згідно Закону «Про очищення влади».

Сергій Россоха, перший заступник начальника Управління МВС України в Закарпатській області — начальник слідчого управління
8 травня 2015 року звільнено з посади згідно Закону «Про очищення влади».

Валерій Мечкал, начальник управління СБУ в Рівненській області
23 червня Валерія Мечкала 2015 року звільнено з посади.

Сергій Маруняк, заступник начальника ГУМВС — начальник міліції громадської безпеки Головного управління МВС України у Львівській області
8 травня 2015 року звільнено з посади. Продовжує працювати в органах МВС. Заборона не застосовується згідно ч.7 ст.1 Закону «Про очищення влади».

Михайло Козачук, заступник прокурора Вінницької області
Звільнено з посади й внесено до Єдиного державного реєстру осіб, щодо яких застосовано положення Закону України «Про очищення влади».

Руслан Боровенський, 1-й заступник начальника УМВС України на Придніпровській залізниці — начальник слідчого відділу
8 травня 2015 року звільнено з посади згідно Закону «Про очищення влади».

Михайло Шаповал, заступник начальника Управління МВС України на Львівській залізниці – начальник кримінальної міліції
8 травня 2015 року звільнено з посади згідно Закону «Про очищення влади».

Євгеній Нагорний, заступник начальника Головного управління Міндоходів у Черкаській області
12 березня 2015 року звільнено з посади за згодою сторін.

Анатолій Бойко, перший заступник голови Державної служби України з надзвичайних ситуацій
8 квітня 2015 року звільнено з посади згідно Закону України «Про очищення влади».

Олександр Полежаєв, прокурор м. Запоріжжя
11 березня 2015 року звільнено з посади й внесено до Єдиного державного реєстру осіб, щодо яких застосовано положення Закону України «Про очищення влади».

Олексій Бойко, начальник ХМУ ГУМВС України в Харківській області
27 лютого 2015 року звільнено у запас Збройних сил через хворобу.

Ігор Богданов, начальник УМВС України на Південній залізниці
12 березня 2015 року звільнено з органів внутрішніх справ в запас (з поставленням на військовий облік) через хворобу.

Олексій Чунарьов, в.о. Голови Державного агентства водних ресурсів України
14 травня 2015 року звільнено з посади згідно Закону України «Про очищення влади».

Ігор Миронюк, заступник Голови Фонду державного майна
8 квітня 2015 року звільнено з посади за власним бажанням.

Олександр Корнейко, перший заступник Голови Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України
22 липня 2015 року звільнено з посади відповідно до абзацу третього частини першої статті 19 Закону України “Про центральні органи виконавчої влади”.

Олександр Сень, заступник Міністра аграрної політики та продовольства України
8 квітня 2015 року звільнено з посади за власним бажанням.

Дмитро Кравченко, заступник Голови Державного комітету з телебачення та радіомовлення
4 березня 2015 року звільнено з посади за власним бажанням.

Ганна Ігнатенко, заступник начальника Головного управління ДФС у м. Києві
Ганною Ігнатенко було підроблено лист від Міністерства юстиції, який ніби дає право залишатися на посаді, незважаючи на те, що вона є суб’єктом Закону «Про очищення влади».
17 березня 2015 року звільнена з посади згідно Закону України «Про очищення влади».

Христина Будзяновська, заступник начальника ДПІ у Шевченківському районі ГУ ДФС у м. Києві
Згідно наказу ДФС від 20.10.2015 № 3322-о звільнена у порядку переведення для подальшої роботи у Державному космічному агентстві.

Андрій Видиборець, головний бухгалтер Державної фіскальної служби України (директор Департаменту фінансово-економічної роботи та бухгалтерського обліку)
Звільнено з посади згідно наказу ДФС від 12.10.2015 № 3211-о.

Віталій Лазарєв,начальник Головного управління ДФС у Херсонській області
Наказом ДФС від 13 жовтня 2015 №3227-о Лазарєв був звільнений з посади. Направлено запит до ДФС, підстави звільнення посадовця уточнюються.

Володимир Коломієць, начальник Головного управління ДФС у Черкаській області
Наказом ДФС від 26 жовтня 2015 № 3320-о Коломієць був звільнений з посади. Направлено запит до ДФС, підстави звільнення посадовця уточнюються.

Дмитро Іванов, заступник начальника Головного управління ДФС в Одеській області
Наказом ДФС від 26 жовтня 2015 № 3422-о Іванов був звільнений з посади. Направлено запит до ДФС, підстави звільнення посадовця уточнюються.

Лілія Куришко, перший заступник начальника Головного управління ДФС у Житомирській області
Наказом ДФС від 26 жовтня 2015 № 3424-о Куришко була звільнена з посади. Направлено запит до ДФС, підстави звільнення посадовця уточнюються.

Сергій Сьомка, директор Департаменту організації митного контролю та оформлення ДФС
Наказом ДФС від 26 жовтня 2015 № 3398-о Сьомка був звільнений з посади. Направлено запит до ДФС, підстави звільнення посадовця уточнюються.

Олександр Рябов, старший прокурор відділу нагляду за додержанням законів органами внутрішніх справ, виконанням законодавства у сфері запобігання та протидії корупції управління нагляду у кримінальному провадженні у сфері транспорту
Звільнено з посади й внесено до Єдиного державного реєстру осіб, щодо яких застосовано положення Закону України «Про очищення влади».

Вікторія Луценко, начальник управління координації та аналізу роботи з платниками податків у період проведення АТО Головного управління ДФС у Донецькій області
У грудні 2014 року Луценко була звільнена за переведенням.
Звільнено з посади згідно наказу ДФС від 10.02.2016 № 22-о.

Аліна Корольова, заступник начальника Головного управління ДФС у м. Києві
Звільнено з посади згідно наказу ДФС від 17.02.2015 № 577-о.

Сергій Горупа, прокурор відділу представництва в адміністративному судочинстві
16 жовтня наказом № 3646к звільнено з посади за власним бажанням.

Сергій Шепіль, прокурор відділу нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних провадженнях, а також при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов’язаних з обмеженням особистої свободи громадян
14 вересня наказом №3415 звільнено з посади у зв’язку зі змінами в організації виробництва і праці.

Олег Андрющенко, заступник начальника відділу організації представництва управління представництва, захисту інтересів громадян та держави в суді
16 жовтня наказом № 3669к звільнено з посади за власним бажанням.