3 вересня у Верховній Раді було зареєстровано законопроект, котрим запропоновано внести зміни до Закону «Про очищення влади», зокрема щодо проведення люстрації осіб офіцерського складу. Проект подано народним депутатом фракції «Народний фронт» Євгеном Дейдеєм.

Парламентар пропонує внести зміни до пункту 8 статті 1 Закону України «Про очищення влади», зокрема, в список посадовців, до яких не застосовуються люстраційні заборони, окрім осіб вищого офіцерського складу, включити також осіб старшого офіцерського складу.

Згідно Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» до старшого офіцерського складу відносяться: майор (капітан 3 рангу), підполковник (капітан 2 рангу), полковник (капітан 1 рангу). Тобто ще більше коло правоохоронців зможуть уникнути люстрації.

Крім того, голова парламентського комітету з питань правової політики та правосуддя Руслан Князевич направив листа до Міністерства юстиції з проханням висловити позицію щодо доцільності прийняття даного законопроекту та надати пропозиції до нього.
Цей факт, безумовно, говорить про посилену увагу до цього проекту президентського блоку, який Князевич представляє у парламенті.

Як ви пам’ятаєте, 27 січня до Закону України «Про очищення влади» були внесені зміни, завдяки яким Президент отримав право виводити з-під люстрації осіб вищого офіцерського складу. Під час дискусій щодо доцільності прийняття цих змін увага акцентувалась на військовій необхідності та потребі української армії в професійних, перевірених службовцях.

Президент, керуючись цим правом, вже повернув на посаду недолюстрованого очільника Київської міліції Олександра Терещука, котрий розганяв Волинський Євромайдан у минулому році.

Хто далі на черзі? Можливо, й час Віталія Захарченка настане? Воєнна «доцільність» може бути дуже непередбачуваною.