10 липня, у п’ятницю, о 10:30 буде оприлюднено список всіх кримінальних проваджень, розпочатих ГПУ, СБУ та МВС, проти колишніх та нинішніх високопосадовців за терор громадян та розкрадання їхніх коштів в особливо великих розмірах. Список створено для того, щоб суспільство проконтролювало, аби всі фігуранти цих справ були покарані «Іменем України». Прес-конференція відбудеться в Українському кризовому медіа-центрі за адресою Київ, вул. Хрещатик, 2 (Український дім).

Єгор Соболєв, голова Комітету Верховної ради з питань запобігання та протидії корупції:

«У 2005 році з нами вже зіграли в шахрайську гру "Бандитам — тюрми", в результаті якої ці бандити очолили державу. Ми не повинні дозволити історії повторитися. Відповідальні за терор Євромайдану та мільярдну корупцію топ-посадовці мають сісти. Незалежно від того, яку силу вони представляють. Як тільки це станеться, всі наступні топ-посадовці усвідомлять, що кругова порука розірвана і ніхто їх не прикриє. У переліку наведені всі відомі нам кримінальні провадження, розпочаті ГПУ, СБУ та МВС проти колишніх та нинішніх високопосадовців за терор громадян та розкрадання їхніх коштів в особливо великих розмірах. Ми всім суспільством маємо контролювати, скільки триває розслідування, хто ним керує і які результати».

У прес-конференції візьмуть участь:
• Єгор Соболєв, голова Комітету Верховної ради з питань запобігання та протидії корупції;
• Віталій Шабунін, Голова правління Центру протидії корупції;
• Сергій Іванов, публіцист;
• Роман Маселко, адвокат Автомайдану;
• Тарас Гаталяк, правозахисник, координатор ініціативи Адвокатів родин Небесної Сотні.

Список містить 168 кримінальних проваджень, розділених на дві частини: масштабна корупція колишніх та нинішніх політичних еліт та порушення громадянських прав активістів Євро— та Автомайдану. Кожна справа містить інформацію про номер та дату відкриття провадження, кваліфікацію та обставини злочину, осіб, яким повідомлено про підозру, орган досудового розслідування, процесуальних керівників, результатів досудового розслідування і прийняття процесуального рішення, а також окрему колонку для судового рішення, виду покарання та дати набрання ним чинності. Завдання громадськості — вимагати від правоохоронних органів, щоб остання колонка в кожній справі була заповнена, а кожен винний в злочинах проти країни почув вирок іменем України.

Список створено за ініціативи голови Антикорупційного комітету Єгора Соболєва для того, аби суспільство змусило владу довести ці справи до кінця.

За додатковою інформацією звертайтесь: news@lku.org.ua, +38 050 310 57 08