Сьогодні, 22 квітня, у Верховній раді України зареєстровано законопроект про внесення змін до Закону «Про очищення влади».

«Очищення влади не просто продовжиться – ми маємо розповсюдити його на Президента, парламентарів та місцеві ради». Про це на своїй сторінці у мережі Facebook написав голова Громадського люстраційного комітету, голова парламентського комітету з питань запобігання та протидії корупції Єгор Соболєв.

Стосовно основних змін до Закону, які передбачені цим проектом, політик зауважив, що всі кандидати на посади народних депутатів та Президента повинні будуть повідомляти виборцям інформацію стосовно походження власного майна, чи знаходився на посадах у часи Януковича і чи є зв'язки з КДБ-ФСБ. У разі невідповідності інформації, кандидат повинен бути знятий з виборів.

«Ще законом вводиться кримінальна відповідальність за саботаж люстрації. Це спеціально для Петра Порошенка, Арсена Авакова, Валентина Наливайченка та інших керівників, які не помічають перевертнів та корупціонерів з багаторічним досвідом серед своїх підлеглих. Минулий парламент відмовився ухвалювати такі норми», – підкреслив парламентар.
За словами Соболєва, саботаж та спротив тільки більше мотивують суспільство.

Нагадаємо, що у січні 2015 було створено робочу групу з доопрацювання закону, до якої входили народні депутати, правники, громадські активісти та представники Міністерства юстиції. Коли на початку лютого Україну відвідав голова Венеціанської комісії Джанні Букіккіо, були проведені відповідні консультації та перемовини.
19 березня українська делегація провела зустріч із представниками Венеціанської комісії стосовно вдосконалення Закону України «Про очищення влади». Усі питання до Закону після проведених консультацій були зняті, оскілки Комісія відмітила високий рівень юридичних обґрунтувань, які надав Мін'юст стосовно люстраційного закону.