Генеральна прокуратура встановила факти, які доводять участь суддів Конституційного суду в злочинній змові під час конституційного перевороту 2010 року: встановлені факти підробки підписів деяких народних депутатів та висновку інституту Корецького, який ідентичний листу Януковича, а всі документи, які стосувалися повернення до старої Конституції, за висновками експертів писалися однією й тією ж людиною. Про це на засіданні Комітету Верховної Ради з питань запобігання та протидії корупції заявив Начальник управління з особливо важливих справ Генеральної прокуратури Степан Божило.

В ходу засідання прокурор наголошував, що це була змова вищого керівництва держави, який складався з декількох етапів – підготовки документів до Конституційного суду, супроводу пленарного засідання та реалізації рішень.

«У відповідь на запит Конституційного суду було отримано лист Президента України та Інституту Корецького, які не пов'язані між собою, але виконані однією людиною. Конституційне подання депутатів, ймовірно, виконано тією ж особою», — сказав Божило.

Цих фактів, отриманих в межах кримінального провадження, відкритого відповідно до постанови Верховної Ради від 24 лютого 2014 року, достатньо для оголошення суддям підозри, проте ГПУ за рік так і не спромоглася довести справу до суду.

На питання голови антикорупційного комітету Єгора Соболєва, чому ж досі справа не доведена до кінця, Божило зауважив: «Ми можемо оголосити особі про підозру, направити справу до суду, але приймаючи той факт, що рішення побудовано на доктринальних поняттях, за умови залучення адвокатів другої сторони, в суді можемо просто не довести нашу позицію».

При цьому Єгор Соболєв зауважив, що Президент України наразі стверджує, що у нього немає правових підстав, щоби відкликати трьох суддів, які його представляють у Конституційному суді, і ці правові підстави може створити Генпрокуратура.

«Якщо Генпрокуратура встановила, що були підроблені документи, є рішення, яким скасовано Конституцію, якщо під кожним документом є підписи, чому більше року нічого відбувається?», – зазначив він.

Риторичне питання Соболєва: «Ви хочете розслідувати цю справу чи хочете її поховати?», незважаючи на обіцянку прокуратури передати матеріали до суду, фактично залишилось без відповіді