За результатами аналізу люстраційних процесів в Україні найбільшим саботажником виконання Закону «Про очищення влади» є Генеральна прокурора і особисто Віталій Ярема. Про це на брифінгу сьогодні заявила Олександра Дрік, керівник інформаційного відділу Громадського люстраційного комітету.

«Досі залишаються на посадах працівники прокуратури, які підпадають під так звану «автоматичну люстрацію», працювали під час Євромайдану, деякі з них навіть отримали підвищення; серед прокурорів десятки мільйонерів, а 120 зі 156 люстрованих прокурорів оскаржують своє звільнення в судах», – зауважила вона.

На основі своїх данних активісти Громадського люстраційного комітету склали список питань до Генерального прокурора, з якими публічно звернулись до Яреми під час брифінгу.

Перелік питань до Віталія Яреми стосовно саботажу його відомством Закону «Про очищення влади»

 1. Чому до сих пір не звільнений прокурор Донецької області Микола Франтовський? За Законом «Про очищення влади» імунітет статусу учасника АТО не поширюється на тих, хто підпадає під автоматичну люстрацію. Франтовський підпадає, бо був в зазначений в законі період прокурором Житомирської області, і мав бути звільнений ще в жовтні 2014.
 2. Чому до сих пір не звільнений Юрій Війтєв — Військовий прокурор Центрального регіону України, який підпадає під автоматичну люстрацію?
 3. Чому до сих пір не звільнений Павло Богуцький — Військовий прокурор Південного регіону України, який підпадає під автоматичну люстрацію?
 4. Чому до сих пір не звільнений Євген Парамонов — виконуючий обов'язки військового прокурора Західного регіону України, який підпадає під автоматичну люстрацію?
 5. Що заважає вже зараз звільнити Сергія Юлдашева, Головного прокурора Києва, якщо відомо, що він підпадає під люстрацію за результатами перевірки, оскільки не звільнився під час Євромайдану за власним бажанням? (Це Генпрокурор визнав сам, була публікація на Українській правді).
 6. Звідки в родини заступника Генерального прокурора Олега Бачуна майже 6 мільйонів дарунків, призів і виграшів? І звідки в його власності 15 гектарів землі, дві квартири (50,9 і 186,5 квадратів), садовий будиночок площею на 151 кв. метр і 31-метровий гараж, якщо він з 1990 року був суддею і 2 роки працював помічником народного депутата на громадських засадах?
 7. Звідки в заступника Генерального прокурора Анатолія Даниленка дві земельні ділянки – 14 166 квадратних метрів і 2 481 квадратний метр, житлові будинки площею у 274,6 та 30,8 квадратів, а ще три квартири – 53,5, 83,4 та 73 квадратні метри?
 8. Звідки в дружини самого Генерального прокурора при доході 252 тисячі на рік земельна ділянка 7500 кв. м, житловий будинок 278 кв. м, квартира 262,8 кв.м, гараж 134 кв.м. і 3 автомобілі (в тому числі Mercedes Benz ML 350 2010 року випуску, якій зараз коштує 1 500 000 гривень)?
 9. Звідки в старшого прокурора відділу штатів та дисциплінарної практики управління кадрів Тетяни Бойко більше 3 мільйонів доходу, 1 200 квадратних метрів землі і 85,3 квадратів квартири, яку чиновниця придбала за 1,5 мільйона гривень, при річній зарплатні в 184 444 гривень?
 10. Звідки в старшого помічника заступника Генпрокурора Григорія Остафійчука (який зараз працює заступником Головного військового прокурора — начальника слідчого управління) в 2013 році задекларовано 2,41 мільйона гривень, більшість з яких він не зміг пояснити («інші доходи»)?
 11. Звідки в Головного бухгалтера-начальника головного управління Людмили Єрхової майже 2 мільйона гривень доходу? І в яких бойових діях вона брала участь, коли приїхала до Краматорську (зона АТО) в жовтні?
 12. Звідки в прокурора прокуратури Печерського району Києва Кирила Волкова дохід в 1,6 мільйона гривен?
 13. Чому до сих пір працюють ті прокурори, які приховують статки в деклараціях? Наприклад, прокурор Дарницького району міста Києва Сергій Дворак (син начальника митного посту «Енергетичний» Київської міжрегіональної митниці Юрія Дворака) приховав в декларації елітну нерухомість та авто за мільйон гривень.
 14. Чому прокурори, які відкрито виконували злочинні накази режиму Януковича, досі залишаються на своїх посадах? Наприклад, заступник прокурора Печерського району міста Києва Роман Волошин, який у грудні 2013 року висував обвинувачення проти активістів Євромайдану, а зараз отримав підвищення і став керівником Печерської прокуратури. Або заступник прокурора Оболонського району м.Києва Костянтин Дяденко, який вів справу проти автомайданівців, яких звинуватили в нападі на «беркутівців», а зараз обіймає посаду першого заступника прокурора Дарницького району м.Києва.
 15. Чому прокурори не хочуть виконувати закони країни, яка наймає їх на роботу? 120 зі 156 люстрованих прокурорів оскаржують своє звільнення. Наприклад, Максим Занфіров (син заступника Пшонки) – екс-заступник прокурора Одеської області та Денис Черних (син заступника Захарченка) – колишній начальник відділу захисту фінансово-економічних інтересів держави управління захисту прав і свобод громадян та інтересів держави Головного управління захисту прав і свобод громадян, інтересів держави, нагляду за додержанням законів спецпідрозділами та іншими органами, які ведуть боротьбу з організованою злочинністю і корупцією Генеральної прокуратури України
 16. Навіщо прокурорам статус учасника бойових дій в зоні АТО? (Відомо про щонайменше 27 осіб включно з Франтовським). Якщо вони хочуть воювати, нехай звільняються з посад і приєднуються до батальйонів.
 17. Чому на сайті прокуратури майже одночасно з початком дії Закону про люстрацію закрився розділ з призначеннями? Кого Генпрокуратура приховує?