Процес відновлення люстрованих прокурорів на посаді більш-менш контролюється, суддям дають зрозуміти, що суспільство за ними стежить. Про це в коментарі радіостанції «Голос столиці» заявив член Громадської ради з питань люстрації при Міністерстві юстиції України, член Громадського люстраційного комітету Карл Волох.

Він зазначив, що насправді, зупинити цю хвилю вдалося, у підсумку таких справ виявилося всього дві.
«Прокурори – просто люди, які володіють впливом на суддів, який вони отримали за багато років плідної співпраці, зокрема компроматом і багатьма спірними справами. Ось тому на позови прокурорів суди змушені реагувати. Взагалі, там і розглядати нічого. Написано чорним по білому: такий-то перебував на посаді тоді-то – звільняєшся. І все, нема про що тут сперечатися»,– підкреслив він.

Громадський активіст зазначив, що, на жаль, прокурорів деякі судді бояться більше, ніж суспільства, закону і навіть можливої втрати роботи. «За цими суддям матеріали вже підготовлені на Вищу раду юстиції, яка зараз поки не функціонує, але через місяць-другий почне працювати і обов'язково займеться цими суддями», – зауважив він.

Стосовно третьої хвилі люстрації, яка розпочнеться у березні 2015 року, Карл Волох наголосив, що третій етап тривалий, через нього проходить дуже багато людей, це багато перевірок, і він забере десь близько двох років.

«Днями парламентарії внесли зміни в закон про люстрацію, згідно з якими не будуть піддаватися перевіркам високопоставлені військовослужбовці. Разом з тим, перші результати вже проведених перевірок показали, що 40 суддів відмовилися проходити люстрацію. Ще 95 співробітників СБУ, податкової та прокуратури намагаються в судовому порядку скасувати свою люстрацію», – зауважив експерт.

Ви можете перевірити чи підпадають чиновники, що працюють у вашому місті чи районі, за схемами,які розроблені Громадським люстраційним комітетом.