Якщо б не люди, не громадська ініціатива – люстрація б в Україні не відбувалась. Закон України «Про очищення влади» – це лише частина змін, він передбачає певну черговість – хто перевіряється, на підставі яких критеріїв. Про це в ефірі «Громадського телебачення» заявила Директор Департаменту з питань люстрації Тетяна Козаченко.

Вона підкреслила, що Закон «Про Національне антикорупційне бюро», Закон «Про відновлення довіри до судової системи України» – це теж механізми очищення влади.
«Наразі в реєстр внесені 374 особи, які ніколи не зможуть обіймати державні посади. Є багато людей, які звільнились за власним бажанням, і це теж форма люстрації, оскільки вони не працюють в державних органах», – наголосила Козаченко.

Секретар Громадської ради з питань люстрації при Міністерстві юстиції України, член Громадського люстраційного комітету Максим Маньковський висловив надію, що невдовзі Президент України проявить політичну волю та виконає свій обов’язок і звільнить голову Кіровоградської ОДА.

«Керівництво держави повинно виконати Закон та подати приклад іншим очільникам міністерств, які також будуть звільняти тих, кого вони сховали від люстрації», – заявив Маньковський.