Сьогодні, 14 січня, Прем'єр-міністр вніс подання про звільнення заступника Міністра регіонального розвитку Дмитра Ісаєнка з займаної посади, оскільки він неправомірно отримав статус учасника АТО.

Крім того, Арсеній Яценюк доручив Міністерству внутрішніх справ України розслідувати факт незаконного присвоєння статусу учасника АТО.

«Той, хто виконував свою функцію у зоні АТО як державний службовець і виконував доручення уряду як держслужбовець, не може бути учасником АТО. Є неприпустимим той факт, коли заступник міністра регіонального розвитку отримав статус учасника АТО, зокрема з метою уникнення люстрації», – наголосив Голова Уряду.

Також Прем’єр-міністр доручив Міністру юстиції Павлу Петренку та Міністру соціальної політики Павлу Розенку підготувати зміни до Закону згідно яких чиновники, які виконують службові обов'язки в зоні АТО, не можуть отримувати статус учасника бойових дій.
Зауважимо, що Дмитра Ісаєнка звільнили б із займаної посади у будь-якому випадку під час проходження люстаційної перевірки стосовно заступників міністрів Кабінету Міністрів України, оскільки він підпадає під дію люстраційного закону. Попри те, що його було призначено заступником Міністра регіонального розвитку 23 грудня 2010 року (Указ № 1178/2010), під автоматичну люстрацію ця посада не підпадає. Проте Ісаєнко не звільнився з займаної посади за власним бажанням під час Євромайдану, тому у разі проходження люстраційної перевірки він би її не пройшов.

Вчора, 13 січня, як ми повідомляли на своїй сторінці у мережі Фейсбук, голова Громадського люстраційного комітету та голова парламентського комітету з запобігання і протидії корупції Єгор Соболєв спільно з іншими депутатами змусили Ісаєнка відмовитися від статусу учасника АТО.